Optimal & Cheap Sivas Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Sivas'da Gezilecek Yerler

İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde il toprağı bulunan Sivas, tarihi güzellikleri, doğası, kaplıcaları, kendine özgü mutfağı ile her zaman ilgi gören bir il olmuştur. İpek Yolu ve Kral Yolu üzerinde olması tarihi açıdan önemli bir şehir olmasına neden olmuştur. Önemli bir durak olması ile şehrin kültürü geliştiği gibi stratejik konumu nedeni ile birçok önemli savaşa da tanıklık etmiştir. Ülkemizin önemli şehirlerinden biri olan Sivas’a yapacağınız gezilerde kesinlikle görmeniz gereken bazı yerler vardır. Bu yerleri gezerek Sivas’ta verimli bir gezi düzenleyebilirsiniz.

Sızır Şelalesi

Sivas’ta doğa güzellikleri arasında bulunan Sızır Şelalesi manzara ve mükemmel doğası ile ziyaretçilerini beklemektedir. Mükemmel bir doğaya sahip olan bu şelale Türkiye’nin doğal şelaleleri arasında yer almaktadır. Turizm açısında da şehir için önemli yerlerden biridir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken bu yer ziyaretçilerin uğrak duraklarından biridir.

Hobbit Evleri

Sivas Belediyesi tarafından turizmin gelişmesi için yapılan Hobbit Evleri oldukça büyük ilgi görmüştür. Sivas’ta bulunan Paşabahçe mesire alanına kurulan bu evler zaman içerisinde çoğaltılmış ve otel olarak kullanılmaktadır. Yapılan bu evler hem yurt içinde hem de yurt dışında ilgi görmüştür. Giderek yeni evler yaparak bu konseptin daha fazla kişinin kullanımına açılması planlanmaktadır.

Divriği Ulu Camii

Sivas camileri ile ünlüdür. Eski birçok camiye ev sahipliği yapan Sivas bu konuda oldukça önemli bir şehrimizdir. Selçuklu Devletine bağlı olan Mengücekliler tarafından inşa edilmiş olan bu cami önemli bir mimari sanat eseridir. Caminin mimarı ise Muğis oğlu Ahlatlı Hürrem Şah’tır. Sivas’ın Divriği ilçesinde bulunan bu camiye bitişik olarak bir hastanede bulunmaktadır. Anadolu’nun geleneksek taş işçiliğinde önemli bir yere sahip olan cami aynı zamanda Unesco Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır.

Çifte Minare Medresesi

Sivas’ın sembolü haline gelen Çifte Minare Medresesi Anadolu’da bulunan en önemli ve en ünlü tarihi eserlerden biridir. Şehir merkezinde bulunan Çifte Minare Medresesi’nin mimarının kim olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte  Kölük bin Abdullah olduğu düşünülmektedir. Kesin bir bilginin olmamasının nedeni ise yazıların tam olarak okunamamasıdır. Medrese İlhanlılar tarafından 1271-72 yılları arası yaptırılmıştır. Günümüzde restore edilmiş olan Çifte Minare Medresesi şehre özgü hediyelik eşyaların satıldığı, gümüş işçiliğinin ürünlerinin satıldığı dükkanlar ile çay bahçelerine ev sahipliği yapmaktadır. Medrese bu özellikleri ile en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Hem yurt içinden hem de yurt dışından ziyaretçiler burayı görmek için şehre gelmektedir.

Kangal Balıklı Kaplıca

Kangal Balıklı Kaplıca Sivas’ın en ünlü kaplıcalarından biridir. Ünü tüm ülkeye yayılmıştır. Kaplıca suyu içerisinde bulunan balıkların insan vücudunu temizlediği düşünülmektedir. Bu şifalı yerde birçok hastalık için tedavi amaçlı ziyaretler yapılmaktadır. Şehir merkezine 77 kilometre uzaklıkta olan bu kaplıca Sivas’ın Kangal ilçesindedir.

Sıcak Çermik

Sivas’ın bir diğer kaplıca suyu ise Sıcak Çermikte bulunmaktadır. Sıcak Çermik şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kaplıca suyunun içeriğinde sodyum, hidrokarbonat, magnezyum gibi bileşenler bulunmaktadır. Bu suyun vücuttaki bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Romatizma, metabolizma sorunları, idrar yolu sorunları, sinir sistemi problemleri, kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde destekleyici olarak etki göstermektedir. Yakınlarında otellerin bulunması turizm açısından bir atılım olarak insanların daha sık gelmesine olanaklar sağlanmaktadır. Aile odaları olduğu gibi büyük havuzu da bulunmaktadır.

Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı

Sivas’ta bulunan mesire alanlarından biri olan Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı şehir sakinlerinin ve şehri ziyaret eden kişilerin hem dinlenmek hem de eğlenmek için tercih ettiği bir alandır. Bu alanda değirmen, köprü gibi görsel olarak tasarlanmış alanlar vardır. Ayrıca oldukça lezzetli içme suyu ve alanın ortasından geçen yapay bir ırmak vardır.

Sivas Hakkında

İl topraklarının büyük çoğunluğunun İç Anadolu Bölgesi’nde olan Sivas ili tarihi ve kültürü ile oldukça zengin bir şehirdir. Tarih boyunca birçok tarihi olaya tanıklık etmiştir. Ayrıca birçok büyük devlete ev sahipliği ettiği için tarihi eser bakımından oldukça zengindir. Sivas diğer bir taraftan doğa güzellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle kaplıca suları oldukça ünlüdür. Türkiye’de en çok köye sahip olan ilimizdir.

Sivas’ta karasal iklim görülmektedir. Sivas uçak bileti alarak şehri ziyaret ederken iklimi göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Çünkü Sivas aynı zamanda soğuğu ile de ünlüdür. Kış aylarında yağışlar çokça görüldüğü gibi sıcaklık oldukça düşmekte ve ayaz çokça görülmektedir. Hatta yaz aylarında dahi gece sıcaklıklarında sert düşüşle görüldüğü için Sivas’ta her zaman soğuk havaya hazırlıklı olunmalıdır. Seyahatlerinizi ilk bahar veya yaz aylarında yaparak daha sıcak havalarda gezilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Zenginlikler şehre Sivas’a geldiğinizde yöresel mutfağını da tatmanız tavsiye edilir. Şehre özgü mutfakta özellikle et yemekleri dikkat çekmektedir. Etli ekmek, içli köfte, Sivas köftesi, pide çeşitleri, çörek, katmer, kesme aşı, baviko, kelle tatlısı, mercimek badı ve daha birçok Sivas mutfağına ait yemeği tadabilirsiniz.

Şehrin ekonomik kaynakları ise büyük ölçüde tarıma dayanmaktadır. Tarımdan sonra ise en çok gelir sağlanan alan hayvancılıktır. Diğer bir taraftan madencilikte şehirde gelişme göstermektedir. Demir, tuz, kömür, gümüş gibi maden yatakları şehirde bulunmaktadır. Sanayi bakımından çok gelişmiş bir şehir olmasa da günümüzde yapılan yatırımlar ile bu konuda şehrin daha aktif olması hedeflenmektedir.

Sivas Uçak Bileti

Sivas’a ulaşım sağlamak isteyenler uçak bileti alarak ulaşım sağlayabilir. Uçak bileti almak içinse internet sitemizi kullanabilirsiniz. Sizler için sunduğumuz uçak bileti arama ekranında Sivas uçak bileti almak için gidiş dönüş bilgilerini girdikten sonra seyahat etmek istediğiniz tarihleri seçmeniz gerekir. Bu ekranda aynı zamanda tek yön uçak bileti alabileceğiniz gibi gidiş dönüş uçak bileti alma imkanınızda bulunmaktadır. 

Sorgulama ekranında tarih ve kişi bilgilerini girdikten sonra Sivas uçak bileti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Belirlediğiniz tarihlerdeki direk ve aktarmalı uçak seferleri sizlere sunulmaktadır. Bu listeden size uygun olan sivas uçak seferini tercih ederek biletinizi alabilirsiniz. Web sitemizden güvenli ödeme yöntemleri ile biletinizi hemen alabilirsiniz.

Sivas'a Ulaşım

Sivas merkezi konumu ile birçok ulaşım hattına sahiptir. Türkiye’nin her yerinden karayolu ile Sivas’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs firmalarının düzenlediği otobüs seferleri ile şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Sivas’a ulaşım tren yolun ile de gerçekleştirilmektedir. Ankara’dan kalkan Doğu Ekspres treni Sivas’ta da durmaktadır. Daha hızlı bir ulaşım içinse havayolları firmalarının düzenlediği uçak seferleri tercih edilebilir.

Sivas uçak bileti alarak sizlerde havayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan direk uçuşlar düzenlenmektedir. Diğer şehirlerden ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler ise aktarmalı uçak seferlerini tercih edebilirler. Sivas Nuri Demirdağ Havalimanı ile şehir merkezi arasında 23 kilometre mesafe bulunmaktadır. Havalimanına ulaşım sağlandıktan sonra otobüs seferlerini tercih edebileceğiniz gibi taksi imkanını kullanarak da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca havalimanında araç kiralama imkanlarından da yararlanmanız mümkündür. Sizlerde Sivas’a yapacağınız seyahatlerde uçak bileti alarak veya diğer ulaşım yollarını tercih ederek şehre ulaşım sağlayabilir şehrin güzelliklerini görebilirsiniz.