Optimal & Cheap Adana - İstanbul Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul sadece ülkemizde önemli bir şehir değil aynı zamanda dünya genelinde en önemli şehirlerden biridir. İki kıtayı birbirine bağlıyor olması, tarihi açıdan çağ kapayıp açması birçok medeniyete ev sahipliği yapması ve İstanbul Boğazı’na sahip olması şehri önemli bir yere taşımaktadır. İstanbul’a gerçekleştireceğiniz ziyaretlerde ise gezip görmeniz gereken başlıca yerler vardır. Tarihi yapılar, camiler, müzeler, çocuk parkları, deniz bölgeleri ve İstanbul’a yakın birçok noktada gezilip görülmesi gereken yerler vardır.

İstanbul Camileri

İstanbul birçok önemli camiye ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Osmanlı döneminde inşa edilen ve o dönemde mimari açıdan ne kadar gelişmiş bir yapıya sahip olunduğunun göstergesi olan Sultanahmet Camii gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Diğer önemli camiler arasında ise Mihrimah Sultan Camii, Fatih Camii, Beyazıt Camii ziyaret edilebilir.

İstanbul Müzeleri

İstanbul binlerce yıllık tarihi ile adeta tarihin beşiği haline gelmiştir. Günümüze kadar olan İstanbul tarihinde birçok medeniyet rol almıştır. Şehir üzerinde bu nedenle de oldukça geniş bir tarihi eser listesine sahiptir. Müzelerde bu tarihi eserlerin ciddi bir bölümü sergilenmektedir. Tarih severler İstanbul uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiklerinde İstanbul Arkeoloji Müzesi, İstanbul Deniz Müzesi, İslam Eserleri Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi gibi önemli müzeleri ziyaret edebilir.

İstanbul Boğazı

İstanbul kendine özgü bir şehirdir. İstanbul Boğazı da gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. İki kıtanın birbirine bağlanışının resmi olan boğazda boğaz turu yapmak oldukça keyifli olabilir. Manzaranın verdiği keyif ve boğazda bulunan yalıları izlemek mükemmel bir deneyim olacaktır. Üsküdar, Eminönü gibi noktalardan boğaz turu yapılabilmektedir. 

Topkapı Sarayı

İsim olarak kulak aşinalığımızın olduğu Topkapı Sarayı müze olarak günümüzde insanların görüşüme açılmaktadır. Sarayın ihtişamı insanları derinden etkilemektedir. 700 bin metrekarelik bir alana kurulmuş olan sarayı gezilebilmesi içinde birkaç saatinizi müze gezinize ayırmanız gerekebilir. 

Kapalıçarşı

Her şehirde o şehre özgü ürünlerin satıldığı çarşılar bulunur. İstanbul’da bu tür çarşılardan çokça bulunsa da öyle bir çarşı vardır ki hem ülkemizde hem de yurtdışından gelen turistlerin nezdinde çok önemlidir. Bu çarşı Kapalıçarşı’dır. Çok eski bir tarihe sahip olan çarşının tarihi Bizans’a kadar dayanmaktadır. İçerisinde binlerce dükkan bulunmaktadır ve gıda, hediyelik eşya gibi birçok ürün satılmaktadır.

Dolmabahçe Sarayı

1856 yılında Sultan Abdülmecid tarafından inşa edilen Dolmabahçe Sarayı İstanbul’da bulunan başka bir önemli tarihi eserdir. Saray uzun yıllar imparatorluğun yönetildiği nokta olarak kalmıştır. 1924 yılında ise müze haline getirilmiştir. 

Galata Kulesi

İstanbul’un bazı sembolleri vardır ve Galata Kulesi de bu semboller arasında yerini almıştır. Çok eski bir yapı olan kule Bizanslılar tarafından 528 yılında inşa edilmiştir. Zaman içerisinde birçok nedenden dolayı zarar görmüş ve restore edilmiştir. Son halini ise II.Mahmut emriyle yapılan inşa sonrası almıştır. 70 metre yükseklikte olan kule İstanbul’a gelen turistler tarafından en sık ziyaret edilen yerler arasındadır.

Kız Kulesi

Kız Kulesi birçok hikayeye ve film, dizi gibi çalışmalarda kendine yer bulmuştur. M.Ö. 410 yıllarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Atinalı Alkibiades tarafından yapılan bu kule uzun yıllar gemilerin trafiğinin kontrol edilmesi için kullanılmıştır. Günümüzde ise müze ve restoran olarak kullanılmaktadır. Kuleye Salacak’tan kalkan tekneler ile ulaşım sağlanabilir.

İstiklal Caddesi

İstanbul’a gelip İstiklal Caddesinden geçmemek olmaz. Bu caddenin tarihi Bizans İmparatorluğuna kadar uzanmaktadır. Caddede birçok mağaza ve yeme içme mekanı bulunmaktadır. Eski binaların bulunduğu bu cadde hem gezi hem de tarihi yaşamak için oldukça önemli bir caddedir.

İstanbul Hakkında

İstanbul ülkemizin en kalabalık şehridir. Tarih, ekonomi, siyasi, turizm açısından en önemli şehirlerimizin başında gelir. Dünyada ise ekonomik olarak 34.sırada bulunmaktadır. Avrupa’da bulunan en kalabalık şehir olma özelliğini de taşımaktadır.

Şehir iki kıtayı birbirine bağlayan bir yapıya sahiptir. Hem Avrupa’da hem de Asya’da toprakları bulunmaktadır. Tarih bakımından da dünyanın en eski şehirlerinden biri olma özelliği taşır. Bizans, Roma, Latin, Osmanlı gibi devletler İstanbul’da hüküm sürmüştür. Ayrıca şehir tarih boyunca farklı isimlerle anılmıştır. Byzantion, Nova Roma, Konstantinopolis gibi isimlerle alınmış ve en son olarak İstanbul ismini almıştır. 

İstanbul uçak bileti alarak çok kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bir şehirdir. Şehir birçok bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır. Ortalama olarak 2500 farklı bitki türünün bulunduğu bilinmektedir. Genel olarak kalabalık bir şehir imajı çizilmesinden dolayı bu yönü göz ardı edilse de birçok hayvanında yaşadığı bir şehirdir. 

39 ilçeden oluşan İstanbul bu ilçelerin 25’ini Avrupa’da 14’ünü Asya kıtasında bulundurmaktadır. Turizm açısından da çok önemlidir. İstanbul uçak bileti ile dünyanın her yerinden sürekli olarak ziyaretçi çekmektedir. Turizm hem yaz aylarında hem de kış aylarında devamlılık göstermektedir. Birçok medeniyetten insanın yaşadığı bir şehir olması ile de önemi her geçen gün artmakta ve insanların her zaman ziyaret etmek istediğini bir şehir özelliği taşımaktadır. 

Eğitim bakımından da ülkemiz ve dünyada önemli bir yere sahiptir. Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi gibi eğitimde önemli yere sahip olan üniversitelerin yanı sıra birçok özel üniversitenin de bulunması eğitim bakımından da birçok öğrencinin şehirde yaşamasına neden olmaktadır.

Adana - İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti

Ülkemizde hava taşımacılığının en sık yaşandığı yer İstanbul’dur. İstanbul uçak bileti bulmak her ilimizden mümkündür. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde diğer şehirlerden yapılacak olan uçuşlarda genel olarak İstanbul aktarma merkezi olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle hava ulaşımı bakımından yoğun bir şehrimizdir. Hem yurtdışı hem de yurtiçi uçuşlarının yanı sıra aktarmalarında gerçekleşmesi şehri ulaşım bakımından merkez bir şehir olmasına neden olmuştur. 

Günümüzde Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı şehirde havayolları uçuşları için hizmet vermektedir. Uçak bileti almak için uçak bileti sorgulama ekranımızı kullanabilirsiniz. Şehir seçeneklerini seçtikten sonra tarih belirlemeniz yeterlidir. Sizlere belirlediğini tarihlerdeki uçuş bilgileri sunulacaktır. Aynı zamanda gidiş dönüş biletlerinizi aynı ekrandan alabilirsiniz. En uygun uçak bileti almak içinse kampanyaları takip edebilir veya biletlerinizi uçuş zamanından daha önce alarak daha uygun fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz. Böylelikle şehre ulaşımınız hem hızlı hem de daha ekonomik olacaktır.

Adana Uçak Bileti

Ağrı şehrine ulaşım için havayolları tercih edilebilir. Ağrı uçak bileti almak içinse sizlere sunduğumuz uçak bileti sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz sorgulamalar sonrasında sizlere istediğiniz tarihlerdeki uçak seferleri sunulmaktadır. Bu seferlerden kendi seyahat planınıza uygun olan seferi tercih ederek uçak biletinizi hemen alabilirsiniz.

Web sitemizden yapacağınız uçak bileti alma işlemlerinde en uygun uçak bileti alma imkanlarından yararlanabileceğiniz gibi uçak biletiniz ile ilgili bütün işlemleri tek ekrandan gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle daha kolay bir şekilde seyahat planlaması yaparak uçak biletlerinizi hemen alabilirsiniz.

İstanbul'a Ulaşım

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’a ulaşım ise farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin her şehrinden İstanbul’a otobüs seferleri ile ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda tren ulaşımı da mümkündür. Özellikle İstanbul Ankara arası hızlı tren ile ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım seçenekleri şehre göre uzun süreler ile gerçekleşmektedir. İstanbul’a daha rahat koşullarda ve daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak içinse uçak bileti alabilirsiniz.

İstanbul’a her şehirden havayolu ile ulaşım oldukça kolay ve direk uçuşlar oldukça çoktur. Bu nedenle uçak bileti alarak hem uygun fiyatlara hem de daha hızlı bir şekilde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’da iki havalimanı bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik’te bulunmaktadır. AnadoluJetTHY, Onur Air ve Pegasus’un aktarma merkezidir. Diğer havalimanı ise Arnavutköy’de bulunan ve yeni açılan İstanbul Havalimanıdır. Her iki havalimanı da şehre ulaşım için tercih edilebilir.

Adana'ya Ulaşım

Ağrı’ya ulaşım seçenekleri arasında karayolu ve havayolu seçenekleri bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerinden Ağrı’ya karayolu ile ulaşım mümkündür. Otobüs firmaları tarafından düzenlenen düzenli otobüs seferlerinden yararlanarak şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak Ağrı Türkiye’nin en doğu bölgesinde bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle batı illerinden Ağrı’ya ulaşım sağlamak isteyenler uzun süre karayolu seyahatleri yapmak zorunda kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda havayolları ile ulaşım daha kısa sürecektir.

Ağrı uçak bileti alarak Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ülkemizin birçok şehrinden direk uçuşlar olduğu gibi aktarmalı olarak da uçak seferleri düzenlenen şehre havayolları ile ulaşım mümkündür. Ağrı Havalimanı aynı zamanda şehir merkezine oldukça yakındır. Havalimanı ile şehir merkezi arasında 9 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Bu mesafeyi toplu taşıma araçları ile sağlayabileceğiniz gibi taksi imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Ağrı şehrine ulaşım için bu seçeneklerden kendinize uygun olanı tercih ederek şehre ulaşım sağlayabilir ve şehrin güzelliklerini yakından görebilirsiniz.