Optimal & Cheap İstanbul - Isparta Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Isparta'da Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze tarihi ve doğa güzellikleri ile insanların hayran kaldığı şehirlerden biri olan Isparta, gezilecek ve görülecek yerleri ile gezi severlerin dikkatini çekiyor. Gezi öncesinde iyi bir planlama yapmak gezi severler için daha faydalı olacaktır. Burada sizler için önerdiğimiz gezilecek yerleri ziyaret ederek şehrin en önemli noktalarını görmüş olursunuz. 

Lavanta Bahçesi

Lavanta Bahçesi gül üreticisi olan Isparta’nın gerçekleştirdiği yatırımlar ile Keçiborlu ilçesinde kurulmuştur. Kuyucak köyünde bulunan bahçede bulunan lavantalar şehir için bir gelir kapısı olduğu gibi bu büyük bahçeyi görmek isteyen turistler ile turizm açısında da bir değerin ortaya çıkmasını sağlamışlardır. Haziran Ağustos ayları arasında lavantalardan kaynaklanan güzel koku ile bölgede ziyaretçi sayısı artmaktadır. Ayrıca bu bahçelerin gezildiği turlarda düzenlenmektedir.

Kovada Gölü Milli Parkı

Eğirdir Gölü’nün bir uzantısı olarak oluşan Kovada Gölü milli park statüsündedir. 7 metrelik bir derinliğe sahip olan göl 1.derece sit alanıdır. Isparta’nın doğa güzellikleri arsında yer alan ve insanlara huzur verici bir ortama sahip olan göl şehri ziyaret edenlerin gezi listelerinde yerini almaktadır. Göle ulaşmak isteyenler araçları ile ulaşım sağlayacağı gibi Eğirdir Sütçüler arası otobüs seferlerini de tercih edebilirler. Gölü ziyaret etmek isteyenler için ayrıca yürüyüş yolu bulunmaktadır.

Davraz Dağı

Isparta’nın doğa güzelliklerinden biri olan Davraz Dağı aynı zamanda farklı birçok sporun gerçekleşmesi içinde fırsat tanımaktadır. Şehir merkezine 26 kilometre mesafede bulunan dağ 2635 metre uzunluğa sahiptir. Davraz Dağı’nda kayak yapıldığı gibi bu sporun yanı sıra yamaç paraşütü, dağcılık ve trekking gibi spor dalları da gerçekleştirilmektedir. Dağda on iki adet pist bulunmaktadır. Kış aylarında sporcuların ilgisinin artması ile turizm daha çok kayak üzerine yoğunlaşmaktadır. Dağda bulunan kar kalınlığı ise mevsimin durumuna göre değişmektedir. 50 veya 250 metre kalınlığa ulaşabilmektedir. Bölgede konaklama imkanları da bulunmaktadır.

Isparta Müzesi

Isparta uçak bileti alarak gerçekleştireceğiniz ziyaretlerde müze gezmek istediğinizde Isparta Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Müze oldukça eski tarihlere sahiptir. 1971 yılında yapımı başlanan müze 1977 yılında faaliyete başlamıştır. Ancak yapılan çalışmalar ile müze 1985 yılında halkın ziyaretine açılmıştır. 1997 yılında ise müze kapatılmıştır. Kapatılma nedeni ise restore edilmesidir. 2002 yılında ise yapılan bu çalışmalar tamamlanmış ve tekrar faaliyete girmiştir. Müzede 17976 adet tarihi eser bulunmaktadır. Farklı bölümlere sahip olan müzede heykeltıraşların eserleri, halılar, sikkeler gibi birçok eser bulunmaktadır. 

Kutlubey Ulu Camii

Kutlubey Ulu Camii ismini I.Murad döneminde komutan olan Kutlubey’den almaktadır. Isparta şehir merkezinde en eksi olan cami özelliği taşımaktadır. Caminin tam olarak hangi tarihte inşa edildiği hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte yapılan çalışmalar ile 1429 yılında yapıldığı varsayılmaktadır. 1899 yılında caminin restore edilmesi için bazı çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışmalarda caminin üst tarafı yıkılmış ve ciddi bir çürüme olduğu tespit edilmiştir. Bunun üzerine cami tamamen yıkılarak tekrar yeni bir cami inşa edilmiştir. Bu camide ise Ayasofya Camii’nin mimarisinden esinlenilmiştir. Cami 1914 yılında gerçekleşen depremde yıkıldığı için 1922 yılında tekrar inşa edilmiştir. Eski bir cami olan Kutlubey Ulu Camii gezilerinizde ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.

Adada Antik Kenti

Adada Antik Kenti şehirde yapacağınız gezilerde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biridir. İlk adının Artemidorosda olduğu bilinmektedir. Bu bilgi ile birlikte tam olarak ne zaman kentin kurulduğu hakkında kesin bir bilgiye de ulaşılmamaktadır. Araştırmalarda bir belgede milattan önce 2.yüzyılda kent ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu zamanında ise şehir en parlak zamanını yaşamıştır. Günümüze kadar gelip kendini iyi bir şekilde koruyabilmiş şehirlerden biridir. Kentte yollar, çeşme, mezar, tiyatro gibi yapıtlar bulunmaktadır.

Isparta Hakkında

Güneybatı bölgesinde bulunan Isparta, Göller Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehirde 12 adet ilçe bulunmaktadır. Eğirdir, Sütçüler, Gönen, Aksu bilinen ilçeleridir. Şehrin ekonomik yapısında tarım ve hayvancılık önemli rol oynamaktadır. Son dönemlerde kendini gül yetiştiriciliği ile duyurmasının yanı sıra diğer bitkiler üzerinde de büyük yatırımların gerçekleşmesi bitki yetiştiriciliğini artırdığı gibi önemli bir gelir kaynağı da olmuştur. Dünyada gül yağı üretimi konusunda önemli bir yere sahiptir. Öyle ki gül yağı üretimi konusunda dünyada üretimin yüzde 65’ini üstlenmektedir. 

Tarihsel bakımdan da Isparta önemli bir yere sahip şehirlerimizden biridir. Şehrin tarihi Paleolitik Çağa kadar uzanmaktadır. Firigler, Persler, Yunanlar, Roma, Osmanlı gibi büyük devletler bölgede hakimiyet sürmüştür. 

Şehirde aynı zamanda doğa güzellikleri de insanların burada gezi gerçekleştirme talebini artırmaktadır. Davraz Dağı’nda bulunan kayak pisti şehirde özellikle kış aylarında en çok ilgi gören yerlerden biri olma özelliği taşımaktadır. 

Isparta kendine özgü mutfağa da sahiptir. Isparta uçak bileti alıp şehri ziyaret ettiğinizde şehre özgü lezzetleri de tadabilirsiniz. Top tarhana çorbası, irmik çorbası ve oğmaş çorbası şehirde en çok ilgi gören çorba türlerindendir. Özellikle fırın kebabının tadılması gerekir. Eğirdir Gölü’nde balık yetişmektedir. Sazan ve alabalık gölde yetişmekte ve balık severlere sunulmaktadır. 

Isparta Akdeniz Bölgesi’ne yakındır. Bu nedenle hem karasal hem de Akdeniz iklimini yaşamaktadır. Kış aylarında hava çok soğuk olmamakla birlikte yağış almaktadır. Yaz aylarında ise mevsim kurak geçmektedir. Gezilerinizde daha rahat bir hava tercih etmek için ilkbahar aylarında şehre gezi düzenleyebilirsiniz. Şehirde bulunan lavanta bahçelerini gezmek isteyenler ise Temmuz aylarını tercih etmelidir. Gül severler ise Mayıs ayında şehri ziyaret etmelidir. 

İstanbul - Isparta Uçak Bileti

Isparta Uçak Bileti

Isparta uçak bileti alarak sizlerde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Havayollarının günümüzde çoğalması ve uçak seferlerinin artması insanların uçak seferlerini daha çok tercih etmesine neden olmaktadır. En uygun uçak bileti imkanları ile sizlerde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama ekranımızda gerekli bilgileri girerek uçak bileti sorgulama işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sistemimizde sizlere ilgili sorgulamaya uygun olan uçuş seferleri sunulmaktadır. Ayrıca online güvenli ödeme yöntemleri ile biletinizi hemen almanıza da imkan sağlanmaktadır. Böylelikle uçak biletinizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Ayrıca web sitemize üyeliğiniz ile satın almış olduğunuz biletleri online olduğunuz her yerden takip edebilirsiniz. Bilet iptal ve değişiklik işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek seyahatlerinizi daha kontrollü bir şekilde planlama imanından yararlanabilirsiniz.

İstanbul Uçak Bileti

Ülkemizde hava taşımacılığının en sık yaşandığı yer İstanbul’dur. İstanbul uçak bileti bulmak her ilimizden mümkündür. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde diğer şehirlerden yapılacak olan uçuşlarda genel olarak İstanbul aktarma merkezi olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle hava ulaşımı bakımından yoğun bir şehrimizdir. Hem yurtdışı hem de yurtiçi uçuşlarının yanı sıra aktarmalarında gerçekleşmesi şehri ulaşım bakımından merkez bir şehir olmasına neden olmuştur. 

Günümüzde Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı şehirde havayolları uçuşları için hizmet vermektedir. Uçak bileti almak için uçak bileti sorgulama ekranımızı kullanabilirsiniz. Şehir seçeneklerini seçtikten sonra tarih belirlemeniz yeterlidir. Sizlere belirlediğini tarihlerdeki uçuş bilgileri sunulacaktır. Aynı zamanda gidiş dönüş biletlerinizi aynı ekrandan alabilirsiniz. En uygun uçak bileti almak içinse kampanyaları takip edebilir veya biletlerinizi uçuş zamanından daha önce alarak daha uygun fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz. Böylelikle şehre ulaşımınız hem hızlı hem de daha ekonomik olacaktır.

Isparta'ya Ulaşım

Isparta’ya ulaşım sağlamak isteyenler karayolu ulaşım seçeneğini ve havayolu ulaşım seçeneğini tercih edebilirler. Türkiye’den her ilden Isparta’ya karayolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Birçok otobüs firması karayolu ulaşım için otobüs seferleri düzenlemektedir. Özellikle çevre illerden kısa seyahat sürelerinde ulaşım sağlanabilmektedir. Isparta’ya havayolları ile ulaşım sağlamak isteyenler ise şehirde bulunan Süleyman Demirel Havaalanını kullanabilirler. 

Isparta uçak bileti alarak şuanda sadece İstanbul’dan direk uçuş seferlerinden yararlanılmaktadır. Türkiye’nin diğer illerinden şehre havayolları ile ulaşım sağlamak isteyenler İstanbul aktarmalı olarak en uygun uçak biletini alabilirler. Aynı şekilde yurtdışı uçuşlar içinde İstanbul aktarma kullanılarak uçuş seferleri düzenlenmektedir. 

Havalimanı şehri merkezine otuz beş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına ulaşan ziyaretçiler havalimanından otobüs ile şehir merkezine ulaşım sağlanabileceği gibi araç kiralama ile de ulaşım gerçekleştirebilirler. 

İstanbul'a Ulaşım

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’a ulaşım ise farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin her şehrinden İstanbul’a otobüs seferleri ile ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda tren ulaşımı da mümkündür. Özellikle İstanbul Ankara arası hızlı tren ile ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım seçenekleri şehre göre uzun süreler ile gerçekleşmektedir. İstanbul’a daha rahat koşullarda ve daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak içinse uçak bileti alabilirsiniz.

İstanbul’a her şehirden havayolu ile ulaşım oldukça kolay ve direk uçuşlar oldukça çoktur. Bu nedenle uçak bileti alarak hem uygun fiyatlara hem de daha hızlı bir şekilde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’da iki havalimanı bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik’te bulunmaktadır. AnadoluJetTHY, Onur Air ve Pegasus’un aktarma merkezidir. Diğer havalimanı ise Arnavutköy’de bulunan ve yeni açılan İstanbul Havalimanıdır. Her iki havalimanı da şehre ulaşım için tercih edilebilir.