Optimal & Cheap Bodrum - Kars Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Kars'ta Gezilecek Yerler

Tatil dendiğinde genel olarak insanların aklına yaz tatili gelse de son zamanlarda kış tatilli de insanlar için büyük bir keyif haline gelmiştir. Kış aylarında tercih edilen bazı illerimiz vardır. Bunlardan en ünlülerinden biri ise Kars’tır. Kars gezilecek yerler bakımından zengin bir il olduğu gibi kış turizminin git gide canlandığı bir şehir haline gelmiştir. Şehri ziyaret edecek olanlar ise şehirde gezilmesi gereken yerleri önceden planlaması mükemmel bir gezi geçirmeleri için önemlidir.

Ani Harabeleri

Kars’ın derin tarihini gözler önüne seren eserlerden biridir Ani Harabeleri. Tarihi kayıtlarda yapılan araştırmalar neticesinde harabelerden 5.yüzyılda kayıtlar bulunmaktadır. Bu bölgede yapılan arkeolojik çalışmalarda ise çevredeki yerleşimin bronz ve demir çağlarına kadar uzandığı tespit edilmiştir. Aynı zamanda çevrede Urartulara ait olan eserlerinde bulunduğu görülmüştür. Eski bir tarihe sahip olan harabe birçok uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. En ünlü olduğu dönem ise Bagratuni Hanedanlığı zamanıdır. Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Ani Harabeleri 40 kilise barındırdığı gibi şapel ve anıt mezarlarda bulunmaktadır. 

Çıldır Gölü

Doğu Anadolu Bölgesi’nde ikinci büyük göl olma özelliği taşıyan Çıldır Gölü özellikle kış aylarında üzerinde kalın bir buz tabakası olması ile bilinir. Bu buz tabakası o kadar sağlamdır ki üzerinden atlı kızaklılar rahatlıkla göl üzerinde sürülebilmektedir. Türkiye’de tamamen donan tek göl olma özelliği taşıyan Çıldır Gölü 120km’dir. Gölde balıklar yetişmekte ve balıkçılar balık tutmaktadır. Balık tutmak için buz tabakasının kırılması gerekmektedir. Ancak suya ulaşmak için buz kırıldıktan 1 gün sonra tekrar donmaktadır. Balıkçılar bu nedenle her gün buzu tekrar kırmak durumunda kalmaktadır. Göl ayrıca temizliği ile de meşhurdur. Temmuz aylarında yüzülürken suyun içilebileceği kadar temiz olduğu söylenmektedir. Göl Kars, Ardahan, Gürcistan, Türkmenistan, Azerbaycan gibi bölgelerden katılan Kafkaslar Çıldır Göl Festivali ve Aşk Şenliği düzenlemektedir. 

Sarıkamış Kayak Merkezi

Tarih sayfalarında acı bir olay olan Sarıkamış, zorlu hava koşulları ile bilinmektedir. Günümüze bu bölgede kış aylarında oluşan kar kayak merkezi için elverişlidir. Sarıkamış Kayak Merkezi ise beş etaptan oluşmaktadır. Ülkemizdeki en iyi kayak merkezlerinden biridir. 12 kilometrelik uzunluğa sahiptir. Kış turizminin yoğun olarak yaşandığı bir yerdir. Özellikle okullar yarı yıl tatillerinde bölgeye ziyaretler düzenlerler. Sarıkamış’a yağan kar kristal bir yapıya sahiptir. Bu yapıya sahip kar Alpler’de de bulunmaktadır. Ayrıca bölgede bulunan sarı çam ormanları da gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. 

Kars Kalesi

Kars Kalesi 1153 yılında inşa edilmiştir. O zamanlar Selçuklu Devleti’ne bağlı bir boyun beyi olan Lala Kara Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. Kale günümüze kadar birçok savaşa şahit olmuştur. Savaşlardan kaynaklı olarak kalede ciddi yıpranmalar oluşmuştur. Kalede askeri koğuşlar, türbe, cephanelik de mescit bulunmaktadır. Kale günümüzde sosyal aktiviteler içinde tercih edilmektedir. 2005 yılında gerçekleştirilen Sezen Aksu konseri düzenlenmiştir. Bu konserde yirmi beş bin kişi bulunmuştur. Ayrıca 2011 yılında Ramazan ayında sema gösterileri düzenlenmiştir.

Kars Müzesi

Gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalar ile elde edilen kalıntılar Kars Müzesi’nde sergilenmektedir. Müze tarih severler için mükemmel bir tercih olacaktır. Günümüzde sergilenen tarihi eserler arasında sikkelerde bulunmaktadır. Müzede 4152 adet sikke sergilenmektedir. Birçok döneme ait ve birçok devlete ait eserler müzede sergilenmektedir. Ayrıca müzenin bahçesinde tarihi bir vagon bulunmaktadır. On üç metre uzunluğunda olan Beyaz Vagon salon, banyo, dinlenme odası gibi bölümlerden oluşmaktadır. Kars uçak bileti alarak şehre geldiğinizde şehrin tarihini daha iyi hissetmek için Kars Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Kars Hakkında

Türkiye’nin en soğuk illeri arasında Kars akla ilk gelen şehirlerden biridir. Mevsimsel olarak zor şartlara sahip olsa da içerisinde barındırdığı tarih ve kendine özgü kültürü ile özgün bir şehir olmayı başarmış ve böylelikle insanların ilgisini çekmiştir. Günümüzde Kars dendiğinde akla ilk olarak Doğu Ekspres gelmektedir. Doğu Ekspres Ankara’dan her gün kalkan ve Kars’ta son bulan bir tren yolculuğudur.

Doğu Ekspres yolculuğu son yıllarda daha çok ünlenmiştir. Bundaki en önemli unsur ise tren yolculuğu boyunca mükemmel manzaraların olmasıdır. Özellikle yataklı vagonlarda yapılan yolculuklar insanların eşsiz bir deneyim yaşamasına eşlik etmektedir. Kış aylarında manzaranın daha da etkileyici olması nedeni ile kış aylarında bu tren seyahati daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca bu yolculuğun talep görmesi Kars’ın turizm açısından hızlı bir şekilde gelişmesine de katkıda bulunmuştur.

Kış turizmi şehirde çok ileri düzeydedir. Bu nedenle kış turizminde akla ilk gelen şehirlerden biridir. Özellikle Sarıkamış Kayak Merkezi kış aylarında çokça ziyaret edilmektedir. Kış aylarında çok soğuk ve yağışlı havalara sahip olan şehir kış turizmi haricinde ziyaretlerde biraz zorlayıcı olabilmektedir. Özellikle şehrin tarihi dokusunu keşfetmek, mutfağının lezzetlerini tatmak ve şehre özgü eşyalar satın almak isteyenler kış aylarını tercih etmemesi önerilir. Daha çok ilk bahar ve yaz aylarında şehirdeki hava sıcaklıkları daha iyi olduğu için geziler için bu mevsimlerin tercih edilmesi önemlidir.

Şehri ziyaret ettiğinizde şehre özgü eşyaları da satın alabilirsiniz. Özellikle kilim ve halı dokumaları şehirde bulunabilen hediyelik eşyalar arasındadır. Diğer taraftan Kars’ta peynirde oldukça ünlüdür. Çeçil peyniri, deri tulum peyniri gibi çeşitli peynir çeşitlerini tadabileceğiniz gibi dükkanlardan satında alabilirsiniz.

Bodrum - Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Bileti

Kars ülkemizin en doğusunda bulunan illerden biridir. Kars’ın bulunduğu yer itibariyle özellikle batı illerinden gelecek olan kişiler için ulaşım sorun yaşatabilmektedir. Günümüzde Kars’a en kolay ulaşım olarak havayolları tercih edilmektedir. Kars’a olan ulaşımın daha sağlıklı ve ihtiyaçlara karşılık verecek şekilde gerçekleşmesini sağlamak için havayolları yeterli miktarlarda uçak seferleri düzenlemektedir. 

Düzenlenen uçak seferleri ile uçuş yapacağınız şehre göre direk uçuşlardan yararlanabileceğiniz gibi bazı illerden aktarmalı olarak da uçak seferlerinden yararlanabilirsiniz. Kars uçak bileti alarak sizlerde kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçak bileti almak için uçak bileti sorgulama ekranımızı kullanabilirsiniz. Sizler için özel olarak hazırladığımız sorgulama ekranında en uygun uçak bileti sorgulaması yaparak Kars iline ulaşım için gerekli olan planlamanızı yapabilirsiniz. Ayrıca aldığınız biletleri takip edebileceğiniz gibi iptal veya değişiklik işlemlerini de web sitemiz üzerinden yönetebilirsiniz.

Bodrum Uçak Bileti

Bodrum uçak bileti özellikle yaz aylarında oldukça rağbet görmektedir. Uçak biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde almak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Sizlere daha iyi hizmet vermek adına sizlere sunduğumuz web sayfamızı kullanarak Bodrum uçak bileti alabilirsiniz. Biletinizi almanız ise çok basit. Bodrum’dan veya Bodrum’a yapacağınız seyahatlerde belirleyeceğiniz şehir sonrasında tarih belirlemeniz gerekir. Burada tek yön gidiş için tarih belirleyebileceğiniz gibi dönüş tarihi de belirlemeniz mümkündür. Son olarak kişi sayısını da belirledikten sonra en uygun uçak bileti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak bileti sorgulama işlemi sonrasında sizlere belirttiğiniz tarihlerdeki uçuş seferleri sunulmaktadır. Bu uçuş seferlerinden dilediğinizi seçerek hemen satın alabilirsiniz. Direk uçuşlar sunulduğu gibi aktarmalı uçuşlarda sunularak sizlere en uygun olan uçak bileti seçenekleri listelenmektedir. Sistemimize üye olarak biletinizi daha hızlı alabileceğiniz gibi iptal, iade, değişiklik işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilir ve sizlere sunduğumuz kampanyalardan hemen haberdar olabilirsiniz.

Kars'a Ulaşım

Kars’a ulaşım genel olarak havayolları ile tercih edilmektedir. Kars Havalimanının şehir merkezine yakın olması da diğer bir avantajdır. Kars uçak bileti alarak şehre indiğinizde havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri ile hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz gibi taksi veya araç kiralama imkanlarını kullanarak Kars şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kars’a ulaşım havayolları ile daha kolay sağlansa da karayolları da tercih edilmektedir. Özellikle yakın illerden Kars iline gelecekler karayollarında gerçekleştirilen otobüs seferlerini tercih edebilirler. Diğer bir taraftan Ankara’dan kalkan ve Kars’ta son bulan Doğu Ekspres tren seferleri de tercih edilebilmektedir. Tren seferleri daha çok tatil seferlerin tercih ettiği ulaşım yöntemidir. Tren seferlerinin uzun olması nedeni ile özellikle yataklı vagonlardan bilet alınması önemlidir. Ulaşım bakımından özellikle batı illerine uzak olması nedeni ile havayollarının tercih edilmesi seyahat süresini ciddi oranda azaltmaktadır.

Bodrum'a Ulaşım

Bodrum’a ulaşım seçenekleri arasında karayollarını tercih edebileceğiniz gibi denizyolunu da tercih edebilirsiniz. Bodrum’a tren yolu ile ulaşım yoktur. Hızlı bir ulaşım tercih ediyorsanız havayollarının düzenlediği uçak seferlerini tercih edebilirsiniz.

Bodrum uçak bileti alarak özellikle yaz aylarında birçok şehirden direk uçak seferlerinden yararlanabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda bulunmaktadır. Bodrum’a en yakın havalimanı olan Muğla Milas Havalimanı tercih edilmelidir. Muğla Milas Havalimanı’na ulaştıktan sonra ise toplu taşıma araçları, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak Bodrum’da ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla Milas Havalimanı ile Bodrum ilçesi arasında yaklaşık 37 kilometre bulunmaktadır. Havaş otobüsleri ile Bodrum ilçe merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Sizlerde bu ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek Bodrum’a ulaşım sağlayabilirsiniz.