Optimal & Cheap İstanbul - Kayseri Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Kayseri'de Gezilecek Yerler

Kayseri günümüzde en eski şehirlerimizden biridir. Uzun yıllar öncesinden günümüze kadar uzanan tarihi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle de kültürel açıdan oldukça önemli bir yere sahiptir. Tarih boyunca kendi önemini koruyabilmiş olan şehir İç Anadolu Bölgesi’nde en gelişmiş şehirler arasında yerini de almıştır. Ayrıca Kayseri Mimar Sinan’ın memleketidir. Kayseri gezinizi başlatmadan önce gezilmesi gereken yerler hakkında bilgiler edinmeniz gezinizin daha verimli geçmesine katkı sağlayacaktır.

Kayseri Kalesi

Kayseri’nin merkezinde bulunan Cumhuriyet Meydanı, Roma İmparatorluğu tarafından inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Kale bu kadar merkezde bulunması şehrin simgesi haline gelmesinde katkı sağlamıştır. Kalenin dış surları zaman içerisinde varlığını tam olarak koruyamasa da iç surlar günümüzde hala görülebilmekte ve varlığını devam ettirebilmektedir. Bu özelliği ile Kayseri Kalesi Türkiye’de en iyi korunan kale olma özelliği taşımaktadır. Konum olarak oldukça stratejik bir yerde konuşlanması tarih boyunca birçok savaşa şahit olmasına neden olmuştur. Merkezde olması turistler için ayrıda ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

Döner Kümbet

Selçukludan günümüze kalan önemli tarihi eserlerden biri Döner Kümbettir. Prenses Şan Cihan Hatun adına yaptırılan bu kümbet 1289 yılında inşa edilmiştir. Tük sanatının çok iyi bir şekilde sergilendiği bu tarihi eser üzerinde taşlardaki süslemeler sanatın ne kadar gelişmiş olduğunun göstergelerinden biridir. Hayat ağacı, aslan ve çift başlı kartal figürlerinin bulunması görsel olarak insanların tarihi yolculuk yapmasına neden olmaktadır. Kümbet ayrıca Kayseri merkezine on dakikalık uzaklıkta olması nedeni ile kolaylıkla ulaşılabilecek bir tarihi eserdir.

Kurşunlu Camii

Kayseri’de bulunan en önemli tarihi eserlerden biri olma özelliği taşıyan Kurşunlu Camii Mimar Sinan tarafından yapılmıştır. Mimar Sinan Kayseri’nin Ağırnas ilçesinde dünyaya gelmiştir. Memleketi olan Kayseri’ye iki adet cami inşa ettirmiştir. Ancak bu iki camiden sadece Kurşunlu Camii günümüze kadar ulaşmıştır. Caminin asıl adı camiyi yaptıran Hacı Ahmed Paşa Camii’dir. Ancak caminin kubbesi kurşundan yapılmıştır. Bu özelliği nedeni ile ismi Kurşunlu Camii olarak anılmaktadır. Caminin tek kubbesi olduğu gibi  tek minaresi vardır. Süslemeler oldukça dikkat çekicidir. Kayseri uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda gezilerinizde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.

Kayseri Arkeoloji Müzesi

1969 yılında Kayseri Melikgazi ilçesinde kurulan iki katlı müze şehrin geçmişinin sergilenmesine ev sahipliği yapmaktadır. Tarih severler şehrin geçmişinin eserlerini incelemek ve bilgi sahibi olmak için Kayseri Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edebilirler. Müzede Eski Tunç Dönemi’ne ait olan birçok eser bulunmaktadır. Mermerler, seramikler, tabletler, çivi yazıları gibi birçok eseri incelemek mümkün. Roma, Frigay, Bizans dönemlerinden günümüze kadar ulaşan eserler müzede sergilenmektedir. Müzenin iç kısmında olduğu gibi dış bölümünde de bazı eserleri inceleyebilirsiniz. Heykel ve mezarlar müzenin bahçesinde sergilenmektedir.

Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi

Kayseri tarihi açıdan önemli olduğu alanlardan biri ise tıp alanıdır. Gevher Nesibe Şifahanesi olarak bilinen burada dünyada kurulan ilk tıp merkezidir ve Selçuklular tarafından kurulmuştur. 1205 yılında inşa edilmiş olan tıp merkezi II.Kılıçaslan’nın kızının verem olması nedeni ile kurulmuştur. Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olma özelliğinin yanı sıra geçmiş zamanda genel olarak akıl ve ruh sağlığı üzerine tedaviler için kullanılmıştır. Günümüzde ise müze olarak tarih severlerin gezilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Erciyes Dağı

Kayseri’nin sembollerinden biri olan Erciyes Dağı hem görünümü ile hem de turizme katkıları ile ülkemizde en çok bilinen yerlerden biridir. 3917 metre yüksekliğe sahip olan Erciyes Dağı’nın zirvesinde kar eksik olmaz. Bulutları geçen yüksekliği ile mükemmel bir manzara oluşturmaktadır. Erciyes Dağı doğa güzelliğinin yanı sıra tarihi açıdan da öneme sahiptir. Bizans rahibeleri Erciyes Dağı tepelerinde bulunan mağaralarda inzivaya çekilmekteydi. Günümüzde ise bu mağaralar olumsuz hava şartları nedeni ile sığınak olabilmektedir. Dağ aynı zamanda bir sönmüş volkanik dağdır. Dağdan çıkan küller ile Hasan Dağı ve Peribacaları ortaya çıkmıştır.

Kayseri Hakkında

Tarih sayfalarında birçok medeniyetin hakimiyet sürdüğü Kayseri Erciyes Dağı eteklerine kurulmuştur. Türkiye’nin en kalabalık on dördüncü ili olma özelliği taşımaktadır. Bir milyon üç yüz bin civarında şehirde yaşayan bulunmaktadır. Ayrıca çevre iller arasında en gelişmiş illerden biridir. Roma, Bizans, Osmanlı ve Selçuklu hakimiyetinde kalan Kayseri bu uzun süre zarfı içerisinde köklü bir kültürel mirasa sahip olmuştur. Eski yerleşim merkezlerinden biri olması ile de tarih severlerin ilgisini her zaman çeken bir şehirdir. Şehirde birçok noktada tarihi eser bulunduğu gibi müzede sergilenen birçok tarihi eser görülebilmektedir.

Kayseri’de şehir içi ulaşım otobüs, tramvay, dolmuş ve taksi ile sağlanmaktadır. Toplu taşıma açısından oldukça gelişmiş bir şehir olan Kayseri’de bu araçları kullanarak istediğiniz yere gitme imkanınız bulunmaktadır. 

Şehir tarihi ve doğa güzelliklerinin yanı sıra mutfağı ile de çok ünlüdür. Özellikle Türkiye genelinde ünlü olan sucuk ve pastırma gibi ürünler Kayseri’de yüksek kalite ile üretilmekte ve ülkenin birçok bölgesine ulaştırılmaktadır. Kayseri mutfağında en ünlü olan yemekler arasında Kayseri mantısının otuz altı farklı çeşidi bulunmaktadır. Mantının yanı sıra Kayseri yağlaması, kurşun aşı çorbası, toga çorbası, örgülü pilav gibi lezzetlerde şehre özgü yemekler arasında yer almaktadır.

Şehirde hava sıcaklıkları kış aylarında soğuk yaz aylarında ise sıcak olduğu gibi kurak geçmektedir. Ancak bazı bölgelerin yüksek olması yüksek yerlerde iklimin farklılık göstermesine de neden olabilmektedir.

İstanbul - Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Uçak Bileti

Kayseri ili Türkiye’nin orda kesimlerinde bulunmaktadır. Bu nedenle genel olarak diğer şehirler yakın mesafede olmaktadır. Şehre en hızlı ulaşım ise havayolları ile sağlanmaktadır. Birçok şehirden Kayseri’ye direk uçuşlar düzenlenmektedir. Direk uçuşların bulunmadığı şehirlerden ise aktarmalı olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. 

Kayseri uçak bileti almak için uçak bileti sorgulama ekranından gerekli olan bilgileri girdikten sonra sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. En uygun uçak bileti almak için ayrıca sizlere sunduğumuz kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz. Uçak biletlerinizi online olarak güvenli ödeme yöntemleri ile alabildiğiniz gibi uçak biletleriniz ile ilgili iptal veya değişiklik işlemlerini gerçekleştirmeniz de mümkündür.

İstanbul Uçak Bileti

Ülkemizde hava taşımacılığının en sık yaşandığı yer İstanbul’dur. İstanbul uçak bileti bulmak her ilimizden mümkündür. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde diğer şehirlerden yapılacak olan uçuşlarda genel olarak İstanbul aktarma merkezi olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle hava ulaşımı bakımından yoğun bir şehrimizdir. Hem yurtdışı hem de yurtiçi uçuşlarının yanı sıra aktarmalarında gerçekleşmesi şehri ulaşım bakımından merkez bir şehir olmasına neden olmuştur. 

Günümüzde Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı şehirde havayolları uçuşları için hizmet vermektedir. Uçak bileti almak için uçak bileti sorgulama ekranımızı kullanabilirsiniz. Şehir seçeneklerini seçtikten sonra tarih belirlemeniz yeterlidir. Sizlere belirlediğini tarihlerdeki uçuş bilgileri sunulacaktır. Aynı zamanda gidiş dönüş biletlerinizi aynı ekrandan alabilirsiniz. En uygun uçak bileti almak içinse kampanyaları takip edebilir veya biletlerinizi uçuş zamanından daha önce alarak daha uygun fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz. Böylelikle şehre ulaşımınız hem hızlı hem de daha ekonomik olacaktır.

Kayseri'ye Ulaşım

Kayseri’ye ulaşım olarak farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Tren yolu olduğu gibi karayolu da tercih edilebilmektedir. Tren yolu ile yapılacak olan seyahatlerde süreler uzadığı için hızlı bir ulaşım sağlamak isteyenler tren yolunu tercih etmemektedir. Burada en hızlı ulaşım olarak havayolları tercih edilebilir.

Kayseri uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan her gün direk uçuşlar Kayseri’ye yapılmaktadır. Diğer şehirlerden şehre ulaşmak isteyenler ise İstanbul aktarmalı olarak uçak seferlerinden yararlanabilir. Kayseri’ye yurtdışı direk uçuş bulunmamaktadır. Yurtdışından Kayseri uçak bileti almak isteyenler İstanbul aktarmalı olarak havayolları ile ulaşım sağlayabilirler. Kayseri Havalimanı şehir merkezine oldukça yakındır. Bu nedenle havalimanından şehir merkezine otobüs ve taksi ile hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. İsteyen kişiler havalimanından araç kiralama hizmeti de alabilirler. Kayseri merkez ile havalimanı arasında 7 kilometre bulunmaktadır. Kayseri en uygun uçak bileti satın almak için web sitemizden uçak bileti sorgulama ekranını kullanabilir ve biletinizi hemen alabilirsiniz.

İstanbul'a Ulaşım

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’a ulaşım ise farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin her şehrinden İstanbul’a otobüs seferleri ile ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda tren ulaşımı da mümkündür. Özellikle İstanbul Ankara arası hızlı tren ile ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım seçenekleri şehre göre uzun süreler ile gerçekleşmektedir. İstanbul’a daha rahat koşullarda ve daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak içinse uçak bileti alabilirsiniz.

İstanbul’a her şehirden havayolu ile ulaşım oldukça kolay ve direk uçuşlar oldukça çoktur. Bu nedenle uçak bileti alarak hem uygun fiyatlara hem de daha hızlı bir şekilde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’da iki havalimanı bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik’te bulunmaktadır. AnadoluJetTHY, Onur Air ve Pegasus’un aktarma merkezidir. Diğer havalimanı ise Arnavutköy’de bulunan ve yeni açılan İstanbul Havalimanıdır. Her iki havalimanı da şehre ulaşım için tercih edilebilir.