23 Haziran Seçimleri Bilet İade ve Değişiklikleri

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti ENUYGUNBİLETAL'da!

23 Haziran Seçimleri Bilet İade ve Değişiklikleri

23 Haziran Seçimleri Bilet İade ve Değişiklikleri
09 Mayıs 2019

23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye seçiminin yenilenmesi nedeniyle, seçim tarihinden etkilenen yolcularımıza kolaylık sağlanması amacıyla 06 Mayıs 2019 ve öncesinde düzenlenmiş İstanbul çıkışlı dış hat ve İstanbul çıkışlı/varışlı yurt içi biletler için (dıştan dışa transit hariç) Ortaklığımızın 20 Haziran 2019 - 26 Haziran 2019 tarihleri arasındaki İstanbul kalkış/varış tüm AJ/TK seferlerine kayıtlı Türk Vatandaşı olan yolcuların, 15 Mayıs 2019 (dahil) tarihinde kadar işlem yapılması kaydıyla, ücret kurallarına bakılmaksızın:

1) Rezervasyon ve Parkur Değişiklikleri:

Tarih değişikliğinde yeni rezervasyonun orjinal seyahat tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonrasında edilecek olan TK Operating uçuşlara alınması durumunda aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın, aynı kabinde yer müsaitliği olması ve 15 Mayıs 2019 (dahil) tarihinde kadar değişiklik işleminin tamamlanması kaydıyla değişiklik ücretsiz yapılacaktır.

Ayrıca yolcunun seyahat planını etkiliyorsa, aynı biletteki diğer uçuşlarının aynı kabinde olması kaydıyla aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın değişiklik cezası alınmadan yapılacaktır.

Parkur değişiklikleri ise orjinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacak olup, bu bülten kapsamında waive uygulaması yapılmayacaktır.

2) Bilet İadesi

İade talepleri orjinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacak olup, bu bülten kapsamında waive uygulaması yapılmayacaktır.

3) Bilet Süresinin Uzatılması: 

a) Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği orjinal seyahat tarihinden 7 gün sonrasına kadar uzatılabilecektir. 

b) Bilet süresinin yolcunun orjinal biletindeki seyahat tarihinden 7 günden daha ileri bir tarihe uzatılması talebi, orjinal ücret kuralları doğrultusunda yapılacaktır.

4) Codeshare Sefer Uygulamaları:

Ortaklığımızın Marketing Carrier olduğu Interline uçuşlarında orjinal ücret kuralları doğrultusunda işlem yapılacaktır.

5) Grup Uygulamaları:

Ödemesi yapılmış veya garanti MCO'su alınmış grupların rezervasyonlarının (talep halinde) tarih değişikliğinde rezervasyonun orjinal seyahat tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonrasında icra edilecek olan TK Operating uçuşlara alınması durumunda aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın aynı kabinde yer müsaitliği olması ve 15 Mayıs 2019 (dahil) tarihine kadar değişiklik işleminin tamamlanması kaydıyla tarih değişikliği ücretsiz yapılacaktır. Parkur değişikliği talepleri için bu bülten kapsamında waive uygulaması yapılmayacaktır.

6) Yukarıda belirtilen uygulamalar çerçevesinde yapılacak değişiklikler bir defa ile sınırlandırılacak olup, yolcunun sonraki değişiklik talepleri için ücret kuralları dahilinde oluşacak ceza ve farklar tahsil edilerek yapılabilecektir.

7) Bilet değişiklik işlemleri sadece Türk Hava Yolları Satış Ofislerinde yapılacaktır. (Bilet işlemleri sırasında Satış Ofisleri, İstanbul'da ikamet etmekte olduğunu gösterir ikamet ve/veya İstanbul'da oy kullanacağını gösterir seçmen kaydı kontrolü ile işlem yapacaktır.)

8) Değişiklik hakkı olan yolcu ile aynı PNR'daki yolcularda aynı haklara sahiptir.

9) Bu bültende belirtilen uygulama Uçuş ve Hizmet Aksaklıkları Prosedüründe belirtilen durumların kapsamadığı aksaklıklar ile aksaklık yaşanmadığı halde yolcuların değişiklik talep etmesi durumunda yapılacak bir uygulamadır. Uçuş ve Hizmet Aksaklıkları Prosedüründe tanımlanan aksaklık durumları yine ilgili prosedürde belirtildiği şekilde uygulanmaya devam edecektir.