Optimal & Cheap Bursa - Muş Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Muş'ta Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu Bölgesi’nde tarihi ve kültürü ile dikkatleri üzerine çeken şehirlerden biri olan Muş, gezilecek yerleri ile insanların ziyaretlerine ev sahipliği yapmaktadır. Muş ilini gezmeye başladığınızda gezinize şehrin merkezinden başlayabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan tarihi alanları gezebileceğiniz gibi hediyelik eşya alabileceğiniz gibi Muş mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz. Muş gezilecek yerler listesine göz atarak sizlerde Muş gezinizden önce şehir hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Muş Kalesi

Muş şehir merkezinde bulunan Muş Kalesi gezinizin başlangıç noktası olabilir. Kalenin bulunduğu bölge şehrin en eski yerleşim yeri olduğu bilinmektedir. Kalenin ise tam olarak ne zaman ve kimler tarafından inşa edildiği hakkında net bir bilgiye rastlanılmamıştır. Anadolu’da gerçekleşen Moğol istilalarında kalenin de ismi geçmektedir. Hz.Ömer zamanında Müslümanların hakimiyeti altına giren kale birçok savaş görmüştür. Bu savaşlar sonucunda büyük tahribatların gerçekleşmesi nedeni ile kale günümüzde tam olarak varlığını koruyamamıştır. Arap, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerine ait birçok mezarda kalede bulunmaktadır. Günümüzde çevresine yapılan park ile turizme kazandırılmıştır.

Muş Ulu Camii

Muş Ulu Camii şehrin en önemli camileri arasında yer almaktadır. Camide kitabe bulunmamaktadır. Bu nedenle caminin kimler tarafından ne zaman yapıldığı konusunda net bir bilgi elde edilememiştir. Moloz taşlardan yapılan cami rivayetlere göre camide türbesi bulunan Şeyh Muhammedi Mağribi tarafından yaptırılmıştır. Yaptırılma tarihi olarak ise 979 yılında düşünülmektedir. Cami dikdörtgen bir yapıya sahip olmakla birlikte 1966 yılında gerçekleşen deprem sonrasında büyük bir tahribata uğramıştır. Caminin şuan ki mimarisi ise 1968 yılında yapılan çalışmalar sonrasında oluşmuştur.

Yıldız Han

Demirciler Sokağı’nda bulunan Yıldız Han, Miralay Seyfi Bey tarafından inşa edilmiştir. 1307 yılında inşa edilen hanın alt katı kesme taştan yapılmıştır ve üst katı ise kerpiçten inşa edilmiştir. Selçuklu mimarisinin yansıtıldığı eserlerden biri olan Yıldız Han zamanında İpek Yolu üzerinde bulunan bir handır. Erzurum, Muş ve Bitlis hattında bulunan han döneminde ticari açıdan ve konaklama açısından önemli bir yere sahiptir. Handa elli iki adet dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlarda kuyumcu, manifaturacı, bakırcı gibi dükkanlar bulunmaktaydı. Dükkanlar aşağı katta işletilirken yukarı katlar ise otel olarak kullanılmaktaydı. 1916 yılında gerçekleşen Rus işgalinde çok ciddi yaralar alan han günümüzde restore çalışmaları devam eden bir tarihi eserimizdir.

Geleneksel Muş Evleri

Bazı şehirlerde özgün ev mimarilerine rastlamak mümkündür. Muş’ta da görülen eski evlerde yörenin ihtiyaçlarını karşılar mimaride evler görülmesi mümkündür. Eksi sokaklarda sokaklar dardır ve Muş evlerinin görülmesi daha muhtemeldir. Zemin döşemeleri killi topraktan yapılan bu evlerin duvar kalınlıkları ortalama altmış veya yetmiş santim kalınlığa ulaşabilmektedir. Üst katlarda ise ahşap inşa mimarisi daha çok görülür. Bu evler adete şehrin simgesi haline gelmiştir. Muş uçak bileti alarak şehre geldiğinizde kolaylıkla görebileceğiniz bu evleri görerek tarihi daha canlı bir şekilde görebilirsiniz.

Arak Manastırı

Muş ili oldukça eski yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Arak Manastırı bu yapılardan bir diğeridir. Kimin ne zaman inşa ettiği bilinmeyen bu manastır şehri merkezine on yedi kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kepenez Köyü’nde bulunan manastır rivayet edilene göre  dördüncü yüzyılda Aziz Aydınlatıcı Grigor tarafından inşa edilmiştir. Manastırın mimari yapısı incelendiğinde Roma dönemini yansıtmaktadır. 

Murat Köprüsü

Muş’ta bulunan en eski yapılardan biri olan Murat Köprüsü, Murat Nehri üzerine kurulmuştur. Köprü incelendiğinde Selçuklular tarafından 13.yüzyılda inşa edildiği düşünülmektedir. Ancak köprünün kim tarafından yapıldığı konusunda net bir bilgi yoktur. Köprü şehir merkezine on iki kilometre uzaklıktadır. Yapılan araştırmalarda köprünün bir mermerinde 1871 tarihinin yazılı olduğu tespit edilmiştir. Ancak araştırmaların devamında bu köprünün Osmanlı tarafından bu tarihte bakımının yapıldığı anlaşılmıştır. Beş metre genişliğinde olan köprü yüz kırk üç metre uzunluğundadır. Muş uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda gezmeniz gereken yerlerden biridir Murat Köprüsü.

Muş Hakkında

Türklere Anadolu kapılarının açılmasına vesile olan Malazgirt Savaşı’na ev sahipliği yapmış olan Muş tarihi ve doğa güzellikleri ile Doğ Anadolu Bölgesi’nde dikkat çeken illerden biridir. Şehirde birçok tarihi eser vardır. Bu tarihi eserler incelendiğinde genel olarak çok eski olmak ile birlikte kesin olarak kimin yaptığı bilinmemektedir. Ancak zaman içerisinde şehirde hakimiyet göstermiş olan uygarlıklar tarafından bu tarihi eserlerin bir kısmı restore edilmiştir. Günümüzde birçok tarihi eser turizme açık hale getirilmiş veya getirilmeye devam edilmektedir.

Muş uçak bileti alıp şehirde gezi planlamadan önce hava şartlarını kontrol etmenizde fayda vardır. Muş sert karasal iklime sahip bir şehirdir. Kış aylarında hava derecesi -30’lara kadar düşebilmektedir. Bu nedenle gezi için şehri ziyaret etmek istediğinizde bahar ile yaz aylarını tercih ederek zorlu hava şartlarından korunmuş olursunuz.

Muş il merkezinde yapacağınız gezilerde genel olarak mesafe kısa olduğu için yürüme mesafesinde birçok yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içi ulaşım belediye tarafından işletilen otobüsler ile minibüs ve taksiler ile sağlanmaktadır. Diğer bir taraftan araç kiralama seçenekleri ile şehir içerisindeki gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’nin her şehrinde olduğu gibi Muş ilinde de kendine özgü mutfak lezzetlerini tatmanız mümkündür. Genel olarak Muş mutfağında et sıklıkla kullanılmaktadır. Muş köftesi, hez dolması, keşkek, kırçik, cavbelek gibi yöreye ait yemekleri özellikle şehir merkezinde birçok mekanda tadabilirsiniz.

Bursa - Muş Uçak Bileti

Muş Uçak Bileti

Muş doğu illerimizden biri olduğu için özellikle batıdan ulaşım sağlanmak istendiğinde karayolu olarak uzun bir mesafe kat etmek gerekmektedir. Bu nedenle Muş uçak bileti alarak havayolları şirketleri ile ulaşım büyük önem kazanmaktadır. Muş havalimanı 1992 yılından beri hizmet vermektedir. Uçak bileti almak içinse web sayfamızı kullanabilirsiniz.

Muş uçak bileti almak web sayfamız ile çok kolay. Yapmanız gereken öncelikle gidiş dönük bilgilerini, sefer tarih ve kişi sayısı gibi bilgileri belirtmektedir. Daha sonra arama yaptığınızda sizlere istediğiniz gündeki uçuş bilgileri sunulmaktadır. En uygun uçak biletinizi ise güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden ayrıca biletinizi takip edebilir ve diğer bilet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kampanyalarımızdan haberdar olmak ve daha uygun fiyatlara uçak bileti almak için bizleri takip edebilirsiniz.

Bursa Uçak Bileti

Bursa uçak bileti alarak sizlerde şehri ziyaret edebilirsiniz. Şehre en hızlı ulaşım seçeneği olan havayolları ile seyahat edebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak biletinizi hemen almanız mümkündür. Yapmanız gereken uçak bileti sorgulama ekranından gerekli olan bilgileri girmenizdir. Uçuş bilgilerinizi girdikten sonra sorgulama işlemini gerçekleştirerek size uygun olan uçak seferlerini inceleyebilirsiniz.

Havayollarının sunduğu uçak seferlerinden dilediğinizi seçerek uçak bileti satın alma işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizi ise güvenli ödeme yöntemleri ile  kredi kartı veya bankamatik kartınız ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca web sayfamızdaki kampanyaları takip ederek en uygun uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Böylelikle en düşük ücretler ile havayolu ile şehre ulaşımı gerçekleştirebilir ve bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Muş 'a Ulaşım

Muş şehrine ulaşım sağlamak isteyenler farklı seçenekleri değerlendirebilirler. Karayolu ile bütün şehirlerde Muş’a genel olarak otobüs seferi bulmak mümkündür. Ayrıca şehirde tren hattı da vardır. Salı ve Pazar günleri Ankara Tatvan arası Vangölü Ekspres ile tren ile ulaşım sağlanabilmektedir. Tren garı ise şehir merkezinde yer almaktadır. Böylelikle gardan şehre ulaşımda kolaydır.

Muş’a daha kolay bir ulaşım sağlamak için havayolları seferlerini tercih edebilirsiniz. Yılın belirli zamanlarında sürekli olarak İstanbul ve Ankara’da Muş’a direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Diğer şehirlerden ise aktarmalı olarak uçak seferlerinden yararlanmak mümkündür. Yurtdışı seyahatleri içinse aktarmalı olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Muş Havalimanı şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Muş uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda toplu taşıma araçları, taksi gibi araçlar ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Sizlerde Muş’a gerçekleştirmeyi düşündüğünüz seyahatlerde bu ulaşım yöntemlerinden kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bursa'ya Ulaşım

Bursa’ya farklı seçenekleri tercih ederek ulaşımı sağlayabilirsiniz. Karayolları ile ulaşım sağlamak isteyenler birçok otobüs firmasının sağladığı otobüs seferlerinden yararlanabilirler. Özellikle yakın çevredeki şehirlerde karayolları ile ulaşım kısa süreler içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak özellikle doğu illerinden ulaşım daha uzun sürmektedir. Diğer taraftan deniz ulaşımı içinde uygun olan şehre deniz yolu ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Bu ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havayolları ile de ulaşım sağlanabilmektedir. 

Hızlı bir ulaşım sağlamak içinse uçak bileti alabilir ve havayolları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok şehirden direk ulaşım sağlandığı gibi aktarmalı olarak da havayolları firmaları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bursa Yenişehir Havalimanı ile şehir merkezi arasında 49 kilometrelik mesafe bulunmaktadır. Toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabildiği gibi taksi veya araç kiralama imkanlarından da yararlanarak ulaşım sağlamak mümkündür. Bu ulaşım yöntemlerinden kendinize uygun olanı tercih ederek Bursa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.