Optimal & Cheap Diyarbakır - Samsun Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Samsun'da Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesi’nin her şehrinin kendine özgü bir güzelliği vardır. Samsun ise Karadeniz Bölgesi’nin hem en kalabalık şehri hem de turizm açısından oldukça kıymetli bir şehridir. Mükemmel doğası ve eski bir yerleşim yeri olması nedeni ile ev sahipliği yaptığı tarihi eserler ile insanların her zaman dikkatini çekmiştir. Samsun’a yapacağınız gezilerde doğa ve tarihi iç içe yaşayabileceğiniz gibi denizin güzelliğinin de tadını çıkarabilirsiniz. Şehirde aynı zamanda su sporları, kayak merkezleri, dalış gibi birçok ekstrem sporun yapılması da mümkündür. Samsun’da gezilmesi gereken yerler listesine sizlerde bakarak daha verimli bir seyahat geçirebilirsiniz.

Gazi Müzesi

Tarih severler şehirdeki önemli bir yer olan Gazi Müzesi’ni ziyaret ederek gezilerine başlayabilirler. Bu müze eski zamanlarda bir otel olarak kullanılmaktaydı. Otelin ismi ise Mantika Palas’tır. Otelin daha sonradan müze olması ise 1940 yılında gerçekleşmiştir. Otelin daha sonradan müze olmasına neden olan durum ise Atatürk’ün Samsun’a geldiğinde kaldığı otel olmasıdır. Bu olay nedeni ile otel müzeye çevrilmiş ve ziyaretçilerin Atatürk’ün Samsun’a çıktığı zamanlara yolculuk yapmalarına olanak sağlanmıştır.

Kabaceviz Şelalesi

Samsun’da doğanın tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler Kabaceviz Şelalesi’ni gezmeleri gerekir. Şehirde en çok bilinen yerlerden biridir. Özellikle son bahar ve ilk bahar aylarında mükemmel bir görüntüye sahip olan şelale şehrin Çarşamba ilçesinde bulunmaktadır. Şelalenin yaklaşık olarak uzunluğu 60 metre civarındadır. Mükemmel bir doğaya sahip olan bu yerde herhangi bir çalışma yapılmayarak bu doğal ortamın bozulması engelleniyor.

Tekkeköy Mağaraları

Samsun’da bulunan en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde Eski Taş Çağı’na kadar uzanan bir geçmişi bulunmaktadır. Samsun’un Tekkeköy ilçesinde bulunan mağaralarda birçok kazı çalışması yapılmıştır. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde bulunan eserler ise toplanmaktadır. Bu eserlerin daha sonradan bir müzede sergilenmesi beklenmektedir. Yine bu bölgede eskiden yaşamış olan Rumlara ait evlerde günümüzde restore edilerek turizme kazandırılmıştır.

Amisos Tepesi

Şehri ziyaret ettiğinizde güzel bir manzarayı seyretmek istiyorsanız Amisos Tepesi’ne kesinlikle çıkmanız gerekir. Bu tepenin eski adı Baruthane Tepesi’dir. Milattan önce 3.yüzyıla dayanan bir tarihe sahip olan tepe 1995 yılında sit alanına çevrilmiştir. Tümülüslerde birçok mezar odası bulunmaktadır. Ancak bu mezar odalarını defineciler daha önceden keşfettiği için bazı mezar odalarında hasarlar meydana gelmiştir.

Akdağ Kayak Merkezi

Samsun doğa sporları bakımından da oldukça önemli bir şehrimizdir. Kış turizmi için tercihleriniz arasına girebilecek bir kayak merkezine sahip olan Samsun, kış aylarında Akdağ Kayak Merkezi ile turizm açısından önemli bir yere sahiptir. Bu kayak merkezinin çok kalabalık olmayışı özellikle kış sporlarına yeni ilgi duymuş ve yeni kayak sporuna başlamış olan kişiler için oldukça elverişli olmaktadır. Kayak merkezi Samsun ilinin Ladik ilçesinde bulunmaktadır. Samsun şehir merkezine 80 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Samsun Sahili

Karadeniz’de deniz turizminin en iyi şekilde gerçekleştiği şehirlerden biri olan Samsun’daki sahil özellikle yaz aylarında çokça talep görmektedir. Şehrin güzelliklerini görmek ve aynı zamanda sahilde denize girmek isteyenler Samsun Sahili’ni kullanabilirler.

Lerdüge Tümülüsleri

1946 yılında yapılan tarihi çalışmalar sonucunda Lerdüge Köyünde beş adet Tümülüs tespit edilmiştir. Bu çalışmalarda birçok buluntu ortaya çıkmıştır. Şişe, süsler, tunç kandilleri gibi bulunan bu buluntular Ankara Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Tarih açısından oldukça önemli bir yer olan bu yerde yapılan çalışmalar ile milattan önce 100 ve milattan sonra 200 yılları arasında bu yerin insanlar tarafından aktif olarak kullanıldığı ortaya çıkmıştır.

Samsun Hakkında

Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin orda bölümünde bulunan ve bölgenin en kalabalık şehridir. Diğer şehirlere göre Samsun’un orta bölgelerinde düz alanlara daha çok rastlanır. En çok bilinen yerlerden olan Çarşamba ve Bafra ovaları buna örnek yerlerdir. Şehirde göllerde oldukça çoktur. Hem doğal hem de yapay birçok göl bulunmaktadır.

Şehir aynı zamanda ekonomik açıdan da oldukça güçlüdür. Hayvancılık, tarım, deniz ürünleri, sanayi açısından gelişmiş bir şehir olmasının yanı sıra ülkemizdeki en güçlü ekonomilere sahip olan İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerle de ekonomik bağlantılar içerisindedir. Sanayi bakımından gelişmekte olan şehirde tekstil, kireç, lastik, kağıt, mobilya, tuğla gibi birçok ürünün üretildiği fabrikalarda bulunmaktadır. Bu fabrikalar şehrin istihdam kaynakları bakımından önemli bir yere sahiptir. Ayrıca şehirde bulunan üç adet liman ile ithalat ve ihracat işlemleri de önemli ölçülerde gerçekleştirilmektedir.

Samsun uçak bileti alıp şehri ziyaret ettiğinizde Samsun mutfağına özgü lezzetleri tatmanız önerilir. Samsun mutfağının en meşhur yemeklerinden biri Samsun pidesidir. Pidenin yanı sıra mısır çorbası, katık böreği, katıklı ekmek, oymaağaç kebabı, haluçka şehirde tadabileceğiniz yöresel tatlardır. Özellikle şehir merkezinde birçok noktada bu lezzetleri tatma fırsatı bulabilirsiniz.

Şehirde şehir içi ulaşımda otobüs seferleri, minibüs, tramvay ve taksi seçenekleri kullanılmaktadır. Şehir içi ulaşımda aynı zamanda araç kiralama fırsatlarını da tercih ederek gezilerinizi düzenleyebilirsiniz. Şehirdeki ilçeler arasındaki ulaşımda bu toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.

Gerçekleştireceğiniz ziyaretlerde iklim şartlarını da göz önünde bulundurmanız önemlidir. Samsun kıyı bölgelerinde tipik Akdeniz iklimi görülmektedir. Ilık havanın hakim olduğu şehrin iç kısımlarına geçildiğinde ise karasal iklim görülmektedir. Samsun’a hem yaz hem de kış turizmi için gidilebildiği için turizm tercihinize göre ziyaret tarihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Diyarbakır - Samsun Uçak Bileti

Samsun Uçak Bileti

Samsun’a ulaşım sağlamak için uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından düzenlenen uçak seferleri sayesinde şehre hızlı ulaşım sağlamak mümkün. Web sitemiz üzerinden yapacağınız sorgulamalar ile Samsun uçak biletinizi hemen alabilirsiniz. Sorgulama için gidiş dönüş şehir bilgilerini girip tarih ve kişi sayısı bilgilerini girdikten sonra uçak bileti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama sonrasında sizlere belirttiğiniz tarihlerdeki uçak seferleri sunulacaktır.

Samsun Uçak bileti alırken ödemelerinizi online güvenli ödeme yöntemleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik bilgileriniz veya referans numaralarınız üzerinden bilet işlemlerinizi gerçekleştirerek sizlerde artık kolay bir şekilde uçak bileti alabilir ve biletleriniz ile ilgili gerekli olan işlemleri tek bir ekrandan gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerin en uygun uçak bileti almanız için gerçekleştirilen erken ödeme fırsatları ve çeşitli kampanyaları takip ederek seyahatlerinizdeki uçak bileti maliyetlerinizi de düşürebilirsiniz.

Diyarbakır Uçak Bileti

Seyahatlerinizin her zaman rahat ve konforlu bir şekilde sürmesini istiyorsanız havayolu ulaşımını tercih edebilirsiniz. Havayolu ulaşımı günümüzde en hızlı ulaşım olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda uzak bölgelerde karayolu ile seyahat etme saatler sürerken havayolu ile çok kısa süreler içerisinde şehre ulaşmak mümkün olmaktadır. Diyarbakır uçak bileti alarak da şehre hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. 

Şehre havayolu ile ulaşmak isteyenler Diyarbakır Havalimanı’nı kullanmaktadır. Havalimanı uluslararası bir havalimanı olma özelliği taşımaktadır. 1952 yılında havalimanı hizmete girmiştir. Şehre uzaklığı 11 kilometre olan havalimanı hem sivil hem de askeri havalimanıdır. Diyarbakır uçak bileti almak içinse internet sitemizi tercih edebilirsiniz. Kolay bir şekilde gerçekleştireceğiniz uçak bileti sorgulama ekranı ile en uygun uçak bileti fiyatına hemen ulaşmanız mümkündür. Online uçak biletinizi alarak uçuş planlamanızı daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Samsun'a Ulaşım

Samsun iline farklı ulaşım seçeneklerini tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz kıyısında bulunan Samsun’a deniz yolu ile ulaşım mümkündür. Birçok bölgede deniz yolu ile şehre ulaşmanız sağlanabilir. Diğer taraftan karayolu ile de ulaşım sağlanmaktadır. Bölgenin en gelişmiş şehirlerinden biri olması nedeni ile otobüs seferleri Türkiye’nin birçok noktasından düzenlenmektedir. Ayrıca şehre çeşitli noktalardan tren yolu ile ulaşımda mümkündür.

Samsun’a hızlı bir ulaşım tercih edenler uçak bileti alabilirler. Birçok şehirden direk uçuşların olduğu Samsun, direk uçuşların olmadığı şehirlerde ise aktarmalı uçuşlarla şehre ulaşım sağlanabilmektedir. Samsun Havalimanı Çarşamba ilçesinde bulunmaktadır. 1998 faaliyete başlayan Samsun havalimanı ile şehir merkezi arasında ise 24 kilometre bulunmaktadır. Araç kiralama imkanları ile havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabileceği gibi toplu taşıma araçları, taksi gibi ulaşım seçenekleri de kullanılarak şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Sizlerde bu ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek Samsun’u ziyaret edebilirsiniz.

Diyarbakır'a Ulaşım

Diyarbakır’a ulaşım yakın bölgelerden karayolu ile kolaylıkla gerçekleşebilmektedir. Ancak batı ve kuzey bölgelerden şehre ulaşım için havayollarının tercih edilmesi zaman açısından oldukça önemlidir. Çünkü karayolu ile ulaşım uzun süreler alabilmektedir. Karayolunun yanı sıra tren yolu da uzun süren ulaşım tercihleri arasında yerini almaktadır. Hızlı bir ulaşım isteyenler ise havayolunu tercih edebilir. Direk uçuşların bulunmasının yanı sıra bazı şehirlerden diren uçuşların olmaması ile aktarmalı uçuşlarda tercih edilebilmektedir. Aktarmalı uçuşlar genel olarak İstanbul üzerinden gerçekleştirilerek sağlanmaktadır. 

En uygun uçak bileti ile Diyarbakır’a hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Diyarbakır Havalimanı’na ulaştığınızda ise şehir merkezine toplu taşıma araçları, taksi veya araç kiralama ile ulaşım sağlamak mümkündür. Şehir merkezi ile havalimanı arasında on bir kilometre mesafe bulunmaktadır. Bu mesafe ile havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.