Optimal & Cheap Muş - Hatay Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Hatay'da Gezilecek Yerler

Unesco tarafından barış şehri seçilen Hatay, tarihsel yapısı ile turizm açısından önemli bir şehrimizdir. Eski bir kent olması tarihsel doku bakımından zengin olmasını sağladığı gibi doğal güzellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Kaplıcalar, yaylaların yanı sıra plajları ile insanların kendine çekmeyi başarmıştır. Hatay gezilerinizde birçok gezilip görülecek yere gidebileceğiniz gibi Hatay mutfağını da tadabilirsiniz.

Hatay Arkeoloji Müzesi

Dünya’da var olan seramik müzeleri arasında ikinci en büyük müze olma özelliği taşıyan Hatay Arkeoloji Müzesi şehirde gezmeniz gereken yerler arasındadır. Dünyaca ünlü olan eserleri bu müzede görebilirsiniz. Samandağ, Güzelburç, Antakya bölgelerinde yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde keşfedilen tarihi eserler bu müzede sergilenmektedir. Müzede aynı zamanda sikke koleksiyonu da bulunmaktadır. Müzede bulunan sikke koleksiyonu dünya çapında en geniş üçüncü koleksiyon olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca müzede otuz beş bin eser sergilenmektedir.

Habib-i Neccar Camii

Anadolu topraklarında kurulan ilk cami olma özelliği taşıyan Habib-i Neccar Camii Hz.Ömer tarafından 636 tarihinde inşa edildiği tahmin edilmektedir. Bizans’ın bölgeyi işgal etmesi üzerine cami kiliseye çevrilmiştir. Baybars’ın bölgeyi 13.yüzyılda tekrar fethetmesi ile Bizans tarafında kiliseye çevrilen cami tekrar camiye çevrilerek ibadete açılmıştır. Cami aynı zamanda 19.yüzyılda yaşanan deprem nedeni ile ciddi zararlar görmüştür. Cami üzerinde bulunan kitabelerden anlaşıldığı üzere Hicri takvime göre 1275 yani 1858 yılında yeniden yapılarak bugünkü görünümüne kavuşmuştur.

Titus Tüneli

Titus Tüneli milattan sonra 69 yılında Roma İmparatoru Vespasian tarafından yapımına başlanmıştır. Dağ içerisine yapılan bu tünelin yapım amacı ise gerçekleşen sellerin etkisini azaltarak halkı korumaktır. Tüneli Vespasian başlatsa da tünel milattan sonra 81 yılında bitmiş ve oğlu Titus tarafından tünel tamamlanmıştır. Lejyonlar ve köleler dağ içerisinde ki bu tünelin yapımında çalışmıştır. Tünelde aynı zamanda kaya mezarları da bulunmaktadır. Roma’nın su mühendisliğini gösteren önemli eserlerinden biridir.

Beşikli Mağara

Yine Roma dönemine ait gezilmesi gereken eserlerden bir diğeri ise Beşikli Mağara’sıdır. Mağara aynı zamanda Titus Tüneli’ne yakındır. Bu nedenle tüneli gezdikten sonra mağarayı da gezebilirsiniz. Mağara kayının oyulması ile oluşmuştur. Burası bir kaya mezarlığıdır. Bölgede bulunan Seleukeia Pireria antik kentine ait olan en önemli eser Beşikli Mağara’sıdır. Kemer ve taş sütunlar ile kendine özgü yapısı ile 12 taş mezarlığa sahiptir. Roma dönemindeki kralların mezarları bulunduğu gibi halktan kişilerinde mezarları bulunmaktadır. 

Payas Kalesi

Hatayı Payas ilçesinde bulunan Payas Kalesi şehir merkezine 70 kilometre uzaklıktadır. Şehir kültürel bakımdan oldukça önemli bir yere sahiptir. Bunun en önemli nedenlerinden biri şehir üzerinde farklı devletlerin hakimiyet kazanmasıdır. Kale haçlılar tarafından yapılmıştır. Bizans hakimiyetinde bulunan kale Osmanlı’nın şehrin kontrolünü eline alması ile kale yıkılmış ve yeniden yaptırılmıştır. Kalede sekiz bula bulunduğu gibi dört köşelidir. 

Kapılı Değirmenli Şelale

Hatay tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de dikkat çeken bir ildir. Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bulunan Kapılı Değirmenli Şelale şehre 76 kilometre uzaklıktadır. Bir dönem meydana gelen terör olayları nedeni ile bu doğa harikası gizliliğini korumuştur. Daha sonrasında ise Amanoslar Çevre Derneği tarafından yapılan çalışmalar ile keşfedilmiş ve insanların burayı görmesine vesile olunmuştur.

Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları

Türkiye’de kaplıcaları ile ünlü olan şehirlerden birisidir Hatay. Hatay’ın Kumlu ilçesinde bulunan Reyhanlı Hamamat Kaplıcası şehre 38 kilometre uzaklıktadır. Bu kaplıcanın suyunda sayısız mineral bulunmaktadır. Buranın su yapısına benzerlik gösteren bir diğer kaplıca ise Hindistan’da bulunmaktadır. Fıtık, cilt hastalıkları, eklem hastalıkları gibi birçok hastalığa suyun tedavi edici etkisi bulunduğu bilinmektedir. Bu nedenle insanlar tatil amaçlı gezi düzenlediği gibi sağlık bakımından da fayda sağlamak için şehre ziyaret düzenlemektedir.

Hatay Hakkında

Akdeniz’in doğu kıyısında yer alan Hatay bir kardeşlik şehridir. Türkiye’de en kalabalık 13.şehir olma özelliği taşımaktadır. Ortalama olarak bir buçuk milyondan fazla kişi yaşamını Hatay’da sürdürmektedir. Hatay’da toplamda on beş ilçe bulunmaktadır. Şehrin merkez ilçesi ise Antakya’dır. Diğer önemli ilçeleri arasında İskenderun, Hassa, Dörtyol, Reyhanlı gibi ilçeler bulunmaktadır. İlçeler arasında en kalabalık ilçe ise Antakya’dır. Kumlu ilçesi ise en az nüfusa sahip olan ilçesidir.

Şehir tarihi bakımdan oldukça eski bir yerleşim yeridir. Milattan önce 100 binli yıllarına ait kalıntılar şehirde tespit edilmiştir. Şehir üzerinde Akat Beyliği, Hititler, Asur, Persler, Makedonlar, Osmanlı gibi devletler hakimiyet kurmuştur. Bu nedenle birçok tarihi esere sahip olan şehir tarih severler tarafından önemli bir şekilde olarak görülmektedir. 

Şehrin ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılık olduğu gibi sanayiye de dayanmaktadır. Şehrin ortalama olarak yüzde 20’lik kısmı tarıma elverişlidir. Domates, buğday, pirinç gibi üretimler olduğu gibi portakal, karpuz, mandalina, erik gibi meyvelerde yetiştirilmektedir. Amik Ovası en verimli yer olduğu gibi ülkemizde de ismi duyulmuş önemli bölgelerimizden biridir.

Hatay uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda alışveriş içinde birçok noktayı tercih edebilirsiniz. Uzun Çarşı en ünlü çarşılarından biridir. Ayakkabıcılar ve Bakırcılar Çarşısı da gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır. Hatay mutfağı ise kendine özgü lezzeti ile insanlara sunulmaktadır. Ekşi aşı çorbası, zahter salatası, ıspanaklı borani, kağıt kebabı, tepsi kebabı, künefe şehrin en ünlü mutfak lezzetleri arasında yer almaktadır. Özellikle şehir merkezinde birçok noktada bu lezzetleri tadabileceğiniz mekanlar bulabilirsiniz.

Muş - Hatay Uçak Bileti

Hatay Uçak Bileti

Hatay iline ulaşımı havayolları ile sağlayacaksanız en uygun uçak bileti araştırması yapmalısınız. Bu konuda sizlere en iyi hizmeti sunmak için en uygun uçak biletlerini sizlere ulaştırmaktayız. Web sitemizden yapacağınız uçak bileti sorgulama işlemleri ile seyahat tarihlerinize uygun olan uçak biletlerini inceleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz.

Hatay uçak bileti satın alma işlemlerinizi güvenli online ödeme işlemleri ile gerçekleştirmeniz mümkün. Web sitemize yapacağınız üyeliğiniz ile satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi takip edebileceğiniz gibi sizler için düzenlediğimiz uçak bileti kampanyalarından da haberdar olarak en iyi fiyatlar ile uçak biletine hemen sahip olabilirsiniz.

Muş Uçak Bileti

Muş doğu illerimizden biri olduğu için özellikle batıdan ulaşım sağlanmak istendiğinde karayolu olarak uzun bir mesafe kat etmek gerekmektedir. Bu nedenle Muş uçak bileti alarak havayolları şirketleri ile ulaşım büyük önem kazanmaktadır. Muş havalimanı 1992 yılından beri hizmet vermektedir. Uçak bileti almak içinse web sayfamızı kullanabilirsiniz.

Muş uçak bileti almak web sayfamız ile çok kolay. Yapmanız gereken öncelikle gidiş dönük bilgilerini, sefer tarih ve kişi sayısı gibi bilgileri belirtmektedir. Daha sonra arama yaptığınızda sizlere istediğiniz gündeki uçuş bilgileri sunulmaktadır. En uygun uçak biletinizi ise güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden ayrıca biletinizi takip edebilir ve diğer bilet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kampanyalarımızdan haberdar olmak ve daha uygun fiyatlara uçak bileti almak için bizleri takip edebilirsiniz.

Hatay'a Ulaşım

Hatay Şehrine ulaşım sağlamak isteyenler kara, tren, deniz ve havayollarını tercih edebilirler. Karayolu ile şehre ulaşım sağlamak isteyenler birçok otobüs firmasının düzenlediği otobüs seferlerini tercih edebilirler. Şehirde bulunan İskenderun ilçesinde ise hem deniz hem de tren yolu seferleri sağlanabilmektedir. Ayrıca İskenderun limanından kalkan trenler Dörtyol ilçesinden geçerek Adana üzerinden Mersin’e de ulaşım sağlanabilmektedir.

Şehir merkezine kısa mesafede bulunan Hatay havalimanı ise uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlamanıza olanak vermektedir. Havalimanı Antakya ilçesinde yirmi beş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 2007 yılında yapımımı tamamlanan havalimanı İskenderun ilçesine ise 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanından otobüs, taksi ve araç kiralama imkanları ile şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Şehre havayolları ile direk seferler Ankaraİzmirİstanbul şehirlerinden karşılıklı olarak gerçekleştirilmektedir. Yurtdışına çıkış yapacaklar veya Hatay’a yurtdışından havayolları ile gelecekler ise Ankara, İzmir ve İstanbul şehirlerinden aktarmalı olarak giriş yapabilirler. Aynı zamanda şehirlerarası uçuşlarda da direk uçuş bulunmayan şehirlerden bu şehirlerden aktarmalı olarak uçuşlarda düzenlenmektedir. Böylelikle hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isteyenler havayolları seferlerini tercih edebilirler. 

Muş'a Ulaşım

Muş şehrine ulaşım sağlamak isteyenler farklı seçenekleri değerlendirebilirler. Karayolu ile bütün şehirlerde Muş’a genel olarak otobüs seferi bulmak mümkündür. Ayrıca şehirde tren hattı da vardır. Salı ve Pazar günleri Ankara Tatvan arası Vangölü Ekspres ile tren ile ulaşım sağlanabilmektedir. Tren garı ise şehir merkezinde yer almaktadır. Böylelikle gardan şehre ulaşımda kolaydır.

Muş’a daha kolay bir ulaşım sağlamak için havayolları seferlerini tercih edebilirsiniz. Yılın belirli zamanlarında sürekli olarak İstanbul ve Ankara’da Muş’a direk uçuş seferleri düzenlenmektedir. Diğer şehirlerden ise aktarmalı olarak uçak seferlerinden yararlanmak mümkündür. Yurtdışı seyahatleri içinse aktarmalı olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Muş Havalimanı şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Muş uçak bileti alarak şehre ulaştığınızda toplu taşıma araçları, taksi gibi araçlar ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Sizlerde Muş’a gerçekleştirmeyi düşündüğünüz seyahatlerde bu ulaşım yöntemlerinden kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.