Optimal & Cheap Bursa - Erzurum Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Erzurum'da Gezilecek Yerler

Doğu bölgesine en çok tanınan ve Evliyalar şehri olarak bilinen Erzurum, derin tarihi, doğa güzellikleri ve konumu ile insanların her zaman dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Tarih açısından eski bir yerleşim yeri olması şehrin birçok tarihi esere ev sahipliği yapmasını sağlamıştır. Bu nedenle şehri gezmek isteyenler tarihi açıdan önemli olan noktalarını önceden not alarak şehri ziyaret etmeleri daha verimli bir gezi için önemlidir. 

Yakutiye Medresesi

Türkiye’de avlusu en büyük medrese olma özelliği taşıyan Yakutiye Medresesi, ihtişamlı görünümüz ve işlemleri ile hem yerli hem de yabancı turistlerin her zaman ilgisini çekmiştir. Medrese 1910 yılında Hoca Yakut Gazanitarafından yapılmıştır. Medrese ayrıca Bolugan Hatun ve Gazan han adına yaptırılan bir medrese olma özelliği taşımaktadır. İslam tarihine ait birçok tarihi eseri Yakutiye Medresesi’nde bulmanız mümkündür. Günümüzde hala manevi önemini koruyan medresede özellikle Ramazan aylarında yapılan etkinlikler tarihin dokusunu yaşamaya devam ettiriyor. Ayrıca fotoğrafçılar içinde mükemmel görüntülerin alındığı bir tarihi eserdir.

Nene Hatun Milli Parkı

Nene Hatun Milli Parkı şehir merkezine on kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu parkı özel kılan ise Türkiye Rusya arasında gerçekleşen savaş neticesinde Türklerin topyekun bu savaşta yer alması ve bu insanları komutan eden Nene Hatun’un adına anıt olmasıdır. 1995 yılında ise Nene Hatun yılın annesi olarak seçilmiştir. Ülkemizin kahramanları arasında farklı bir yere sahip  olan Nene Hatun adına yaptırılan bu milli park gezilerinizde kesinlikle olması gereken yerlerdir. Erzurum’da en çok bilinen yerlerden biridir.

Tortum Şelalesi

Torum Gölü’nün zaman içerisinde önünde bulunan heyelan birikintisini aştıktan sonra dökülmesi sonucu Tortum Şelalesi oluşmuştur. Tortum Şelalesi Erzurum ilinde doğa güzellikleri bakımından en çok dikkatleri üzerine çeken bölgedir. Günümüzde hem yerel halk hem de turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir şelaledir. Şelalenin yirmi bir metre genişliği bulunmakla birlikte kırk sekiz metrede yüksekliğe sahiptir. Tortum Şelalesi aynı zamanda halk arasında Sudökülen şelalesi olarak da bilinmektedir. Şelale genel olarak İlkbahar aylarında daha çok ziyaretçi almaktadır. Aynı zamanda dünyadaki şelaleler arasında en büyük şelalelerden biri olma özelliği de taşımaktadır.

Palandöken

Dünyanın en dik kayak pistlerine sahip olan Palandöken, ülkemizde olduğu gibi yurtdışında da oldukça ünlü bir kayak merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Kış turizminin en popüler yerlerinden biri olan Palandöken’e şehri merkezinden sürekli olarak otobüs seferleri düzenlenerek ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Karı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen çevre illerden günü birlik ziyaret edenlerde vardır. Aynı zamanda yıl içerisinde ortalama olarak altı ay Palandöken’de kar bulunmaktadır. Gündüz vakitlerinde spor aktivitelerinin olduğu bölgede geceleri de çeşitli eğlenceler düzenlenerek turistlerin keyifli vakitler geçirmesi sağlanmaktadır.

Erzurum Saat Kulesi

1124 yılında inşa edilen Erzurum Saat Kulesi aslında gözetleme kulesi olarak kullanılmak amacı ile inşa edilmiştir. Aynı zamanda şehrin bir simgesi geline gelmiş olan bu kuledeki saatin ne zaman yerleştirildiği hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Anlatılanlara göre Kırım Savaşı’nda Ruslar tarafından saat kaldırılmıştır. Daha sonrasında ise İngilizler tarafından saat tekrar yeni bir saat yaptırılarak kuleye eklenmiştir. 11,50 metre yüksekliğe sahip olan kule İslam tarihinde en önemli eserlerden biri olma özelliği de taşımaktadır.

Narman Peribacaları

Erzurum’da doğa güzelliklerini görmek isteyenler Narman Peribacaları’nı ziyaret edebilirler. Peribacaları Narman ilçesinde bulunmaktadır. İlçe şehir merkezine 90 kilometre uzaklıktadır. Vadinin yamaçlarına zaman içerisinde inen sel peribacalarını oluşturmuştur. Bölge aynı zamanda Kırmızı Periler Diyarı olarak da anılmaktadır. Görüntü olarak insanları kendine hayran bırakan peribacalarının benzeri ise Amerika Colorado Kanyonu’nda bulunmaktadır. Her yıl artan turist sayısı ile daha çok tanınan peribacaları Erzurum’da turizmin canlanmasında önemli katkı sağlayan doğa güzelliklerinden biridir.

Erzurum Hakkında

Dadaşlar diyarı olan Erzurum doğu bölgesin de en kalabalık ikinci şehir olma özelliği taşımaktadır. Şehir hakkında bir ilginç bilgi ise kadın nüfusu ile erkek nüfusunun hemen hemen eşit olmasıdır. Yüz ölçüm olarak da Türkiye’nin en büyük on dokuzuncu şehridir. Şehrin en önemli geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık görülmektedir. Aynı zamanda eski bir yerleşim yeri olan Erzurum tarihi açıdan önemli bir şehrimiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde bu tarihi eserler ile turizm açısından büyük önem taşımaktadır.

Erzurum uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilirsiniz. Özellikle kış turizminin en renkli olduğu illerden biri olma özelliği taşıyan Erzurum, Palandöken’de bulunan kayak merkezi ile hem yurtiçinden hem de yurtdışından yüksek oranlarda ziyaretçi almaktadır. 

Şehir renkli kültürü ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Kendine özgü mutfağı ile de şehri ziyaret etmek isteyenlere çeşitli lezzetler sunan Erzurum’da cağ kebabı, su böreği, ayrın aşı, den köftesi meşhur olan bazı lezzetlerden biridir.

Bazı şehirlere belirli mevsimlerde gidilmesi gezi için önemlidir. Ancak Erzurum hem yaz hem de kış turizminin yoğun olarak görüldüğü şehirlerden biri olması nedeni ile turizm amacınıza göre iki mevsimde şehri ziyaret edebilirsiniz. Karasal iklime sahip olan şehirde kışları sert geçmekle beraber yaz ayları kısa olması ile birlikte sıcak geçmektedir.

Şehri içerisinde ulaşım ise en sık olarak otobüsler sağlamaktadır. Oldukça geniş bir ulaşım ağı olması ile istenilen yere ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Otobüs seferlerinin yanı sıra minibüsler, taksiler, araç kiralama gibi seçenekleri de değerlendirerek şehir içi ulaşım sağlanabilir.

Bursa - Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum uçak bileti almak için web sayfamızı kullanabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama ekranında gidiş dönüş bilgileri, uçuş tarihi bilgileri, kişi sayısı gibi gerekli olan bölümleri doldurduktan sonra sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama sonrasında belirlediğiniz kriterlere göre uygun uçak bileti seçenekleri sizlere sunulmaktadır.

Seçtiğiniz uçak seferine ait uçak biletinizi almak için kişisel bilgilerinizi girdikten sonra ödemenizi hemen yapabilirsiniz. Uçak bileti ödemenizi güvenli ödeme yöntemleri ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Biletinizi aldıktan sonra ise üyeliğiniz üzerinden gerekli iptal, iade, değişim gibi işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Ayrıca kampanyalarımızı takip ederek en uygun uçak biletinizi alabilirsiniz.

Bursa Uçak Bileti

Bursa uçak bileti alarak sizlerde şehri ziyaret edebilirsiniz. Şehre en hızlı ulaşım seçeneği olan havayolları ile seyahat edebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak biletinizi hemen almanız mümkündür. Yapmanız gereken uçak bileti sorgulama ekranından gerekli olan bilgileri girmenizdir. Uçuş bilgilerinizi girdikten sonra sorgulama işlemini gerçekleştirerek size uygun olan uçak seferlerini inceleyebilirsiniz.

Havayollarının sunduğu uçak seferlerinden dilediğinizi seçerek uçak bileti satın alma işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizi ise güvenli ödeme yöntemleri ile  kredi kartı veya bankamatik kartınız ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca web sayfamızdaki kampanyaları takip ederek en uygun uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Böylelikle en düşük ücretler ile havayolu ile şehre ulaşımı gerçekleştirebilir ve bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Erzurum'a Ulaşım

Erzurum Türkiye’nin en doğusunda bulunan illerinden biridir. Ulaşım olarak çevre illerden karayolu ile kısa sürelerde ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak özellikle batı illerinden karayolu ile ulaşım uzun sürdüğü için genel olarak uçak bileti alarak havayolları ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Erzurum’a tren yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır. Günümüzde oldukça rağbet gösterilen Doğru Ekspres tren hattının son durağı Erzurum’dur.

Erzurum uçak bileti alarak kısa süreler içerisinde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.  Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya illerinden Erzurum’a havayolları ile direk uçuşlar bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise aktarmalı olarak uçak bileti alabilir ve havayolları ile Erzurum’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzurum Havalimanı ile şehir merkezi arasında on üç kilometre bulunmaktadır. Oldukça yakın olması ile toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabileceği gibi araç kiralama seçenekleri de tercih edilerek aracınız ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Erzurum’a en rahat ulaşım olarak havayollarını tercih ederek kısa süreler içerisinde şehre ulaşım sağlayarak gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa'ya Ulaşım

Bursa’ya farklı seçenekleri tercih ederek ulaşımı sağlayabilirsiniz. Karayolları ile ulaşım sağlamak isteyenler birçok otobüs firmasının sağladığı otobüs seferlerinden yararlanabilirler. Özellikle yakın çevredeki şehirlerde karayolları ile ulaşım kısa süreler içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak özellikle doğu illerinden ulaşım daha uzun sürmektedir. Diğer taraftan deniz ulaşımı içinde uygun olan şehre deniz yolu ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Bu ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havayolları ile de ulaşım sağlanabilmektedir. 

Hızlı bir ulaşım sağlamak içinse uçak bileti alabilir ve havayolları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok şehirden direk ulaşım sağlandığı gibi aktarmalı olarak da havayolları firmaları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bursa Yenişehir Havalimanı ile şehir merkezi arasında 49 kilometrelik mesafe bulunmaktadır. Toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabildiği gibi taksi veya araç kiralama imkanlarından da yararlanarak ulaşım sağlamak mümkündür. Bu ulaşım yöntemlerinden kendinize uygun olanı tercih ederek Bursa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.