Optimal & Cheap Antalya Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Antalya'da Gezilecek Yerler

Ülkemizde gezilecek ve görülecek yer dendiğinde akla ilk gelen şehirlerinden biridir Antalya. Hem yurtiçinden hem de yurtdışından her zaman turist ağırlayan bir şehir olma özelliği taşıyan Antalya, deniz ve sahilleri ile ün yaptığı gibi hem doğa güzellikleri hem de tarihi eserleri ile tam bir gezi şehridir. Antalya ziyaretlerinizde bazı yerler kesinlikle gezilmesi gerekenler listenizde olmalıdır. Oldukça çok gezi bölgesine sahip olduğu için bu şehir her zaman ziyaretçilerinin farklı deneyimler yaşamasına olanak sağlayabilir.

Kaleiçi

Kaleiçi Antalya’nın en bilindik bölgelerinden biridir. Bütün turistler bu bölgeyi her zaman listelerinde bulundururlar. Buranın kendine has birçok özelliği vardır. Hemen hemen her sokağın denize çıktığını fark edebilirsiniz. Görkemli yapılara sahip olan eski Osmanlı evleri ise gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Tarih bakımından oldukça zengindir. Yivli Minare eski tarihi eserlerden sadece biridir. Kaleiçi ayrıca ulaşım ve konaklama bakımından da oldukça elverişlidir. Uçak bileti alarak şehre geldiğinizde kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir bölgedir. Antalya ziyaretlerinizde kesinlikle gezip görmeniz gereken yerler arasında yerini almalıdır.

Olympos Antik Kent

Eski Yunancada ulu dağ anlamına gelen Olympos, Antalya’nın tarihi olarak eski yerleşim bölgelerinden biri olduğu gibi doğa güzellikleri ile de insanları kendine çekmeyi başaran bir bölgedir. Antik Likya medeniyetinin önemli bir yeri olma özelliği taşır. Likya medeniyetinin yanı sıra Roma İmparatorluğu, korsanlar, Büyük İskender, Osmanlı İmparatorluğu gibi medeniyetlere belirli dönemler ev sahipliği yapmış olan Olympos bu özelliği ile tarihi açıdan önemli kalıntılara ev sahipliği yapar. Diğer bir taraftansa ülkemizin en önemli plajına sahiptir ve yaz turizminde en çok ziyaret edilen bölgelerden biridir.

Aspendos

Aspendos Serik ilçesinin Belkıs köyünde bulunmaktadır. Aspendos tiyatrosu tarihi açıdan dünyaca üne sahip olduğu gibi ülkemizin en önemli tarihi eserlerinden biridir. Milattan sonra 2. Yüzyılda inşa edilmiştir. Bu eser Romalılar tarafından Köprüçay Nehri yakınlarına inşa edilen bu tiyatro 15-20 bin kişilik bir kapasiteye sahiptir. Aynı zamanda günümüze kadar en iyi şekilde korunabilen antik tiyatro olma özelliği de taşımaktadır. Binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan bu yer günümüzde hala birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Köprülü Kanyon

Isparta’dan gelerek Antalya denizine dökülen Köprüçay nehri Köprülü Kanyon vadisini oluşturur. Burada iki adet köprü yer almaktadır ve oldukça güzel bir görsele sahiptir. Doğa güzelliğinin görülüp keşfedilmesinin yanı sıra rafting tutkunlarının da sürekli olarak ziyaret ettiği bölgelerden biridir. 1973 yılında milli park ilan edilen Köprülü Kanyon, 14 kilometrelik uzunluğa sahiptir. Diğer yandan 35719 hektarlık bir alana sahip olduğu gibi 100 metreyi aşan duvarlara sahiptir. Antalya uçak bileti alarak şehre yapacağınız ziyaretlerde doğa güzelliğini görmek isteyenlerin kesinlikle gezmelere gereken yerlerden biridir.

Karain Mağarası

Antalya’ya 27 kilometre uzaklıkta bulunan Yağca adlı köyde Karain Mağarası ziyaret edilebilir. Uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda bir süre yolculuk ettikten sonra mağaraya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ülkemizin en büyük doğal mağaralarından biri olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca tarih olarak da oldukça eskidir. Yaklaşık olarak 50 bin yıllık bir tarihe sahip olduğu düşünülmektedir. 1946 yılından günümüze kadar da kazılar devam etmektedir. Yapılan kazılar sonucu bulunanlar ise Karain Müzesinde ve Antalya Müzesinde sergilenmektedir. 

Patara Antik Kent

Likya Uygarlığına başkent yapmış bölge olan Patara’da antik kent bulunmaktadır. Çok eski bir tarihe sahip olan Patara Antik Kent milattan önce 8.yüzyılında inşa edildiği düşünülmektedir. Kentin bir bölümü ise toprak altında kalmıştır. Bu bölgeler ise yapılan kazılar ile gün yüzüne çıkarılmaya çalışılmaktadır.

Antalya Hakkında

Antalya, Türkiye’nin en kalabalık 5.şehri olma özelliğinin yanı sıra en büyük altıncı şehri olma özelliğini taşır. Ülkemizin turizm açısından en ünlü şehridir. Birçok turizm Antalya’da gerçekleştirilebilmektedir. Yurtdışından en çok ziyaretçi çeken illerimizin başında gelmektedir. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Nüfus yaz aylarında artmakta ve kış aylarında en düşük seviyelere inmektedir. Şehrin en önemli ekonomik gücü turizmden gelmektedir. Turizm dışında ise tarım ve ticaret gerçekleşmektedir.

Antalya turizm açısından önemli bir şehrimiz olduğu gibi tarihi açıdan da oldukça büyük zenginliklere sahiptir. Ülkemizde en önemli kazı çalışmaları Antalya ve çevresinde gerçekleşmektedir. Yapılan araştırmalar sonucun şehrin çok eski zamanlara kadar dayanan bir tarihi olduğu ortaya çıkmıştır. Paleolitik ve Mezolitik ait kalıntılar bulunmuştur. Antik bir şehir olmasının yanı sıra birçok devlet bu şehri ele geçirmek istemiş ve birçoğu başarılı olamamıştır. 1391 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun himayesine girmiş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Birçok devletin şehir üzerinde hakimiyet kurması da şehirdeki tarihin daha zengin olmasına neden olmuştur.

Ülkemizin en büyük otelleri de Antalya’da bulunmaktadır. Otel bakımından birçok farklı kategoriye sahip seçenekler sunduğu gibi neredeyse her yerinde bir konaklama noktası bulmak mümkündür. Kendine özgü yemekleri ile de ün salmıştır. Hatta Antalya mutfağı sağlıklı mutfak olarak adlandırılmaktadır. Başlıca Antalya mutfağında ünlü olan yemekler arasında taratorlu piyaz, Toros salata, tandır kebabı, hülüklü çorba gibi yemekler bulunmaktadır. Antalya önemli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Birçok festivalin düzenlenmesinin yanı sıra G20 zirvesine ev sahipliği yapmıştır. Yapılan tanıtım çalışmaları ile de Antalya’nın dünya genelinde daha çok tanınması ve ziyaretçi çekilmesi hedeflenmektedir.

Antalya Uçak Bileti

Antalya uçak bileti alarak ziyaretlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde artık hava taşımacılığı daha kaliteli bir şekilde gerçekleştiği gibi uçak bilet fiyatları olarak da en uygun uçak bileti bulmanıza büyük fırsatlar sunmaktadır. Özellikle kampanyalar ve erken uçak bileti alma imkanlarından yararlanılarak düşük fiyatlar ile uçak bileti alma fırsatları yakalanabilmektedir. Bilindiği gibi uçak biletleri uçak seferinin saatinin yaklaşması ile artışlar gösterebilmektedir. Bu nedenle daha uygun uçak bileti almak isteyenler seyahatlerinden bir süre önce uçak bileti sorgulaması yaparlarsa daha uygun fiyatlara uçak bileti alabilirler. 

Antalya uçak bileti almak içinde internet sitemizi kullanabilirsiniz. Antalya’ya gidiş tarihinizi belirleyerek o günkü uçak bileti sorgulamasını hemen yapmanı mümkün. Sizlere sunulan sefer seçeneklerinden kendinize en uygun olan bileti online olarak alabilirsiniz. Ayrıca biletlerinizi gidiş dönüş alarak daha kolay bir şekilde seyahat planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanların ile en uygun uçak biletini en uygun şekilde ödeyebilirsiniz.

Antalya'ya Ulaşım

Antalya ülkemizin en çok ziyaret alan şehirlerinden biridir. Antalya’ya şahsi araç, otobüs, tren ile ulaşım sağlanabilmektedir. En hızlı ve uygun fiyatlar ile Antalya’ya ulaşmak için uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Antalya uçak bileti ülkemizdeki birçok şehirden direk uçuş seferleri ile alınabilmektedir. Bazı noktalarda ise İstanbul aktarmalı olarak da uçak seferleri düzenlenerek Antalya’ya ulaşım sağlanabilmektedir.

Antalya Havalimanı aynı zamanda şehir merkezinde 10 kilometre kadar uzaklıktadır. Bu sayede havalimanından şehir merkezinde de kısa sürede otobüs, taksi, araç kiralama gibi seçenekler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz aylarından daha çok ziyaretçi aldığı için şehirde ulaşımda yoğunluklar oluşabilmektedir. Bu nedenle yaz sezonunda uçak biletlerinin daha erken dönemlerde alınması daha kolay ulaşım için önemlidir.