Optimal & Cheap Gaziantep - Bursa Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Bursa'da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin Bursa ili gezilip görülecek yerlerin başında gelmektedir. Özellikle yakın tarihte Osmanlı döneminde önemli bir yere sahip olan şehir, Osmanlı döneminin önemli ticaret merkezlerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Eski bir yerleşim yeri olması ile tarihi eser bakımından zengin olan şehir tarih severlerin ilgisini çekebilecek birçok yapıta ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi açıdan öneminin yanı sıra doğa güzellikleri, kültürü ve mutfağı ile dikkat çeken şehri gezerek bu güzellikleri görme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ulu Camii

Çok ayaklı cami mimarisinin en eski örneklerinden olan Ulu Camii aynı zamanda şehrin sembolü haline gelmiştir. Oldukça ünlü bir cami olması nedeni ile sürekli olarak hem yurt içinden hem de yurt dışından sürekli olarak ziyaretçi ağırlamaktadır. Bursa uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde kesinlikle bu camiyi ziyaret etmelisiniz. Niğbolu Zaferi sonrasında Yıldırım Beyazıt tarafından 1396-99 yılları arasında cami inşa edilmiştir. Caminin mimarı ise Ali Neccar olarak bilinmektedir. Eski bir cami olması nedeni ile birçok savaş ve doğal afete tanıklık etmiştir. Bu olaylar neticesinde hasarlar görülse de yapılan onarımlar ile cam günümüze kadar ulaşmıştır. Osmanlı dönemindeki çok kubbeli camiler arasında en büyük olma özelliğinin yanı sıra Antepli Hacı Mehmed bin Abdülaziz ed-Devvaki tarafından yaptırılan minber caminin en çok dikkat çeken bölümlerinden biridir.

Türk İslam Eserleri Müzesi

Türk İlam Eserleri Müzesi, Yeşil Medrese olarak anılan diğer adı Sultaniye Medresesi olan ve Osmanlı’nın ilk medreselerinden biridir. Medresenin mimarı Hacı İvaz Paşa’dır. 1414-24 yılları arasında yapılan medrese moloz ve kesme taş kullanılarak inşa edilmiştir. On üç adet medrese odasına sahip olan medresenin bu bölümünde az miktarda çini süslemesi de vardır. Günümüzde müze olarak kullanılan medresede çini, ahşap, seramik, kakma gibi birçok eser sergilenmektedir. Bursa ziyaretlerinizde tarihi yakından görmek ve günümüze kadar ulaşan birçok eseri incelemek içim müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Hanları

Geçmiş zamanlarda Bursa oldukça önemli bir ticaret merkeziydi. Bu nedenle de şehirde birçok han  bulunmaktaydı. Günümüzde bu hanlardan onlarcası varlığını koruyabilmiştir. Bursa’nın eski şehir merkezinde daha çok görülen bu hanlar dan hepsi çok büyük ilgi görmese de bazı hanlar turistlerin akınına uğramaktadır. Yeşil Medresenin bir gelire sahip olması için Çelebi Mehmet tarafından yaptırılan İpek Han bu hanların arasında en büyük olma özelliği taşımaktadır. Hanın alt katında otuz dokuz üst tarafında ise kırk iki oda bulunmaktadır. Han bazı restorasyon işlemlerinden geçmiştir. Batı bölümü orijinal varlığını korumuş, diğer yerlerde ise onarımlar yapılmıştır. 

Oylat Kaplıcaları

Bursa’nın dört mevsim tatil yapma fırsatı tanıyan yerlerinden biri olan Oylat Kaplıcaları, şehir merkezine 26 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kaplıcanın su özelliği dünya genelinde ünlüdür. Termal turizm açısından önemli bir yere sahip olan kaplıca İsviçre’den sonra ikinci önemli kaplıca turizm kaynağı olma özelliği taşır. Bölge aynı zamanda en ünlü yemeklerden olan İnegöl köftesinin de çıkış yeridir. Kaplıca suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşüncesi ile hem dinlenme hem de tedavi için kullanılmaktadır. Özellikle fizik tedavi alanında etkili olan kaplıca suyu kireçlenme ve eklem ağrıları gibi sorunlara tedavi amaçlı tercih edilmektedir.

Gölyazı

Bursa’ya geldiğinizde doğa ile iç içe olmak ve doğa güzellikleri ile denizi tatmak istiyorsanız Gölyazı’yı ziyaret edebilirsiniz. Bölgede hala eski dönemlerde yapılmış olan surlara rastlamak mümkündür. Tarihi olarak bakıldığında Bizans ve Osmanlı etkileri görülmektedir. Bölgede bulunan Ulubat Gölü ise burayı ziyaret edenlerin kesinlikle uğramaları gereken yerler arasındadır.

Bursa Hakkında

Bursa, köklü bir geçmişe sahiptir. Osmanlı’ya ilk başkentlik yapmış olan şehir aynı zamanda Bizans, Roma, Selçuklu gibi devletler içinde önemli bir şehir olmuştur. Geçmişte önemli bir şehir olmasının yanı sıra şehirde bulunan eserlerin günümüze taşınması da tarihi açıdan önem arz etmektedir. Türkiye’nin en kalabalık 4.şehri olma özelliği de taşımaktadır. Şehir aynı zamanda yaşanılabilir şehirler arasında da derecesi vardır. Bursa ülkemizde yaşanabilir şehirler arasında 2016 yılında birinci seçilmiştir. Aynı yıl Bursa dünya genelinde yaşanabilir şehirler arsında 28.şehir olma özelliği de taşımaktadır.

Bursa’da ılıman iklim görülmektedir. Yılın en sıcak ayları Temmuz ve Eylül ayları arasında görülmektedir. Ayrıca en soğuk ayları ise Şubat ve Mart ayları arasında görülmektedir. Bursa’yı gezmek isteyenler bu aylara dikkat ederek soğuk havalardan korunmak için havanın daha sıcak olduğu zamanlarda ziyaret edebilir. Mevsim ve verimli toprağı ile dikkat çeken Bursa’da tarımda oldukça verimli bir şekilde değerlendirilmektedir. Kara incir, kestane, şeftali gibi meyveler şehirde üretilmektedir. 

Ekonomik olarak da şehir ülkemizde en önemli şehirler arsında gelmektedir. Özellikle sanayi bakımından kendini geliştirmiş olan Bursa on üç adet organize sanayi bölgesi bulunmaktadır. Bu özelliği ile ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunmaktadır. Şehir diğer taraftan tekstil bakımından da oldukça gelişmiştir. Üretim bakımından birçok fabrikaya sahip olması ekonomi bakımından gelişmiş bir şehirdir.

Bursa’nın bu öneminin yanı sıra çok eski bir şehir olması da dikkatleri üzerine çekmektedir. Şehir 8500 yıllık bir geçmişe sahiptir. Gerçekleştirilen arkeolojik kazılar şehirde gerçekleştirilerek tarihin daha iyi bir şekilde aydınlatılması sağlanmaktadır. Ayrıca mutfak lezzetleri olarak da Bursa önemli bir şehrimizdir. İskender kebabı, İnegöl köfte, pide köfte, cantık, kestane şekeri gibi lezzetler Bursa’ya özgü olarak şehirde tadabilirsiniz.

Gaziantep - Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçak Bileti

Bursa uçak bileti alarak sizlerde şehri ziyaret edebilirsiniz. Şehre en hızlı ulaşım seçeneği olan havayolları ile seyahat edebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanarak biletinizi hemen almanız mümkündür. Yapmanız gereken uçak bileti sorgulama ekranından gerekli olan bilgileri girmenizdir. Uçuş bilgilerinizi girdikten sonra sorgulama işlemini gerçekleştirerek size uygun olan uçak seferlerini inceleyebilirsiniz.

Havayollarının sunduğu uçak seferlerinden dilediğinizi seçerek uçak bileti satın alma işleminizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizi ise güvenli ödeme yöntemleri ile  kredi kartı veya bankamatik kartınız ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca web sayfamızdaki kampanyaları takip ederek en uygun uçak biletlerini satın alabilirsiniz. Böylelikle en düşük ücretler ile havayolu ile şehre ulaşımı gerçekleştirebilir ve bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep uçak bileti alarak sizlerde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hem turizm açısından hem de ticaret açısından zengin bir şehri olduğu için sürekli olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Ulaşım farklı seçenekler ile gerçekleşebiliyor olsa da güvenli ve hızlı bir yolculuk gerçekleştirmek isteyenler havayolları şirketlerini tercih edebilirler. Uçak bileti almak isteyenler ise web sayfamızın uçak bileti sorgulama ekranını kullanabilirler.

En uygun uçak bileti almak için öncelikle sorgulama ekranında gerekli olan bilgileri girmeniz yeterlidir. Bu alanda gidiş ve varış yönlerini seçmeniz, kişi sayısı ve özelliklerini seçmeniz ve tarihleri belirlemeniz yeterlidir. Belirleyeceğiniz tarihlerde gerçekleştirilecek olan uçuş bilgileri sizlere sunulacaktır. Bu bilgiler ışığında seyahatiniz için uçak biletinizi hemen alabilirsiniz. En uygun uçak biletlerini kredi kartınız ile online ödeme yaparak alabilir ayrıca aldığınız biletleri takip edebilirsiniz.

Bursa'ya Ulaşım

Bursa’ya farklı seçenekleri tercih ederek ulaşımı sağlayabilirsiniz. Karayolları ile ulaşım sağlamak isteyenler birçok otobüs firmasının sağladığı otobüs seferlerinden yararlanabilirler. Özellikle yakın çevredeki şehirlerde karayolları ile ulaşım kısa süreler içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak özellikle doğu illerinden ulaşım daha uzun sürmektedir. Diğer taraftan deniz ulaşımı içinde uygun olan şehre deniz yolu ile de ulaşım sağlanabilmektedir. Bu ulaşım seçeneklerinin yanı sıra havayolları ile de ulaşım sağlanabilmektedir. 

Hızlı bir ulaşım sağlamak içinse uçak bileti alabilir ve havayolları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok şehirden direk ulaşım sağlandığı gibi aktarmalı olarak da havayolları firmaları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bursa Yenişehir Havalimanı ile şehir merkezi arasında 49 kilometrelik mesafe bulunmaktadır. Toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabildiği gibi taksi veya araç kiralama imkanlarından da yararlanarak ulaşım sağlamak mümkündür. Bu ulaşım yöntemlerinden kendinize uygun olanı tercih ederek Bursa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Gaziantep'e Ulaşım

Gaziantep’e ulaşım konusunda 1954 yılında yapımı tamamlanan tren yolu önemli bir ulaşım ağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Demiryolu seferleri oldukça geniştir. Ankara, İstanbul, Adana, Osmaniye gibi birçok şehirden tren seferleri düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra otobüs seferlerini tercih ederek de Türkiye’nin birçok şehrinden karayolu yolculuğunu tercih edebilirsiniz.

Hızlı bir ulaşım tercih etmek isteyenler en uygun uçak bileti ile havayollarını tercih edebilirler. Gaziantep uçak bileti ile her gün Antalya, İstanbul, İzmir ve Ankara yolculukları yapılabilmektedir. Ayrıca Almanya’dan direk Gaziantep uçuşları da gerçekleşmektedir. Diğer şehirlerden ise aktarmalı olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. 1976 yılında hizmete giren Gaziantep Havalimanı, Oğuzeli ilçesinde bulunmaktadır. Şehir merkezi ile arasında yirmi kilometre bulunmaktadır. Ulaşım havalimanı otobüsleri ile sağlandığı gibi taksi ve araç kiralama tercihleri de ziyaretçilere sunulmaktadır. Sizlerde en uygun uçak bileti seçeneklerinden yaralanarak istediğiniz tarihlerde şehre havayolları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.