Optimal & Cheap İstanbul - Muğla Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Muğla'da Gezilecek Yerler

Türkiye’de özelikle yaz turizminin en yoğun olarak yaşandığı yerlerden biri olan Dalaman Muğla’nın bir ilçesidir. Günümüzde hem yurtdışından hem de yurtiçinden oldukça yüksek miktarlarda turist ağırlamaktadır. İlçe deniz ve kum turizmi açısından mükemmel bir yer olmasının yanı sıra tarihi eserleri, plajları, doğa güzellikleri ile dikkatleri her zaman üzerine çekmeyi başarmıştır. Sizlerde Dalaman’ı ziyaret edecekseniz ilçede gezilmesi gereken yerleri önceden keşfetmeniz daha güzel bir gezi için faydalı olacaktır.

Dalaman Çayı

Dalaman’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda gelen Dalaman Çayı hem dinlenme hem de su sporları yapmak için mükemmel bir yerdir. Dalaman Çayı oldukça hızlı akan bir çaydır. Bu nedenle özellikle rafting yapmaya uygun olması rafting tutkunlarının uğrak mekanı olmasına neden olmuştur. Dalaman Çayı aynı zamanda zor seviyesinde rafting imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle rafting yapma konusunda tecrübeli olmayanlar veya yeni başlayanlar çayın daha az hızlı olan yerlerinde eğitim almaları gerekir. 

Dalaman Pazarı

Dalaman’ı ziyaret ettiğinizde uğramanız gereken yerlerden biri Dalaman Pazarı’dır. Dalaman Pazarı’nda birçok meyve ve sebze satılmaktadır. Ortam olarak oldukça güzel bir yer olmasının yanı sıra organik olarak meyve ve sebzeler satışa sunulmaktadır. Bölgenin halkı tarafından kurulan bu Pazar sayesinde mükemmel tatları deneyebilirsiniz.

Kleopatra Hamamı

Kleopatra Hamamı Dalaman ziyaretlerinde belki de göreceğiniz en sıra dışı yerdir. Bu hamama genel olarak günübirlik turlar düzenleyen tekneler veya yatlar sıklık gelmektedir. Bölgede göreceğiniz iskelenin yanında Bizans döneminden kalma bir manastır görülecektir. Ancak bu manastır diğerlerinden farklı olarak sular altında kalmıştır. Böyle durum dünya genelinde görülmemektedir. Eğer dalmayı biliyorsanız manastırın su altında kalan odalarını da gezme imkanınız olacaktır. Çevrede salaş birçok yeme içme mekanı bulunmaktadır. Ayrıcı mükemmel bir doğaya sahip olan bölgede doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Dalyan Antik Kenti

Antik Çağda Dalyan Antik Kenti olarak bu yer bir liman kentiydi. Geçen zaman içerisinde denizden gelen alüvyonlar ile bu bölgenin dolması sonucunda liman özelliği kaybolmuştur. Mükemmel bir manzaraya sahip olan bu bölgede manastır, antik tiyatro gibi yapılar bulunmaktadır. Tarih açısından çok önemli olan bu bölgeyi kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Bölgede farklı devletlerin hakimiyet sağlaması ile birçok krallık yaşam sürmüştür.

Dalaman Plajları

Dalaman en çok yaz turizmi için tercih edilen bir bölgedir. Bu bölgede özellikle deniz ve sahil mükemmel bir uyum içerisinde insanların beğenisini almaktadır. Dalamanda üç önemli sahil bulunmaktadır. Denize girmek ve sahilde güneşlenmek için bu plajlar tercih edilebilir. Dalaman plajları arasında en çok dikkati çeken Sarsala Koyu’dur. Bu koyun deniz suyunun temiz olması ve giriş ücretinin ucuz olması insanların tercih etme sebepleri arasındadır. Kille Sahili uğramanız gereken bir diğer yerdir. Burada da Dalaman’ın temiz denizini görebilir ve mükemmel doğası ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Sarıgerme Halk Plajı ise tercih edebileceğiniz bir diğer yerdir. İnsanların beğenerek girdiği bir plajdır. Temiz olmasının yanı sıra mükemmel bir doğaya sahip olması da plajın çokça tercih edilmesine neden olmaktadır. Giriş ücretleri makul seviyede olmakla birlikte çevresinde oteller ve mükemmel doğa yürüyüşü yapabileceğiniz yerler vardır.

Muğla Hakkında

Muğla Dalaman ülkemizin en çok tercih edilen tatil yörelerinden biridir. Türkiye’de hem yurtiçi hem de yurtdışından ziyaretçi alan bölgelerden biri olması nedeni ile oldukça önemli bir yerdir. Denizi ve sahili insanların her zaman beğenisini almıştır. Muğla Dalaman aynı zamanda denizinin temiz olması ile de ün salmıştır. Birçok bölgede sahilleri bulunan Dalaman’da denizi çok temiz bulabileceğiniz gibi mükemmel sahilleri vardır.

Dalaman Muğla ilinin bir ilçesidir. Dalaman’da birçok mükemmel doğa alanı bulabileceğiniz gibi özellikle sahil kenarları da mükemmel bir gezi yapabileceğiniz bölgelere sahiptir. Bu alanlarda dinlenebileceğiniz gibi mükemmel doğanın tadını da çıkarabilirsiniz. Birçok doğa sporunun yapıldığı bölge aynı zamanda Bizans döneminden ve antik çağlardan kalma eserlerde barındırmaktadır. Bu eserler dünyaca ünlü olmakla birlikte Dalaman’a yapacağınız ziyaretlerde kesinlikle görmeniz gereken yerler arasındadır.

İlçede aynı zamanda yat ve tekne turları da oldukça ünlüdür. Birçok koyu ziyaret edilmesi için gerekli olan bu turlara katılarak denizin tadını çıkarabilirsiniz. Günü birlik veya konaklamalı turları tercih ederek denizin bilinmeyen yerlerini gezebilir ve bu koylarda suya girebilirsiniz.

Dalaman ziyaretleriniz öncesinde bölgenin iklimi hakkında da bilgi sahibi olmanız sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Dalaman ilçesinde tipik Akdeniz iklimi görülmektedir. Yaz aylarında sıcak olan bölge aynı zamanda kurak olarak geçmektedir. Kış aylarında ise yağışlar görülmekte ve hava sıcaklıkları ılık olarak geçmektedir. Genel olarak yaz turizmi için tercih edilen bölgede ilk bahardan başlayarak son baharın ortalarına kadar rahatlıkla bölgede tatil yapılabilmektedir.

Dalaman’a yapacağınız ziyaretlerde kendi aracınız yoksa şehir içi ulaşım için farklı seçenekleri kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçları bölgenin birçok noktasına ulaşım sağlamaktadır. Bu araçları kullanarak istediğiniz yerlere ulaşmanız mümkündür. Diğer taraftan özellikle kısa mesafeler için taksi imkanlarından da yararlanılabilir. İhtiyaç doğrultusunda araç kiralama imkanları da gözden geçirilerek araç kiralama işlemi ile ilçenin ve çevresinin gezilmesi mümkün olmaktadır.

İlçenin geçim kaynağı ise genel olarak turizm ağırlıklıdır. İlçe çevresinde tarımda oldukça kaliteli bir şekilde yürütülmektedir. Bu yörelerde üretilen tarım ürünleri kaliteli ve organik olması ile insanların ilgisini çekmektedir. Özellikle Dalaman Pazarı’nda bu tarım ürünlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

İstanbul - Muğla Uçak Bileti

Muğla Uçak Bileti

Dalaman’a yapacağınız seyahatlerde havayolları firmalarının düzenlemiş olduğu uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Dalaman Havalimanı bu bölgede havayolları ile ulaşım için oldukça önemli bir imkan oluşturmaktadır. Merkezi bir yapıya sahip olması ve bölgenin sürekli olarak ziyaretçiye açık olması ile bu havalimanı insanların sürekli olarak tercih ettiği bir yer haline gelmiştir. Dalaman uçak bileti almak içinse firmamızı tercih edebilirsiniz.

Web sitemizden uçak biletinizi almanız çok kolay. Dalaman uçak bileti almak için öncelikle uçak bileti sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Uçak bileti sorgulama işlemi için gerekli olan bilgileri belirttikten sonra bilet sorgulama işleminizi hemen yapabilirsiniz. Firmamız sizlere belirlediğiniz tarihler arasında bütün uçak seferlerini sunarak en uygun uçak bileti almanıza olanak sağlamaktadır. Ayrıca Muğla uçak bileti alma işlemi sonrasında uçak bileti iade, değişim ve iptal işlemlerini de gerçekleştirerek bütün seyahatinizi tek bir ekrandan planlayabilirsiniz.

İstanbul Uçak Bileti

Ülkemizde hava taşımacılığının en sık yaşandığı yer İstanbul’dur. İstanbul uçak bileti bulmak her ilimizden mümkündür. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde diğer şehirlerden yapılacak olan uçuşlarda genel olarak İstanbul aktarma merkezi olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle hava ulaşımı bakımından yoğun bir şehrimizdir. Hem yurtdışı hem de yurtiçi uçuşlarının yanı sıra aktarmalarında gerçekleşmesi şehri ulaşım bakımından merkez bir şehir olmasına neden olmuştur. 

Günümüzde Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı şehirde havayolları uçuşları için hizmet vermektedir. Uçak bileti almak için uçak bileti sorgulama ekranımızı kullanabilirsiniz. Şehir seçeneklerini seçtikten sonra tarih belirlemeniz yeterlidir. Sizlere belirlediğini tarihlerdeki uçuş bilgileri sunulacaktır. Aynı zamanda gidiş dönüş biletlerinizi aynı ekrandan alabilirsiniz. En uygun uçak bileti almak içinse kampanyaları takip edebilir veya biletlerinizi uçuş zamanından daha önce alarak daha uygun fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz. Böylelikle şehre ulaşımınız hem hızlı hem de daha ekonomik olacaktır.

Muğla'ya Ulaşım

Dalaman’a ulaşım sağlamak isteyenler otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini tercih edebilirler. Otobüs seferleri ile ülkemizin her yerinden Dalaman’a ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak özellikle Türkiye’nin doğu illerinden ulaşım sağlamak isteyenler uzun karayolu yolculuğu nedeni ile sorun yaşayabilirler. Bu gibi durumlarda havayollarının tercih edilmesi tavsiye edilir. Aynı zamanda Dalaman’a denizyolu ile de ulaşım sağlamak mümkündür.

Dalaman uçak bileti alarak hızlı bir şekilde ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Direk uçuşlar özellikle yaz sezonlarında artmakta ve tatil için yöreye gelmek isteyenlere yeterli havayolu seferi düzenlenmektedir. Dalaman ilçe merkezi ile Muğla Dalaman havalimanı arasında 7 kilometre mesafe vardır. Toplu taşıma araçları, taksi veya araç kiralama seçenekleri ile havalimanına ulaştıktan sonra ilçe merkezine ulaşılabilir.

İstanbul'a Ulaşım

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’a ulaşım ise farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin her şehrinden İstanbul’a otobüs seferleri ile ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda tren ulaşımı da mümkündür. Özellikle İstanbul Ankara arası hızlı tren ile ulaşım sağlanabilir. Bu ulaşım seçenekleri şehre göre uzun süreler ile gerçekleşmektedir. İstanbul’a daha rahat koşullarda ve daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak içinse uçak bileti alabilirsiniz.

İstanbul’a her şehirden havayolu ile ulaşım oldukça kolay ve direk uçuşlar oldukça çoktur. Bu nedenle uçak bileti alarak hem uygun fiyatlara hem de daha hızlı bir şekilde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’da iki havalimanı bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik’te bulunmaktadır. AnadoluJetTHY, Onur Air ve Pegasus’un aktarma merkezidir. Diğer havalimanı ise Arnavutköy’de bulunan ve yeni açılan İstanbul Havalimanıdır. Her iki havalimanı da şehre ulaşım için tercih edilebilir.