Optimal & Cheap Bursa - Van Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Van'da Gezilecek Yerler

Ülkemizin küçük baş hayvan yetiştiriciliğinin en yoğun olarak yapıldığı il olma özelliği taşıyan Van, tarihi eserleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Şehirde bulunan kaleler, Van Gölü ve şehre özgü kediler en çok merak edilen özellikleri arasındadır. Şehir aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesi’nde en kalabalık il olma özelliği de taşımaktadır. Bir milyondan fazla nüfusu ile karşımıza çıkan Van’da birçok gezilecek yer bulmanız mümkün. Kendine özgü kültürü ve eski tarihi ile insanların ilgisini çekmeyi başaran şehirde birçok gezilecek noktayı bulabilirsiniz. Sizlere hazırladığımız listedeki yerlere kesinlikle gitmeniz tavsiye edilir.

Van Kalesi

Milattan önce inşa edilmiş ve günümüze kadar varlığını koruyabilmiş nadir kalelerden biri olma özelliği taşıyan Van Kalesi görülmeye değer bir tarihi yapıdır. Milattan önce 9.yüzyılda inşa edilmiş olan Van Kalesi Urartu devletinin kralı Sarduri tarafından inşa edilmiştir. Kalenin büyük bir bölümü sağlamlığını korumuştur. Yüksek bir tepede olması ayrıca kaleden güzel bir manzaranın izlenmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca şehir merkezine yakın olması da kolay ulaşım sağlamaktadır. Van Kalesi şehir merkezine beş kilometre uzaklıktadır. Kale oldukça eski ve sağlam olması ile hem yurtdışından hem de yurtiçinden ziyaretçilerin gelmesine neden olmaktadır.

Kaya Çelebi Camii

Van’da eski tarihten kalma camilerden biri olan Kaya Çelebi Camii Van şehrinin Ortakapı mahallesinde bulunmaktadır. 1660 yılında Kaya Çelebi Zade Koçi Bey tarafından yapılmak üzere inşasına başlanmıştır. İnşa 1660 yılında başlasa da Kaya Çelebi Zade Koçi Bey’in idam edilmesi caminin yapımını durdurmuştur. Ancak daha sonra Cem Dedemoğlu Mehmet Bey caminin yapımını üstlenmiştir. Yapılan inşa çalışmaları üç yıl sürmüş ve 1663 yılında caminin inşası tamamlanmıştır. Mükemmel bir mimariye sahip olan camiyi ziyaret ederek tarihi canlı canlı izleyebilirsiniz.

Van Kedi Evi

Van şehrinde en ünlü olan unsurlardan biri ise Van Kedileridir. Van kedileri günümüzde nesli tükenmekte olan hayvanlar arasında yer almaktadır. Diğer kedilerden oldukça farklı olmaları onların önemini artırmaktadır. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bu konuda bir çalışma yaparak 1992 yılında araştırma merkezi olarak Van Kedi Evi’ni kurmuştur. Van Kedilerinin neslinin tükenmekte olması durumuna karşı türün korunması ve çoğalması için çalışmalar sürmektedir. Van şehrini ziyaret ettiğinizde bu özel kedi türünü görmek istiyorsanız Van Kedi Evi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Van Gölü

Türkiye’de en ünlü olan göllerden biri olan Van Gölü, görülmeye değer bir doğa harikasıdır. Dünyanın sodalı gölleri arasında en büyüğü olma özelliği de taşımaktadır. Van şehrinin Tatvan ilçesinde bulunan bu gölde hem tatlı su hem de tuzlu su bir arada bulunmaktadır. Van Gölü’ne yöredekiler Van Denizi’de demektedir. Van Gölü ayrıca volkanik bir göldür. Yapılan çalışmalarda gölün Nemrut Volkanik Dağı’nda oluşan volkanik patlamalar sonrasında oluşan kraterde zaman içerisinde biriken su ile gölü ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. Gölde aynı zamanda çok sayıda koy bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük gölü olma özelliği taşıyan göl su özelliklerinin yanı sıra çevresindeki mükemmel doğası ile insanların her zaman dikkatini çekmiştir.

Muradiye Şelalesi

Doğayı derinlemesine yaşamak isteyenler Van şehrinin Muradiye ilçesinde bulunan Muradiye Şelalesi’ni ziyaret edebilirler. Şelale ortalama olarak elli metre yüksekliğe sahiptir. İlk bahar ve yaz aylarında bu şelaleyi ziyaret ettiğinizde rengarenk bir doğa sizleri bekliyor olacaktır. Kış aylarında ziyaret etme şansı yakalayanlar ise donmuş buz kristalleri ile karşılaşmaktadır. Bu mükemmel şelaleyi kesinlikle ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Van Peri Bacaları

Turistik açıdan Van şehrinde bulunan en önemli bölgelerden biridir. Van Peri Bacaları Nevşehir Kapadokya’da bulunan peri bacaları ile büyük benzerlik göstermektedir. Van şehrinin Başkale ilçesinde bulunan bu peri bacaları turistlerin ilgisini çekmektedir. Peri bacaları şehir merkezine 120 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Başkale ilçesi Yavuzlar köyünde bulunan bu peri bacaları ziyaret etmeye değer güzelliktedir.

Van Hakkında

Van, Türkiye’de bulunan şehirler arasında yüz ölçüsü bakımından altıncı büyük şehirdir. Van ili sınırları yüksek dağlarla kaplıdır. Şehirde bulunan Van Gölü ise Türkiye’nin en büyük gölüdür. Şehir hem kış hem de yaz turizmine uygun bir yapıdadır. Doğa güzellikleri, kültürü, tarihi önemi ile insanların dikkatini her zaman çekebilmektedir. Van Gölü’nün büyüklüğü ile aynı zamanda deniz turizminin de potansiyel olarak oluşmasına elverişlidir. Bu konuda valilik tarafından yapılan çalışmalar ile şehrin daha çok turizm alanı olması için gerekli çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Van şehrini ziyaret etmeden önce iklim hakkında da bilgi sahibi olmanız önemlidir. Van şehrinde sert karasal iklim hakimdir. Kış ayları uzun geçtiği gibi yağışlı ve sert geçmektedir. Ortalama olarak yüz elli gün hava sıfırın altında geçmektedir. Yaz aylarında ise ortalama olarak yirmi gün 30 derecenin üzerinde geçmektedir. Sert bir iklime sahip olması nedeni ile özellikle şehre gezi düzenleyecek olanlar yaz aylarını tercih etmeleri soğuk havalardan olumsuz etkilenmemeleri için önemlidir.

Şehirde acıktığınızda yöresel yemekleri tatmanız tavsiye edilir. Ülkemizin her şehrinde o şehre özgü yemekler bulmanız mümkündür. Van mutfağı da kendine özgü lezzetleri ile insanların karşısına çıkmaktadır. Van mutfağında kavurmalı uşgun ekşilisi, sengeser, kurut aşı, kurut köftesi, ciğer köftesi, tandır balığı, ayran aşı, Kürt köftesi, eşkili, çırış mıhlası gibi yemekler denenebilir yemekler arasındadır.

Van’da ekonomi büyük ölçüde hayvancılığa dayanmaktadır. Özellikle küçük baş hayvancılık faaliyetlerinde ülkemizde en yoğun görülen şehridir. Soda, perlit, demir, kömür madenciliği de yapılmaktadır. Sanayi bakımından çok gelişmiş olmamasına karşı son zamanlarda sanayi açısından gelişim için atılımlar yapılmaktadır. Aynı zamanda sanayileşme tarım ürünlerinin işlenmesine yönelik gelişmektedir.

Bursa - Van Uçak Bileti

Van Uçak Bileti

Van uçak bileti almak istiyorsanız web sitemizden hemen uçak biletinizi alabilirsiniz. Uçak bileti almak artık çok kolay. Yapmanız gereken uçuş yönlerini ve tarih bilgilerini belirtmektedir. Kişi sayısını da belirterek toplam uçak bileti ücretinizin doğru hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız en uygun uçak bileti sorgulama işlemi sonrasında sizlere en uygun uçak bileti seçenekleri sunulacaktır.

Web sitemizden uçak biletinizi hemen alarak güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanabilir, sizlere sunduğumuz kampanyalar sayesinde en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız işlemler sonrasında uçak bileti iptal, iade, değişiklik gibi işlemleri de gerçekleştirerek seyahatlerinizi daha kolay planlayabilirsiniz.

Bursa Uçak Bileti

Bursa uçak bileti alarak sizlerde şehri ziyaret edebilirsiniz. Şehre en hızlı ulaşım seçeneği olan havayolları ile seyahat edebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak biletinizi hemen almanız mümkündür. Yapmanız gereken uçak bileti sorgulama ekranından gerekli olan bilgileri girmenizdir. Uçuş bilgilerinizi girdikten sonra sorgulama işlemini gerçekleştirerek size uygun olan uçak seferlerini inceleyebilirsiniz.

Havayollarının sunduğu uçak seferlerinden dilediğinizi seçerek uçak bileti satın alma işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizi ise güvenli ödeme yöntemleri ile  kredi kartı veya bankamatik kartınız ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca web sayfamızdaki kampanyaları takip ederek en uygun uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Böylelikle en düşük ücretler ile havayolu ile şehre ulaşımı gerçekleştirebilir ve bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Van'a Ulaşım

Van şehrine ulaşım sağlamak isteyenler karayolunu tercih ederek birçok şehirden düzenlenen otobüs seferlerini tercih edebilirler. Ancak özellikle batı illerinden Van’a ulaşım sağlayacak kişiler için bu durum uzun süreler alabilmektedir. Aynı şekilde Van’a Van Gölü Ekspres tren seferleri de düzenlenmektedir.

Van uçak bileti alarak havayollarını tercih edipte şehre ulaşım sağlamanız mümkündür. Van’a birçok şehirden direk uçuşlar mümkündür. Özellikle yaz dönemlerinde uçak seferlerinde artışlar olmaktadır. Yılın her ayı direk ve aktarmalı uçuşlar ile şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Van Ferit Melen Havalimanı Van şehrinin Edremit ilçesinde bulunmaktadır. Van şehir merkezine ise 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir merkezine topu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi taksi veya araç kiralama seçeneklerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Van’a bu ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek ulaşımı gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bursa'ya Ulaşım

Bursa’ya farklı seçenekleri tercih ederek ulaşımı sağlayabilirsiniz. Karayolları ile ulaşım sağlamak isteyenler birçok otobüs firmasının sağladığı otobüs seferlerinden yararlanabilirler. Özellikle yakın çevredeki şehirlerde karayolları ile ulaşım kısa süreler içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak özellikle doğu illerinden ulaşım daha uzun sürmektedir. Diğer taraftan deniz ulaşımı içinde uygun olan şehre deniz yolu ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Bu ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havayolları ile de ulaşım sağlanabilmektedir. 

Hızlı bir ulaşım sağlamak içinse uçak bileti alabilir ve havayolları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok şehirden direk ulaşım sağlandığı gibi aktarmalı olarak da havayolları firmaları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bursa Yenişehir Havalimanı ile şehir merkezi arasında 49 kilometrelik mesafe bulunmaktadır. Toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabildiği gibi taksi veya araç kiralama imkanlarından da yararlanarak ulaşım sağlamak mümkündür. Bu ulaşım yöntemlerinden kendinize uygun olanı tercih ederek Bursa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.