Optimal & Cheap Trabzon - Ankara Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara ülkemizde kültürel zenginliğe sahip olan şehirlerimizden biridir. Çok eski bir yerleşim yeri olmasının yanı sıra yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapması Ankara’yı kültürel açıdan zengin bir şehir haline getirmiştir. Gezilecek ve görülecek birçok noktaya sahip olan şehir ülkemizin başkenti olmasının yanı sıra bu özelliği ile turizm açısından da önemli bir yere sahiptir.

Anadolu Medeniyetler Müzesi

Anadolu Medeniyetler Müzesi 1921 yılında kurulmuştur. Atatürk tarafında kurulan bu müze Anadolu’da varlık göstermiş olan medeniyetlere ait eserlere ev sahipliği yapmaktadır. 2010 ve 2014 yılların arasında restore edilmiştir ve son halini alarak müze ziyaretçilere açılmıştır. Dünya genelinde önemli olan müzelerden biri olma özelliği de taşımaktadır. 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

19 Mayıs 1919 yılında açılan meclis Türkiye’nin kurulma sürecinde meclis görevini görmektedir. 1981 yılında meclis resmi görevini tamamlayarak müze halini almıştır. Müzede Atatürk zamanına ait birçok eser bulunmaktadır. O döneme ait fotoğraflar, özel eşyalar ve döneminde alınan kanunlar insanlara sunulmaktadır. Ankara uçak bileti alarak geldiğiniz müze gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Cumhuriyet tarihinin üçüncü meclisi olan TBMM 1981 yılından günümüze kadar ülkemizin meclisi olma görevini sürdürmektedir. Meclis yoğun bir çalışmaya ev sahipliği yapsa da belirli zamanlarda ziyaretçilere açılmaktadır. Pazartesi, Cuma ve Cumartesi günlerinden meclisi ziyaret etmek isteyenler saat 10 ile 16 arasında ziyaretlerini gerçekleştirebiliyorlar. 

Atakule

Atakule 13 Ekim 1989 yılında açılmıştır. Bu tarih aynı zamanda Ankara’nın başkent oluşunun 66.yılıdır. Atakule Ankara’nın en önemli simgelerinden biridir. Kulenin altında ise alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezi Türkiye’nin ikinci alışveriş merkezi olma özelliğini taşırken Ankara’nın ise ilk alışveriş merkezidir. Turgut Özal tarafından açılan kule gerçekleştirilen bir yarışma sonrasında ismini almıştır. 

Ankara Kalesi

Ankara’nın en önemli turistik noktalarından biri olan Ankara Kalesi Persler tarafından milattan sonra 7.yüzyılda inşa edilmiştir. Kale Romalılar, Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi imparatorluklarında hakimiyeti altına girmiştir. 1832 yılında ise Ali Paşa tarafından gerçekleştirilen inşa çalışmaları ile günümüzdeki halini almıştır. Kale yüksek bir noktadadır ve 16 metre uzunluğundaki surlara sahiptir. Bu nedenle Ankara’nın kuşbakışı izlenmesi mümkün olmaktadır. Hem manzarası için hem de hediyelik eşya almak için Ankara’da uğrayabileceğiniz yerlerden biridir.

Hacı Bayram Veli Camii

Hacı Bayram Veli Camii Ankara’nın en önemli camilerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Camii 1427 yılında inşa edildiği tahmin edilmektedir. Caminin avlusu dahil edilmek üzere altı bin kişinin aynı anda ibadet etmesine olanak sağlamaktadır. Günümüzde yapılan restore çalışması hem cami hem de çevresinin düzenlenmesi ile son görünümünü almıştır.

Ankara Evleri

17. ve 19.yüzyıllar arasında yapılan Ankara evleri Altındağ Kaleiçi bölgesinde bulunmaktadır. Evler kendine özgü mimarisi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Son zamanlarda yapılan restore çalışmaları ile bazı evler müzeye çevrilmiş bazı evlerde ise restoranlar hizmet vermektedir.

Ankara Resim ve Heykel Müzesi

1927 yılında inşa edilen müze Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından kurulmuştur. 1980 yılında restore edilen müze birçok önemli esere ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle oldukça önemli bir müze olma özelliği taşır. 

Gençlik Parkı

Ulus’ta bulunan Gençlik Parkı Ankara’nın en çok bilinen yerlerinden biridir. Ankara uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde Gençlik Parkını ziyaret ederek Lunaparkı gezebilirsiniz. Büyük bir alana sahip olan parkta restoran ve çeşitli eğlence noktaları bulunmaktadır. Merkezi bir yerde bulunması da ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

Ankara Hakkında

Ülkemizin başkenti olan Ankara tarih, coğrafi konum, bürokrasi, ticaret, tatil gibi birçok noktada önemi bir şehirdir. 1920 yılında başlayan Türkiye başkenti olma özelliğinin yanı sıra Ankara kendi tarihi ile de oldukça önemli bir yere sahiptir. Ankara’nın medeniyet tarihi 5 binlik bir geçmişe sahiptir. Anadolu dünyanın en önemli bölgelerinden biridir. Ankara ise Anadolu’nun merkezi bir bölgesinde bulunduğu için binlerce yıl bu bölgeden geçen medeniyetler tarafından birçok tarihi esere sahip olmuştur. Frigler, Galatlar, Romalılar, Bizans, Osmanlı ve Türkiye toprakları içerinde yer almıştır. Ayrıca bu ülkelerin dışında da birçok önemli ülkemin toprakları içerisinde yer almış ve halkına ev sahipliği yapmıştır.

Tarihi açıdan birçok esere sahiptir. Bu eserler merkezi bölgelerde olduğu gibi şehrin farklı bölgelerinde de görülmektedir. Özellikle Romalıların birçok eserine ev sahipliği yapan Ankara’da bu eserleri görmek mümkündür. Beypazarı’nda bulunan Ankara evleri ise şehrin önemli simgelerinden biridir. Kızılcahamam’da bulunan kaynak sular ise burada termal turizmin gelişmesine önemli katkıda bulunmuş ve bu sayede Ankara’ya ziyareti artırmıştır. 

Gezi bakımından birçok noktaya sahiptir. Anıtkabir, Ankara Kalesi, Roma Hamamı, Atatürk Orman Çiftliği gibi birçok gezilerek yer vardır. Ayrıca mesire alanı açısında da oldukça geniş alanlara sahiptir. Şehirde tek havalimanı vardır. Esenboğa Havalimanı Akyurt ilçesine bağlı bölgede bulunmakta ve ülkemizin en yoğun havalimanlarından biri olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi ve diğer birçok devlet kurumuna ev sahipliği yapması ile de bürokratik ziyaretler açısından da oldukça yoğun bir tempoya sahiptir. Beş buçuk milyonluk nüfusa sahip olan Ankara 25 ilçeden ve 1425 mahalleden oluşmaktadır. Nüfusu ile ülkemizin en kalabalık ikinci şehri olma özelliği taşır.

Trabzon - Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti olan Ankara uçak bileti alarak ziyaret edebileceğiniz bir şehirdir. Ankara’da bir adet havalimanı bulunmaktadır. Akyurt bölgesinde bulunan Esenboğa Havalimanı havayolları ile şehre ulaşım sağlamak isteyenlerin kullanacağı havalimanıdır. Havalimanı şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Otobüs, taksi ve araç kiralama ile havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Havalimanı 1955 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir.

Ankara uçak bileti almak içinse internet sitemizi tercih edebilirsiniz. Yapacağınız sorgulamalar ile sizlere uygun olan uçak seferlerini seçebilir ve kolay ödeme yöntemleri ile biletinizi online olarak alabilirsiniz. Ülkemizin birçok şehrinden Ankara’ya direk uçuşlar düzenlenmektedir. Ayrıca bazı şehirlerden genel olarak İstanbul aktarma ile şehre ulaşım sağlamak mümkün. Uçak bileti alırken kampanyaları takip etmeniz ve daha erken dönemlerde almanız daha uygun uçak bileti almanız için oldukça önemli fırsattır. Bu fırsatı değerlendirerek uçak biletinizi daha ekonomik fiyatlara alabilirsiniz

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon şehrine ulaşım sağlamak ve şehri gezmek isteyenler hemen uçak bileti alabilirler. Web sitemizden Trabzon uçak bileti almak ise çok kolaydır. En uygun uçak bileti alarak şehri ziyaret etmek içinse öncelikle promosyonlu uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Uçak biletlerini özellikle sefer tarihinden önce almanız en uygun uçak biletini almanız için oldukça faydalı olacaktır. Diğer taraftan uçak bileti kampanyalarını takip ederek en düşük fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz.

Trabzon uçak bileti almak içinse web sitemizi kullanabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ise uçak biletinizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Uçak bileti alma işlemlerini gerçekleştirmek içinse gidiş ve varış şehirleri, kişi sayısı belirlenmelidir. Bu bilgileri belirttikten sonra ise sorgulama yaptığınızda sizlere belirttiğiniz günlerdeki uçuş bilgileri sunulmaktadır. Daha sonra belirlediğiniz uçak seferlerine ait Trabzon uçak biletini güvenli online ödeme yöntemlerini kullanarak hemen alabilir ve seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara'ya Ulaşım

Ankara ülkemizin başkenti olmasının yanı sıra coğrafi olarak da Türkiye’nin merkezinde bulunmaktadır. Bu nedenle birçok şehre ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Karayolu ile otobüs seferlerini tercih edebileceğiniz gibi tren yolu ile de ülkemizin birçok şehrinden tren seferleri tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda hızlı tren imkanları ile Eskişehir, Konya ve İstanbul’a hızlı tren bulunmaktadır.

Ankara’ya en hızlı şekilde ulaşmak için havayolları seferlerini tercih edebilirsiniz. Uçak bileti alarak şehre kısa sürede ulaşmanız mümkündür. Birçok şehirden direk uçuşlar düzenlenmektedir. Ortalama olarak 45 dakika ile bir buçuk saat arasında uçak seferleri sürmektedir. Ulaşım kolay olmasının yanı sıra sıklığı ile de Ankara’ya gelmek isteyenlere olanak sağlamaktadır. Birçok şehirden Ankara’ya her gün uçak seferleri düzenlenmektedir. Böylelikle yurtiçi ve yurtdışı uçak seferleri ile Ankara’ya sürekli olarak ulaşımı sağlamak mümkün olmaktadır.

Trabzon'a Ulaşım

Trabzon’a ulaşım sağlamak içinse karayolu veya havayolunu tercih edebilirsiniz. Trabzon iline Türkiye’nin her yerinden karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs seferlerini tercih ederek şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Çevre illerden yapılacak otobüs seferleri kısa süreler içerisinde gerçekleşse de uzak bölgelerden gerçekleştirilen otobüs seferleri uzun süreler alabilmektedir. Bu nedenle uçak bileti alarak havayollarını tercih ederek kısa süreler içerisinde şehre ulaşım sağlanabilir.

Trabzon uçak bileti alarak birçok noktadan şehre direk uçuşlardan faydalanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Direk uçuşların olmadığı şehirlerde ise genel olarak İstanbul aktarmalı olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Trabzon Havalimanı ise şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Trabzon Havalimanına ulaştıktan sonra toplu taşıma araçlarını tercih ederek şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz taksi veya araç kiralama seçeneklerini de tercih ederek ulaşım sağlamanız mümkündür. Tren hattının bulunmadığı Trabzon’da karayolu, deniz veya havayolu seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek şehre ulaşabilir ve şehrin güzelliklerini yakından görebilirsiniz.