Optimal & Cheap Bingöl - Konya Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Konya'da Gezilecek Yerler

Türkiye’de en eski şehirlerden biri olan Konya, eski olmasının yanı sıra kültürel zenginliği ile farklı bir öneme sahiptir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir aynı zamanda başkent olmuş ve hem ekonomik hem de stratejik bakımdan önemli bir konumda insanlara ev sahipliği yapmıştır. Gezi severler kesinlikle Konya’yı iyi bir şekilde gezmelidir. Gezinizin daha faydalı geçmesi içinse şehir hakkında önceden bilgi edinmek sizlere büyük fayda sağlayacaktır ve böylelikle daha eğlenceli bir gezi yaşayabilirsiniz.

Mevlana Müzesi

Konya dendiğinde akla ilk gelen isim Hz.Mevlana Celaleddin-i Rumi’dir. Mevlana, yaşantısı ve anlamlı sözleri ile insanların her zaman ilgi ve alakasını çekmiştir. Mevlana Müzesi ise aslında Mevlana Türbesi’dir. 1926 yılında Mevlana Türbesi ziyarete açılmıştır. Türbe aynı zamanda müze olarak da gezilmektedir. Türbede Mevlana Hazretlerine ait kıyafetler bulunmaktadır. Ayrıca el yazmaları, dergaha ait eşyalar ziyaretçilere açılmaktadır. Türbedeki yeşil kubbe ise insanların dikkatini çekmektedir. Osmanlı döneminde ise mescit yapıldığı gibi aynı zamanda semahane de yapılmıştır. Konya’da bulunan Mevlana Türbesi hem yurtdışından hem de yurtiçinden sürekli ziyaretçi ağırlamaktadır.

Karatay Medresesi

Karatay İlçesinde bulunan Karatay Medresesi Selçuklu döneminde inşa edilmiştir. Selçuklu zamanından günümüze kadar varlığını koruyabilmiş medrese günümüzde Türkiye’nin en önemli tarihi eserleri arasında yer almaktadır. Emir Celaleddin Karatay tarafından inşa edilmiş olan medresenin kim tarafından mimari edildiği bilinmemektedir. Medresenin ise 1251 yılında inşası tamamlanmıştır. Tek katlı olan medrese sille taşından inşa edilmiştir. Selçuklu Devleti zamanında medresede hadis ve tefsir dersleri verilmekteydi. Mimari açıdan görülen süslemeler ise dönemin en iyi işçiliklerini yansıtmaktadır. Medresedeki kabartmalar ve çiniler oldukça dikkat çekmektedir. Bu nedenle ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri olmaktadır. Konya uçak bileti alarak sizlerde şehre ulaştığınızda kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biridir. 

Alaeddin Tepesi

Günümüzde mesire alanı olarak kullanılan Alaeddin Tepesi aynı zamanda Konya’nın en yüksek yeridir. Tepede Alaeddin Keykubat tarafından inşa ettirilen Alaeddin Camii’de bulunmaktadır. Alaeddin Keykubat öncelikle Konya’ya güzel bir cami yaptırmak istemiş. Yaptırmak istediği caminin ise her yerden görülebilmesini istemiş. Ancak Konya coğrafi olarak oldukça düz bir şehirdir ve tepe olarak bir noktası bulunmamaktadır. Bu nedenle Alaeddin Keykubat öncelikle bir tepe yaptırmıştır. Yapılan tepeye ise cami inşa edilmiştir. Şehri ziyaret ettiğinizde Alaeddin Camisini ziyaret ettikten sonra yeşillik alanda dinlenilebileceği gibi çay bahçelerinde de vakit geçirilebilir.

İnce Minareli Medrese

Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından inşa edilen İnce Minareli Medrese Alaeddin Tepesi’ne yakındır. Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olma özelliği taşıyan medrese hadis ilminin öğretilmesi üzerine kurulmuştur. 1264 yılında inşası tamamlanmış olan medresenin işlemeli kapıları dikkatleri üzerine çekmektedir. Aynı zamanda Selçuklular tarafından kullanılan çift başlı kartal ile kanatlı melek figürlerinin en iyi örnekleri medresede sergilenmektedir. Medrese 1956 yılında müze olarak kullanılmaya başlanmıştır. 

Sille Köyü

Sille Köyü oldukça eski yerleşime sahip olan bir köydür. Altı bin yıllık bir geçmişe sahip olan köy eski zamanda Rumların yaşadığı bir köydür. Şehir merkezine on beş kilometre uzaklıkta olan bu köye özel araçların yanı sıra toplu taşıma araçları ile de ulaşım sağlanmaktadır. Köy önemli tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Dünyadaki en büyük ve eski manastır olarak kabul edilen Ak Manastır bu köyde bulunmaktadır. Manastırın yanı sıra çevrede bulunan mezarlıklar 1.derece sit alanı olarak geçmektedir. Köy tarihi açıdan önemli olduğu için turistlerin uğrak noktalarından biri olmaktadır. Aynı zamanda köyde yöresel yemeklerde tadılabilmektedir.

Konya Hakkında

Türkiye’nin en kabalık yedinci şehri olan Konya aynı zamanda Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip şehridir. Konya’da 31 ilçe bulunmaktadır. Şehir günümüzde önemli bir tarihi yere sahiptir. Aynı zamanda yerleşim olarak da milattan önce 7000’li yıllara kadar medeniyet izleri taşımaktadır. Kültürel anlamda çok zengin olan Konya ülkemizin en eski şehirlerinden biridir. 

Konya tarihi anlamda önemli bir yer olması ile turizm açısında da değerlidir. Sürekli olarak Konya’da bulunan tarihi eserlerin gezilmesi için ziyaretler yapılmaktadır. Tarihi öneminin yanı sıra ekonomik olarak da Türkiye’deki en önemli şehirlerden birdir. Tarım, sanayi bakımından çok gelişmiş Konya büyük firmalara ev sahipliği yapmaktadır. 

Konya aynı zamanda mutfağı ile de insanların dikkatini üzerine çekmektedir. Yemek türlerinin yanı sıra pişirme yöntemleri ile de şehrin mutfağı zenginleşmektedir. Mevlana böreği, Mevlana pidesi, höşmerim, batırık, topalak, etli ekmek, su böreği, fırın kebabı gibi birçok lezzet Konya’da tadılabilmektedir. Şehrin merkezinde birçok noktada Konya mutfağını tadabileceğiniz noktaları bulabilirsiniz.

Konya uçak bileti alarak şehre yapacağınız ziyaretlerde hava durumunu da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Özellikle sadece gezi için şehri ziyaret edecek olanlar Konya’nın mevsimsel yapısı hakkında bilgisi olması fayda sağlayacaktır. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan şehir diğer şehirler göre kış aylarında daha soğuktur. Karasal iklimin hakim olduğu Konya’da yaz ayları ise sıcak geçer. Gece ve gündüz sıcak farklılıkları ise yüksektir. Şehirde gezi yapacaklar ise ilkbahar ve yaz aylarının başı ve sonunu tercih edebilirler.

Şehir içi ulaşım ise oldukça yeterlidir. Otobüs, dolmuş ve taksinin dışında tramvay ile de şehir içi ulaşımdan yararlanmak mümkündür. Sizlerde Konya uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda şehir için ulaşım için bu yöntemleri tercih edebileceğiniz gibi araç kiralama gibi seçeneklerden de yararlanabilirsiniz.

Bingöl - Konya Uçak Bileti

Konya Uçak Bileti

Konya’ya ulaşım sağlamak için birçok seçeneği gözden geçirebilirsiniz. En hızlı şekilde ulaşım sağlamak isteyenler ise Konya uçak bileti alarak ulaşım sağlayabilirler. Sizler için en uygun uçak bileti imkanı sunan firmamız sayesinde kolay bir şekilde uçak biletinizi hemen satın alabilirsiniz.

Konya uçak bileti almak için yapmanız gereken uçak bileti sorgulama ekranında gerekli bilgileri belirtmenizdir. Gidiş dönüş noktaları, tarih bilgisi, kişi sayısı gibi bilgileri girdikten sonra seçtiğiniz günde gerçekleşen uçak seferlerini inceleyebilirsiniz. Sizlere direk ve aktarmalı olan bütün uçuş bilgileri sunulmaktadır. Tercih edeceğiniz uçuşu seçmeniz ile uçak biletinizi güvenli ödeme yöntemleri ile hemen satın alabilirsiniz. Ayrıca üyeliğiniz sayesinde uçak biletlerinizi takip edebilir ve diğer işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bingöl Uçak Bileti

Bingöl ili de birçok ilimiz gibi tarih boyunca toprakları medeniyetlere beşik olmuş bir ilimizdir. İlim merkezlerinden birisi olan Bingöl İli, birçok âlim yetiştirmiş ve âlimlerde yüzlerce talebe eğiterek insanlığa faydalı nesiller yetiştirmişlerdir. Medreselerin, ilim merkezlerinin yer almasıyla Bingöl ili, medeniyetin mümbit bir zemini olmuştur.  Bingöl’de Zağ Mağarası, Kığı Çiçek tepe Köyü Mağarası, Kübik Mağarası, Kral Kızı Kalesi, Sebeterias Kalesi, Kığı Kalesi, İsfahan Bey Cami, Vank Kilisesi, Adaklı Çeşmesi, Şeyh Ahmet Türbesi ve Şehitler Anıtı gibi hem tarihi yapılar mevcuttur. Hem dini mekânlar hem de doğal mağaralarıyla her yıl yüzlerce ziyaretçinin uğrak yeri olmaya devam etmektedir.

Bingöl ilini ziyaret etmek isteyenler, son dönemlere kadar karayolu ile gidip gelmekteydiler. Ancak günümüzde ulaşım ağlarının gelişmesiyle birlikte 2013 yılında Bingöl Havalimanı hizmete açılmıştır. Bingöl Havalimanından İstanbul ve Ankara illerine uçuşlar direk ya da aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Doğu Anadolu’nun güzide şehirlerinden olan Bingöl iline gidip geri dönmek isteyenler web sitemiz üzerinden bilet sorgulaması yaparak, bütçelerine uygun fiyatlarda Bingöl uçak bileti satın alarak, doğal güzelliğin resmedildiği bu ilimizi ziyaret edebilirler.

Konya'ya Ulaşım

Konya’ya ulaşım tercih ederken şehre hangi ilden geleceğiniz önem kazanmaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan şehirler Konya’ya karayolu ile yakın mesafede olmaktadır. Ancak diğer bölgelerden Konya’ya ulaşım sağlamak isteyenler için karayolu ulaşımı uzun sürebilmektedir. Tren yolu olarak da gelişmiş bir ilimizdir. Tren yolu ile hızlı tren seçeneklerini tercih edebilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan hızlı tren seferlerini tercih ederek kısa süreler içerisinde Konya’ya ulaşım sağlamak mümkündür.

Konya uçak bileti alarak da şehre ulaşım sağlamanız mümkündür. İstanbul’dan direk Konya’ya her gün uçak seferleri düzenlenmektedir. Konya Havalimanı’na ulaşım direk uçuşun olmadığı illerden aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Konya Havalimanına ulaştığınızda ise şehir merkezine otobüs ve taksi ile ulaşabileceğiniz gibi araç kiralama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Havalimanı ise Konya’ya 15 kilometre uzaklıktadır. Kısa süreler içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Sizlerde buradaki ulaşım yollarından en uygununu seçerek seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bingöl'e Ulaşım

Bingöl iline 2013 yılına kadar ulaşım karayolu ile sağlanmaktaydı. 2013 yılında hizmete açılan Bingöl Havalimanı ile insanlar engebeli ve zorlu yeryüzü şekillerine sahip bu ilimize karayolları ile seyahat zahmetinden kurtulmuşlardır. Uçak bileti satın alarak zahmetsiz, kolay, pratik ve hızlı ulaşım ile sevdiklerinize kavuşabilir ve tarihi mekânları, doğal mağaraları ve doğal güzellikleri ziyaret etmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken iş, sitemiz üzerinden bilet sorgulaması yaparak kendinize ve beraberinizdekilere uçak bileti almak olacaktır. 

Bingöl havalimanı ile Bingöl merkezi arası yaklaşık 18 km olup; bu iki mesafe arasında havalimanı servisi, ticari taksi ya da otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Mobil telefonunuzdan veya bilgisayar üzerinden web sitemizi ziyaret ederek bütçenize uygun fiyatlarda Bingöl uçak bileti bulabilirsiniz.