Optimal & Cheap Tekirdağ Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Tekirdağ'da Gezilecek Yerler

Marmara Bölgesi’nin Trakya Yakası sınırları içinde yer alan Tekirdağ, Türkiye’nin büyükşehirlerinden biridir. 11 tane ilçesi bulunan, sahilleri, tertemiz denizi ve gezilip görülecek yerleri ile turistlerin ilgisini çeken bir ilimizdir.

Trakya kültürünü en güzel şekilde hissedeceğiniz şehirlerden biridir. Türkiye’nin en kalabalık 23. şehri olan Tekirdağ, güneyde Maramara Denizi ve Çanakkale, batıda Edirne, kuzeyde Kırklareli, kuzeydoğuda Karadeniz, doğuda ise İstanbul ile çevrilidir.

Namık Kemal Evi

Ülkemizin ünlü şairlerden olan Namık Kemal’in ölümünden sonra belediye tarafından bu ev yaptırılmıştır. Evin temeli 1992 yılında atılmıştır ve Osmanlı mimarisini yansıtan bir tarzda inşa edilmiştir. Ahşap yapılı ve altı odadan oluşan bu ev müze olarak hizmet vermekte olup, Tekirdağ’a geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır.

Ünlü şair Namık Kemal’in Tekirdağlı olması sebebiyle ölümünün ardından bu ev yaptırılarak şairin ismi verilmiş ve müze olarak ziyarete açılmıştır. Evin bodrum katında bir sergi salonu bulunur. Bir şairin hayatına tanıklık etmek isteyenler için oldukça etkileyici bir yerdir.

Çamlıköy Kastro Sahili

Önceleri Kastro adıyla bilinen bu sahil, artık Çamlıköy olarak anılmaktadır. Tekirdağ, denizinin temizliğiyle ve sahillerinin sakinliğiyle gelen turistleri kendine hayran bırakır. Huzurlu bir tatil arayanlar Tekirdağ’ı gönül rahatlığı ile tercih etmelidir. Bu sahil sit alanı olarak kabul edilmesi dolayısıyla çevresinde herhangi bir tesise rastlayamazsınız. Şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıktadır ve ulaşımı oldukça kolaydır. Sahile ulaştıktan sonra sakinliğinin ve tertemiz denizinin tadını çıkarabilirsiniz.

Burada konaklamak isteyenler için tesis imkanı bulunmaz fakat dileyenler çadır kurarak konaklayabilirler. Henüz deniz kampı yapmadıysanız, mutlaka bu tecrübeyi yaşamalısınız. Çadır dışında karavan ile de sahilde konaklamak mümkündür. Bir tarafı orman bir tarafı denize dökülen nehir olan bu sahil, Türkiye’nin en güzel sahillerinden biridir. Doğal güzelliğiyle tüm ziyaretçilerini büyüler.

Eriklice

Eriklice Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlıdır. Sahilinden faydalanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir bölgedir. Küçük bir tatil kasabası havasındadır ve insanının sıcaklığı sayesinde yaşanabilir bir yer olarak görülür. Huzurlu, sakin ve doğayla iç içe bir tatil arayanların severek tatilini geçirebileceği bir yerdir. Şarköy’e yalnızca 10 dakikalık mesafede bulunması sebebiyle ulaşımı da oldukça rahattır.

Rakoczi Müzesi

18. yüzyıldan kalmış olan ev, müze olarak kullanılmaktadır. Macar Hükümeti’nce müze olarak düzenlenmiş ve ziyaretçilere açılmıştır. Sergilenen eserlerde Türk-Macar dostluğu vurgulanmaktadır. Aynı zamanda Rakoczi ailesine ait eşyalar da bulunur. Pazartesi hariç her gün ziyarete açık olan müzede fotoğraf çekmek ise yasaktır.

Uçmakdere

Uçmakdere de yine Eriklice gibi Şarköy ilçesine bağlıdır. Ganos fayının adeta bir sanat eseri gibi işlediği vadide bulunur. Bu köyde Türkiye’nin ve dünyanın en kaliteli üzümleri yetiştirilir. Sarp kayalıklar ile engin deniz arasında kaldığından yamaç paraşütü yapılmasına elverişli bir bölgedir.

Uçmanın verdiği hazzı seven ve vazgeçemeyen yamaç paraşütçüler, uçmak için Uçmakdere’yi sıklıkla tercih ederler. Deniz seviyesinden 600 metre yükseklikteki Nişantepe’den uçuşlar başlar ve deniz seviyesinde sona erer. Eşsiz deniz manzarası sayesinde yamaç paraşütü sevenlerin vazgeçemediği bölgelerden biridir.

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Müze 1967 yılında ziyaretçilerini kabul etmeye başlamıştır. Özellikle Bizans dönemini yansıtan eserler sergilenir. Önceleri küçük bir alanda eserler sergilenirken, sonraki yıllarda Vali Konağı’na taşınmıştır. Müzenin bahçesinde ise heykeller, yazıtlar, sütunlar gibi eserler tüm ziyaretçileri için sergilenir.

Tarihin gizemi ile büyülenmek, eski döneme ait kalıntıları keşfetmek için farklı bölgelerimizde yer alan müzelerin mutlaka gezilmesi gerekir. Her müze gezisinin bizlere çok farklı birikimler olarak geri döneceği unutulmamalıdır.

Rüstem Paşa Külliyesi

Rüstem Paşa Külliyesi Mimar Sinan’ın eserlerinden biridir. Cami, hamam, bedesten, medrese ve kitaplık bölümlerinden oluşur. 1553 yılında Kanuni Süleyman’ın damadı Rüstem Paşa tarafından yapımı sağlanmıştır.

Ayrıca Rüstem Paşa Camii’nin yanında 1988 yılında yapılan bir çarşı yer alır. Bu çarşıyı gezerken tarihi yapıyı da inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Denize hakim bir tepenin üzerinde yer alan külliye Mimar Sinan’ın ölümsüz eserlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Tekirdağ’a gelen ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken tarihi zenginliklerimizden biridir.

Antik Kentler

Tekirdağ tarih boyunca yerleşim yeri olarak kullanıldığından dolayı, bölgede sıkça antik kalıntılara rastlanmıştır. Tarihi zenginliklerimiz olan bu kalıntılar mutlaka görülmelidir. Heredot tarihinde deniz kıyısında yer alan en güzel kentlerden biri olarak geçen Bisanthe, Milattan Önce 6. Yüzyılda kurulmuş bir antik kenttir. Bisante gibi Tekirdağ sınırları içerisinde kalıntılarına rastlanan bir diğer antik kent ise Heraion Teikhos Antik Kenti’dir.

Bölgede yer alan diğer antik kentlerin isimleri ise Perinthos, Gaos, Toronte ve Apri’dir. Arkeolojiye ilgi duyanların mutlaka gidip görmesi gereken kalıntılar bulunmaktadır.

Malkara

Malkara, Tekirdağ’ın eşsiz manzaraya sahip ilçelerinden biridir. İlçenin kurulduğu zamanlarda Rumlar yaşarken, sonraları Selanik’ten gelen göçmenlerin yerleştiği küçük ve şirin bir ilçedir. Bizans Dönemi’ne ait bir yapı olan Elmalı Kalesi de bu ilçenin sınırları içinde bulunur. Kekik ve ıhlamur kokuları arasında doğa yürüyüşlerini gerçekleştirebileceğiniz, yeşiliyle, kırlarıyla, deniziyle her yönden kendine hayran bırakacak bu ilçeye, yerleşmeyi bile düşünebilirsiniz.

Çorlu Kalesi

MÖ 6. Yüzyıla ait bir eserdir. Günümüze yalnızca kalıntılarının kaldığı bu kale tarihi bir özellik taşıması sebebiyle ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Kalenin doğusunda ve batısında kurumuş ya da akmaya devam eden dere yatakları bulunur. Coğrafyanın güzelliği yanında tarihi kalıntılarıyla da görülmeye değer bir yer olduğu kesindir.

Tekirdağ Hakkında

Büyükşehirlerimizden biri olan Tekirdağ ilinin hem Marmara Denizi hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunur. Sakin ve temiz sahilleri nedeniyle tatil beldesi olarak tercih edilen bölgeleri vardır. İl genelinde Akdeniz iklimi hakimdir. Diğer bölgelerden farklı olarak ise hem yaz hem de kış mevsiminde çok rüzgarlıdır. Toplamda 11 ilçesi vardır. Antik dönemden, Roma ve Bizans döneminden ve Osmanlı döneminden önemli tarihi zenginlikler barındırır. Tekirdağ tarihi ve turistik geziler için çok uygun bir şehirdir.

Birinci sınıf tarım arazisi olan son derece verimli toprakları vardır. Uçsuz bucaksız, yemyeşil ovaları ile ünlüdür. Bölgede yetişen başlıca tarım ürünleri ayçiçeği ve buğdaydır. Her sene haziran ayında Tekirdağ Kiraz Festivali isimli bir etkinlik düzenlenerek farklı illerden ziyaretçiler ağırlanır.

Tekirdağ Uçak Bileti

Hem iş hem de gezip görmek amacıyla Tekirdağ’a gitmek istediğinizde en konforlu ve hızlı olan ulaşım yolu hava yolu ulaşımıdır. İnternet sitemizin bilet sorgulama ekranından Tekirdağ’a gidiş ve dönüş biletlerini inceleyerek, sadece birkaç dakikada biletinizi satın alabilirsiniz.

Üstelik uçuş tarihiniz yaklaşmadan önce biletinizi satın alırsanız, uygun fiyat avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Farklı illerden Tekirdağ’a en hızlı ve en konforlu ulaşımı tercih ettiğinizde hava yolu ile ulaşım tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Tekirdağ'a Ulaşım

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinin doğusunda yer alan havalimanı sayesinde Tekirdağ’a hava yolu ile ulaşabilirsiniz. Tekirdağ merkezine 47 km uzaklıkta olan havalimanına indikten sonra farklı yolları tercih ederek şehre ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama, servis ve taksi seçeneği bulunmaktadır.

Tekirdağ’a ulaşımda hava yolu yanında kara yolu ve tren yolunu da tercih edebilirsiniz. Ayrıca Tekirdağ’a feribot seferleri de bulunmaktadır.