Optimal & Cheap Bingöl - Adana Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Adana'da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin kendini ön plana çıkarmış şehirlerinden biri olan Adana genel olarak mutfağı ile ön plana çıkmaktadır. Ancak Adana sadece mutfağı ile değil aynı zamanda ekonomisi, tarihi ve kültürel zenginliği ile de önemli bir konuma sahiptir. Gerçekleştireceğiniz Adana gezilerinizde şehrin bu zenginliklerini yerinde görmeniz sizlere ayrı bir deneyim kazandıracaktır. Aynı zamanda şehrin merkezinde birçok önemli bölge bulunduğu için gezilecek yerler arasındaki mesafenin az olması gezinizin daha kolay olmasına katkı sunacaktır.

Taş Köprü

Taş Köprü konumu itibari ile hem stratejik hem de tarihi önemi açısından en önemli gezilecek yerler arasındadır. Köprünün tam olarak ne zaman yapıldığı hakkında net bir kayıt bulunmamaktadır. Ancak yapılan araştırmalar ile hitit İmparatorluğu zamanında Hattusili tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Suriye’den gelirken Adana’dan geçmiş ve buraya bu köprüyü yaptığı bilinmektedir. Bir metre 22 santim boyunda Gerekçe yazılmış bir kitabede köprü hakkında bilgiler verilmektedir. Bu kitabe günümüzde Adana Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

Ulu Camii

16.yüzyılda yapılan Ulu Camii Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunmaktadır. Aynı zamanda cami Ramazanoğulları Camii olarak da bilinmektedir. Ramazanoğulları Beyliği tarafından yapılan en önemli eserlerden biridir. Cami Adana’nın bir zaman kadar en büyük camisi olma özelliği taşımaktadır. Ancak 1998 yılında Sabancı Merkez Camii’nin açılması ile bu unvanı yer değiştirmiştir. Cami mimarisi incelendiğinde genel olarak Selçuklu ve Memluk mimarisi özellikleri taşıdığı görülmektedir. 1998 yılında yaşanan depremde cami zarar görmüştür. 2004 yılına kadar yapılan onarım çalışmaları sonrasında tekrar ibadete açılmıştır. Adana uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda gezip görmeniz gereken yerlerden biridir.

Sabancı Merkez Camii

Sabancı Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın ortaklaşa olacak inşa ettiği Sabancı Merkez Camii, Adana Merkez Park’ının güneyince bulunmaktadır. Adana’nın en büyük camisi olma özelliği taşımaktadır. Caminin konumu itibari ile her yerden görülebiliyor olması ile şehrin simgelerinden biri haline gelmiştir. Caminin yapımı ilk olarak 1988 yılının Aralık ayında başlamıştır. Yapılan çalışmalar ile 1998 yılında ibadete açılmıştır. Camide aynı anda 28500 kişi ibadet edebilmektedir. Bu rakam oldukça yüksektir ve bu özelliği ile Orta Doğunun ve Balkanların en büyük camisi olma özelliği taşımaktadır. Mimari yapısı olarak Osmanlı izleri taşımaktadır. Öyle ki dış mimari olarak Sultanahmet Camii, iç mimari olarak da Selimiye Camii izlerini taşımaktadır.

Adana Merkez Parkı

2004 yılında açılan park otuz üç hektarlık alana kurulmuştur. Ülkemizin en büyük parkı olarak bilinen Adana Merkez Parkı Sabancı Merkez Camii ve Galleria Alışveriş Merkezine komşudur. Parkta ise kırk çeşit ağaç bulunmasının aynı sıra dört yüz binden fazla bitki vardır ve bitkiler 67 farklı çeşittedir. Adana seyahatlerinizde bu alanı gezerek hoş vakitler geçirebilirsiniz. Şehir merkezinde olmasına karşı dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak için uğramanız gereken yerler arasındadır.

Tarihi Kazancılar Çarşısı

Anadolu’da gelenekleşen kapalı çarşılardan biride Tarihi Kazancılar Çarşısı’dır. Çarşının tarihi incelendiğinde önceleri bakırcıların ve kazancıların ticaret yaptığı bir çarşı olduğu anlaşılmaktadır. Ancak günümüzde çarşı daha da çeşitli ürünler satmaktadır. Çarşıda birçok ürün satılmaktadır ve Adana ziyaretlerinizde kesinlikle gezmeniz gereken yerlerden biridir. Aynı zamanda yeme içme bakımından da birçok mekan bulunmaktadır. Özellikle kebap gibi Adana’ya özgü mutfak lezzetlerini çarşıda bulunan restoranlarda tadabilirsiniz.

Adana Arkeoloji Müzesi

Adana Arkeoloji Müzesi ülkemizin en eski müzelerinden biridir. Cumhuriyetin ilanından sonra 1924 yılında kurulan müze, Türkiye’nin bilinen en eski müzesi olma özelliği taşımaktadır. Adana ve Çukurova bölgesinde yapılan çalışmalar ile ortaya çıkan tarihi eserler bu müzede sergilenmektedir. Fenike, Osmanlı, Bizans, Hitit, Selçuklu gibi devletlerin eserlerini müzede incelemek mümkün.

Adana Hakkında

Toros Dağları’nın güneyinde kurulmuş olan şehir birçok özelliği ile bölgenin önce gelen şehirlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Şehirde iki milyondan fazla kişi yaşamaktadır. Türkiye’de ise en büyük altıncı şehirdir. 15 ilçeden oluşan şehirde Seyhan, Çukurova, Sarıçam ve Yüreğir şehrin merkez ilçeleridir. Şehir ticaret bakımından çok gelişmiştir ve ülke ekonomisine ciddi katkısı vardır. Ekonomik gücünün yanı sıra kültürel olarak da zengindir ve eski bir tarihe sahiptir. 

Şehirde Akdeniz iklimi hakimdir. Bu nedenle yaz aylarında hava çok sıcaktır. Türkiye’nin maden bakımından en zengin şehirlerinden biridir. Manganez, krom, kurşun, demir ve çinko gibi önemli madenlerin şehirde yatakları bulunmaktadır. 

Adana uçak bileti alınarak hızlı bir ulaşıma olanak veren bir şehirdir. Adana’yı gezip görmek isteyenler ise oldukça renkli bir kültür ve şehirle karşılaşacaktır. Özellikle Adana mutfağı ülkemizde ünlü olduğu gibi bu ünü yurtdışına kadar da ulaşmıştır. Mutfak olarak çok zengindir. Hatta alışılmışın dışında Adanalılar kahvaltılarında ciğer yerler. Bu nedenle şehirdeki ciğerciler sabah erken saatlerde mesaiye başlarlar. Adana kebabı şehrin en ünlü yemeğidir. Şehrin her bir köşesinde kebapçı bulmanız mümkün. Yemek ustalarının kendine özgü yaptığı kebapları tadabilirsiniz. Özellikle şırdan bir Adana’da tadılması gereken mutfak lezzetlerinden biridir.

Adana ziyaretlerinizde aynı zamanda hediyelik olarak da birçok eşya alabilirsiniz. En ünlü hediyelik eşyalardan biri ise el dokuması ile ziyaretçilere sunulan kilimlerdir. Günümüzde oldukça nostaljik bir hediye olan kilimler Tarihi Kazancılar Çarşısı ve şehrin diğer bölgelerinde bulunabilmektedir.

Bingöl - Adana Uçak Bileti

Adana Uçak Bileti

Adana’ya kültürel geziler yapıldığı gibi ticari nedenlerden dolayı da sürekli bir ziyaretçi girişi bulunmaktadır. Hem turizm hem de ekonomi bakımından önemli bir yere sahip olması şehrin ulaşım bakımından da kolay olmasını gerektirmektedir. Bu nedenle Adana uçak bileti alarak şehre en hızlı şekilde ulaşmanız mümkündür.

Adana uçak bileti almak içinse internet sitemizi tercih edebilirsiniz. Uçak seferi sorgulama ekranımızdan Adana’ya yapacağınız veya Adana’dan yapacağınız uçuşların bilgilerini girerek sizlere uygun olan uçuş seferini seçebilirsiniz. Yapacağınız seçim sonrasında ödemenizi yaparak hemen biletinize sahip olabilirsiniz. Güvenli ödeme yöntemleri ile hızlı ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. 

Uçak biletini her zaman uygun fiyatlara almak için bizleri takip etmeniz yeterlidir. Çeşitli kampanyalardan yararlanarak uygun uçak bileti bulabileceğiniz gibi uçuş gününüzden daha erken bir tarihte uçak biletinizi alarak en uygun uçak bileti sahibi olma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Aynı zamanda sizlere tarihler arasındaki uçuş fiyatları da sunularak seyahatinizi daha kolay bir şekilde planlamanız sağlanmaktadır.

Bingöl Uçak Bileti

Bingöl ili de birçok ilimiz gibi tarih boyunca toprakları medeniyetlere beşik olmuş bir ilimizdir. İlim merkezlerinden birisi olan Bingöl İli, birçok âlim yetiştirmiş ve âlimlerde yüzlerce talebe eğiterek insanlığa faydalı nesiller yetiştirmişlerdir. Medreselerin, ilim merkezlerinin yer almasıyla Bingöl ili, medeniyetin mümbit bir zemini olmuştur.  Bingöl’de Zağ Mağarası, Kığı Çiçek tepe Köyü Mağarası, Kübik Mağarası, Kral Kızı Kalesi, Sebeterias Kalesi, Kığı Kalesi, İsfahan Bey Cami, Vank Kilisesi, Adaklı Çeşmesi, Şeyh Ahmet Türbesi ve Şehitler Anıtı gibi hem tarihi yapılar mevcuttur. Hem dini mekânlar hem de doğal mağaralarıyla her yıl yüzlerce ziyaretçinin uğrak yeri olmaya devam etmektedir.

Bingöl ilini ziyaret etmek isteyenler, son dönemlere kadar karayolu ile gidip gelmekteydiler. Ancak günümüzde ulaşım ağlarının gelişmesiyle birlikte 2013 yılında Bingöl Havalimanı hizmete açılmıştır. Bingöl Havalimanından İstanbul ve Ankara illerine uçuşlar direk ya da aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Doğu Anadolu’nun güzide şehirlerinden olan Bingöl iline gidip geri dönmek isteyenler web sitemiz üzerinden bilet sorgulaması yaparak, bütçelerine uygun fiyatlarda Bingöl uçak bileti satın alarak, doğal güzelliğin resmedildiği bu ilimizi ziyaret edebilirler.

Adana'ya Ulaşım

Adana Türkiye’nin her yerinden ulaşıma imkanı bulunan bir şehirdir. Tren, otobüs, uçak ile ulaşım sağlanabilmektedir. Adana’yı ziyaret edeceklerin tercihlerine göre bu seçenekler tercih edilebilir. Adana’ya en hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isteyenler ise uçak bileti alarak uçak seferlerini tercih edebilirler. Türkiye’nin birçok ilinden Adana’ya direk uçuşlar bulunmaktadır. Bu uçuşlar seçilerek hızlı bir ulaşım sağlanabilir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Çukurova’da bulunmaktadır. Şehri merkezine yakın olması da uçuş sonrasında şehre ulaşımın kolay bir şekilde sağlanmasına olanak vermektedir. Otobüs, taksi veya araç kiralama ile havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Yurtiçi ve yurtdışı uçuş seferleri düzenlenen havalimanında direk uçuşların bulunmadığı durumlarda gelen olarak İstanbul aktarmalı uçak seferleri düzenlenmektedir. En uygun uçak bileti bulmak için bizleri takip ederek en uygun bütçeler ile uçak bileti alabilirsiniz.

Bingöl'e Ulaşım

Bingöl iline 2013 yılına kadar ulaşım karayolu ile sağlanmaktaydı. 2013 yılında hizmete açılan Bingöl Havalimanı ile insanlar engebeli ve zorlu yeryüzü şekillerine sahip bu ilimize karayolları ile seyahat zahmetinden kurtulmuşlardır. Uçak bileti satın alarak zahmetsiz, kolay, pratik ve hızlı ulaşım ile sevdiklerinize kavuşabilir ve tarihi mekânları, doğal mağaraları ve doğal güzellikleri ziyaret etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken iş, sitemiz üzerinden bilet sorgulaması yaparak kendinize ve beraberinizdekilere uçak bileti almak olacaktır. 

Bingöl havalimanı ile Bingöl merkezi arası yaklaşık 18 km olup; bu iki mesafe arasında havalimanı servisi, ticari taksi ya da otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Mobil telefonunuzdan veya bilgisayar üzerinden web sitemizi ziyaret ederek bütçenize uygun fiyatlarda Bingöl uçak bileti bulabilirsiniz.