Optimal & Cheap Balıkesir Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Balıkesir'de Gezilecek Yerler

Balıkesir İli, Türkiye'nin en güzel şehirlerinden birisidir. Balıkesir bir sahil şehridir. Balıkesir ilinin, Marmara ve Ege Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. Türkiye'nin en kalabalık 17. ilidir. Balıkesir; Bizans, Roma, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı devletleri gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Balıkesir, tarih kokan bir şehirdir. Balıkesir son dönemlerinde fuarlarıyla ünlenmiştir. Balıkesir, hem tarihi ile hem güzellikleri ile hem de ticareti ile Türkiye'nin önemli illerinden birisidir. Balıkesir doğal güzellikleri, sahili ve tarihi yerleri ile birçok turistin ilgisini çekmektedir.

 Şeytan Sofrası

Şeytan sofrası, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bulunan gezilip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Şeytan sofrası, manzarası ve hikâyesi ile birçok turisti etkilemektedir. Gün doğumu ve batımı, manzaraları, insanlara huzur veren mükemmel bir yerdir. Şeytan sofrası, her yıl birçok kişinin ziyaret ettiği turistik yerler arasındadır. Şeytan sofrası büyük kayalık tepelerin üzerinde bulunmaktadır. Bu tepeye çıktığınızda harika deniz manzarası sizi karşılayacaktır. Şeytan sofrasına gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden biriside şeytanın ayak izi denilen çukurdur. Şeytan sofrasında bulunan bu çukurun, bir hikâyesi olduğu söylenmektedir. Şeytan sofrası, ismini volkandan arta kalan lav birikintileri tepede sofra şeklini oluşturduğundan bu isimle anılmıştır. Şeytan sofrası; mükemmel manzarası, şeytan sofrası adı verilen bölgesi ve şeytanın ayak izi denilen çukurun hikâyesi ile Balıkesir’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

 Kuş Cenneti

Balıkesir'in gezilip görülmesi gereken yerlerden biriside kuş cennetidir. Kuş cenneti, birçok kuş türüne ev sahipliği yapar. Kuş cennetindeki kış sessizliği, baharın gelmesiyle yerini kuş cıvıltılarına bırakır. Bahar aylarında göçmen birçok kuş çeşidi kuş cennetinde kuluçkaya yatarlar. Kuş cenneti; iklimi, ağaçları, suyu, sazlıkları ile kuşlar için tam bir ev olmaktadır. Kuş cenneti, birçok ülkede tanınmış ve ün kazanmış muhteşem bir yerdir. Kuş Cenneti’ne 239 kuş türünden her yıl 2,3 milyon kuş uğramaktadır. Balıkesir’e yolunuz düşerse kuşlarıyla doğal güzelliğiyle Kuş Cennetini görmeden dönmemelisiniz.

 Kazdağı Mili Parkı

Kazdağı, tarih öncesi yıllarda birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kaz dağında, tarih öncesi yıllarda birçok kasaba, kent kurulmuştur. Kaz dağları, ülkemizin en önemli zenginliklerinden birisidir. Kaz dağları, zeytin bahçeleri ile meşe ve karaçam ormanlarıyla harika bir doğaya sahiptir. Kalabalıktan uzak doğa yürüyüşleri seven kişiler için mükemmel bir ortamdır. Yaz sıcaklarında bile serin havasıyla çok güzel bir iklime sahiptir. Doğayı, sessizliği, huzurlu bir ortam arayan kişiler için çok iyi bir seçenektir. Kazdağı’nın doğal kaynakları ve buz gibi suları da ayrı bir güzelliğidir. Kamp kurmak isteyen kişilerin uğrak yerlerinden birisidir. Kazdağı muhteşem doğası, ormanları, suyu ile her yıl birçok kişiyi ağırlamaktadır.

 Sütüven Şelalesi (Hasan Boğuldu)

Balıkesir'in Zeytinli beldesinde bulunan “Hasan Boğuldu Şelalesi”, doğa tutkunları için mükemmel bir yerdir. Hasan Boğuldu hikâyesi ile filmlere konu olmuştur. Zeytin ve zeytinyağı ile ünlü olan belde, doğaseverler için gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Sütüven şelalesi mekânları ve piknik alanları ile her yıl birçok kişi ağırlamaktadır. Suyun ve doğanın huzurunu, dinginliğini yaşayacağınız turistik bir yerdir.

 Antandros Antik Kenti

Antandros Antik Kenti, milattan önce 10. yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Antandros antik kenti, Balıkesir'in Edremit ilçesinde bulunmaktadır. Balıkesir’de bulunan meşhur Kaz dağları yakınlarında bulunan bir antik kenttir. Antandros Antik Kenti’nin kuruluşu ile ilgili tam bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat bir dönem Perslerin ele geçirdiği düşünülmektedir. Antandros Antik Kenti’nde dünyanın ilk güzellik yarışması yapılmıştır. Birçok arkeolojik kazıların yapıldığı, gezilip görülecek tarih kokan bir yerdir. Kazı yerleri ile her yıl birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Antandros Antik Kenti, Balıkesir'e gidince görülmesi gereken yerlerden birisidir.

 Cunda Adası

Cunda Adası, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bulunan küçük adacıklardan birisidir. Cunda Adası, muhteşem denizi tertemiz havası ve sıcakkanlı insanları ile gezilip görülmesi gereken doğal güzelliği olan bir alandır. Cunda Adası, gelip görenleri kendisine hayran bırakan Balıkesir’in gizli doğa güzelliğidir. Güzel mekânlarını, kahveleri masmavi denizi ile her yıl birçok turistin uğradığı mekânlar arasındadır.

Balıkesir Hakkında

Balıkesir, Türkiye'nin Güney Marmara bölümünde bulunan bir ildir. Balıkesir, hem Marmara Denizi hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunan sahil şehridir. Türkiye'de iki denize kıyısı bulunan birkaç ilden birisidir. Balıkesir beş ille sınırı vardır. Doğusunda Bursa ve Kütahya, batısında Çanakkale, güneyinde ise Manisa ve İzmir illeri bulunmaktadır. Ayrıca Balıkesir Yunanistan ile de sınır komşusudur. Balıkesir, 18 ilçesi ile Türkiye'nin 17. kalabalık şehridir. Balıkesir, geçmişte Karesi ve Misya adlarını kullanmıştır. Aynı zamanda Bizans, Roma, Anadolu Selçuklu Karesi Beyliği ve Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapmış ve kültürel açıdan zengin bir ildir.

Balıkesir zeytin ve zeytinyağı ile meşhur bir ildir. Balıkesir halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Balıkesir’de börülce, bamya, kavun gibi ürünlerde yetiştirilmektedir. Balıkesir, sahil şehri olduğu için ilçeleri ile birlikte turizm alanında öne çıkan illerden birisidir.

Yöresel ürünleri olarak yağcı bedir halısı, Ayvalık tostu, saçaklı mantısı, kozak üzümü, höşmerimi, kolonyası oldukça meşhurdur. Balıkesir, ilçeleri ile de oldukça meşhur bir ildir. Balıkesir’in ilçeleri; Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kep sut, Marmara, Manyas, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk' tur. Balıkesir ayrıca son yıllarda fuarları ile de oldukça meşhurdur.

Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir, hem Ege Denizi hem de Marmara Denizi’ne kıyısı olması nedeniyle ticaret ve gezi amaçlı çok sık giriş-çıkış yapılmaktadır. Ayrıca Balıkesir'de birçok fuar yapılmaktadır. Bu nedenle Balıkesir’e ulaşımın kolay ve rahat olması gerekmektedir. Balıkesir şehir merkezinde merkez havalimanı ve Edremit' te Koca Seyit Havalimanı olmak üzere iki havaalanına sahiptir. Her yıl birçok turist, öğrenci, iş adamı bu havaalanlarını kullanmaktadır. Edremit Koca Seyit Havalimanı, genellikle turistik amaçla gelen kişiler tarafından kullanılır. Edremit Koca Seyit havalimanından merkeze ulaşım için servisler bulunmaktadır.

Türkiye'nin en önemli illerinden birisi olan Balıkesir’e, seyahat için firmamızdan Balıkesir uçak bileti temin edebilirsiniz. Balıkesir uçak bileti için, firmamızın internet sitesi üzerinden de güvenli bir şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz. Firmamız Balıkesir ve birçok ile uçak biletini temin etmektedir. Firmamızın sunduğu güvenli ve hızlı ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ulaşımın en kolay yolu Balıkesir uçak bileti için gideceğiniz tarihten önce daha uygun fiyata uçak bileti almalısınız. Firmamız müşterilerine her zaman güvenli ve uygun fiyatlı uçak biletlerini sunmaktadır. Firmamıza, telefonlarımızdan veya internet şubemizden ulaşabilirsiniz.

Balıkesir'e Ulaşım

Türkiye'nin turistik olarak en çok ziyaretçi alan illerinden biri olan Balıkesir’e; uçak, tren ve otobüs seçeneklerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Ulaşımın şüphesiz en hızlı yolu uçak seyahatleridir. Balıkesir’e Türkiye'nin her yerinde ulaşım imkânı bulunmaktadır.

Balıkesir’e gitmek isteyenlerin en çok tercih ettiği Edremit Koca Seyit Havaalanından şehir merkezine taksi veya servisler ile kolay bir şekilde ulaşım sağlanır. Yurtdışı seferleri için İstanbul aktarmalı uçak biletleri bulunmaktadır. Balıkesir seyahatleri için güvenli ve uygun fiyatlı uçak biletlerini firmamızda bulabilirsiniz. Firmamız Balıkesir seyahatleriniz için internet üzerinden de hizmet vermektedir.