Optimal & Cheap Trabzon - İzmir Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

İzmir'de Gezilecek Yerler

Ülkemizin üçüncü büyük şehri olan İzmir, Türkiye’de gezilip görülmesi gereken şehirlerin başında yerini alır. İzmir’in merkez bölgeleri gezi bakımından birçok noktaya sahip olduğu gibi merkez dışında da birçok bölgede gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Bu nedenle İzmir gezilerinizde İzmir’e biraz vakit ayırmanız şehri tamamıyla tanımanız için daha doğru olacaktır.

İzmir Saat Kulesi

İzmir uçak bileti alarak şehre ulaşabilirsiniz. İzmir’de gezmeniz gereken yerlerin başında ise İzmir Saat Kulesi gelir. Konak Meydanında bulunan saat kulesi İzmirlilerin buluşma noktasıdır. Saat kulesi II.Abdülhamid’in tahta çıkışının yirmi beşinci yılı nedeni ile 1901 yılında İzmirlilerin Padişaha armağanıdır. Dört adet çeşmeye sahip olan saat kulesinin uzunluğu ise yirmi beş metredir. Kulede bulunan saat ise II.Wilhelm tarafından hediye edilmiştir ve günümüze kadar hiç durmadan çalışmıştır. 

Kemeraltı Çarşısı

Her şehirde bazı çarşılar vardır ki gezilmeden o şehrin terk edilmemesi gerekir. İzmir’de bulunan ve 200 yıl öncesinde Akdeniz’in mücevheri olarak adlandırılan Kemeraltı Çarşı’da bu çarşılardan biridir. Bu bölge İzmir’in tarihinin bir resmi gibi insanların karşısına çıkmaktadır. Hamamlar, camiler, eski İzmir evleri burayı kendine özgü bir havasa sokuyor. Kemeraltı Çarşı’nın içerisinde şehrin en eski oteli olan Yeni Şükran Oteli, Milli Kütüphane, Devlet ve Opera Balesi bulunmaktadır. Ayrıca çarşıda antika dükkanları, plakçılar bulunmaktadır. 

Agora

İzmir eski tarihini görmek isteyenlerin uğraması gereken yerlerden biridir Agora. Milattan önce 4.yüzyılda kurulan bu antik şehir Büyük İskender tarafından kurulmuştur. Ticaret yapılan bir yer olmasının yanı sıra politik toplantıların yapıldığı bir şekilde olma özelliği de taşır. Şehir 1927 yılından keşfedilmiştir. Bunun nedeni ise şehrin toprak altına gömülü olmasıdır. Yapılan kazılar neticesinde şehir ortaya çıkmış ve birçok değerli eser meydanda kendini göstermiştir. Her gün ziyaretçilere açılmaktadır.

Kadifekale

İzmir’i izlemek isteyenlerin mükemmel bir manzaraya sahip olan Kadifekale’ye gitmeleri gerekir. Şehir milattan önce 4.yüzyılda kurulmuştur. Şehri kuran ise Büyük İskender’dir. Şehir kurulduktan sonra zamanında Efes ve İskenderiye gibi büyük şehirler ile yarışacak derecede önemli ve büyük bir hale gelmiştir. Günümüzde tepenin çevresinde modern yapılar bulunsa da döneme ait surlar hala bulunmaktadır.

Radyo ve Demokrasi Müzesi

Radyo ve Demokrasi Müzesi çok büyük olmasa da İzmir ziyaretlerinizde kesin görmeniz gereken yerler arasındadır. Müze kategorisinde Avrupa’nın en iyi on altıncı müzesi olma özelliği taşımaktadır. Müzede birçok eski radyoları görebileceğiniz gibi siyasi olarak da bazı ses kayıtları ve farklı tarihi eserleri de inceleyebilirsiniz.

İzmir Kordon Boyu

İzmir uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde en çok duyduğunuz yerlerden biri olan İzmir Kordon Boyu ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Sahil şeridi olan ve Kordon olarak anılan bu alanda keyifli geziler yapabilirsiniz. Birçok yeme içme mekanı bulabileceğiniz gibi kültürel geziler yapabilir ve denizin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. İzmir’i en iyi yansıtan yerlerden biri olması ile adeta şehrin bir sembolü haline gelmiştir.

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Gezilerinizde hayvanat bahçesi gezmek istediğinizde İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret edebilirsiniz. Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçelerinden biri olması ile oldukça değerli bir yere sahiptir. 1500 yaban hayvanı bulunmaktadır ve toplamda 130 tür bulunur. 425 bin metrekarelik alana sahip olan park oldukça geniş bir yere kurulmuştur. Özellikle çocuklarınız ile birlikte mükemmel vakit geçirmek için tercih etmeniz gereken yerler arasındadır. Parkta aynı zamanda 250 farklı bitki türüne rastlayabileceğiniz gibi parkta üç bine yakın ağaç bulunmaktadır.

İzmir Hakkında

İzmir ülkemizin üçüncü büyük şehir olmasının yanı sıra ekonomik olarak da önemli bir yere sahiptir. Özellikle deniz ticareti açısından ülkemizde önemli limanlara sahiptir. Diğer bir yandan dünyaca ünlü olan birçok fuara ev sahipliği yapmaktadır. Fuarlar ile sürekli olarak yoğunluk yaşayan şehir ticari faaliyetlerin sürekliliğinin görüldüğü bir yerdir. Ticaret olarak ülkemize büyük katkıları vardır. Gıda, rafineri fabrikalarının yanı sıra sanayi bakımından da gelişmiştir. 

Şehirde 4 milyondan fazla kişi yaşamaktadır. Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Ege Denizi’nde bulunan şehirler arasında ise Atina’dan sonra en kalabalık şehir olma özelliği taşır. İzmir büyük şehir olsa da şehirde yaşanılan sakin hayat ile kendinden söz ettirir. Genel olarak büyük şehirlerde sürekli kalabalık ortamlar ve yoğun trafiklerden söz edilir. Ancak İzmir ülkemizin üçüncü büyük şehri olmasına rağmen daha rahat bir yaşantının sürdüğü bir şehirdir. 

İzmir ekonomik olarak önemli bir şehrimiz olmasının yanı sıra tarihi açıdan da oldukça önemli bir geçmişe sahiptir. Ülkemizde bulunan en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliği taşır. Roma İmparatorluğu, Bizans gibi devletlerin varlığının yanı sıra eski uyarlıklarda şehirde varlıklarını göstermiştir. Osmanlı İmparatorluğunun hakimiyeti sonrasında günümüze kadar bir Türk şehri olmuştur. 

Farklı bir çok medeniyetin İzmir’de varlık göstermesi yörenin mutfağını da zenginleştirmiştir. Türk, Arnavut, Levanten gibi mutfaklar İzmir’de görülmektedir. Özellikle iklimin elverişli olması ile kaliteli zeytin yetiştiriciliği yapılmaktadır. Aynı zamanda zeytin yağıda şehirde üretilmektedir. Patlıcan böreği, katmer gibi yöreye özgü yemekler kesinlikle denenmelidir.

Trabzon - İzmir Uçak Bileti

İzmir Uçak Bileti

Önemli bir şehir olan İzmir sürekli olarak yurtiçinden ve yurtdışından ziyaretçi almaktadır. Giriş ve çıkışların yoğun olduğu şehirde ulaşımın sürekli olarak sağlanması da önemlidir. Bu nedenle şehirde hava trafiği de oldukça yoğun bir şekilde yönetilmektedir. İzmir uçak bileti ise birçok seçenek ile alınabilir. Yurtiçi uçuşlarda genel olarak İzmir’e direk uçuş seferleri bulmak mümkün olmaktadır. Bazı illerden ise direk uçuş seferleri bulunmasa da genel olarak İstanbul aktarmalı olarak uçuş seferlerinden yararlanılabilmektedir.

İzmir uçak bileti almak istediğinizde internet sitemizi tercih edebilirsiniz. Kolay bir şekilde sorgulama işlemini gerçekleştirerek sorgulama yaptığınız gündeki bütün uçuşları listeleyebilirsiniz. Listelediğiniz uçuşlardan dilediğinizi seçerek online olarak biletinizi alabilirsiniz. Bilet aldıktan sonra bilet bilgileriniz sizlere iletilmekte ve her zaman takip edebilmektesiniz. Uygun uçak bileti bulmak içinse internet sitemizden kampanyaları takip edebileceğiniz gibi uçuş öncesinde uçak bileti sorgulayarak daha uygun fiyatlara biletinizi hemen alabilirsiniz.

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon şehrine ulaşım sağlamak ve şehri gezmek isteyenler hemen uçak bileti alabilirler. Web sitemizden Trabzon uçak bileti almak ise çok kolaydır. En uygun uçak bileti alarak şehri ziyaret etmek içinse öncelikle promosyonlu uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Uçak biletlerini özellikle sefer tarihinden önce almanız en uygun uçak biletini almanız için oldukça faydalı olacaktır. Diğer taraftan uçak bileti kampanyalarını takip ederek en düşük fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz.

Trabzon uçak bileti almak içinse web sitemizi kullanabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ise uçak biletinizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Uçak bileti alma işlemlerini gerçekleştirmek içinse gidiş ve varış şehirleri, kişi sayısı belirlenmelidir. Bu bilgileri belirttikten sonra ise sorgulama yaptığınızda sizlere belirttiğiniz günlerdeki uçuş bilgileri sunulmaktadır. Daha sonra belirlediğiniz uçak seferlerine ait Trabzon uçak biletini güvenli online ödeme yöntemlerini kullanarak hemen alabilir ve seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir'e Ulaşım

İzmir Ege Bölgesi’nde bulunan bir şehrimizdir. Ulaşım ise karayolu, tren, deniz ve havayolu ile sağlanabilmektedir. Otobüs seferleri her ilimizden mevcuttur. Genel olarak seferler sıklıkla gerçekleşmektedir. Tren hattı üzerinde bulunan şehirlerden ise tren yolu ile şehre ulaşım mümkündür. Yunanistan’dan gelecek olan ziyaretçiler ise deniz yolunu tercih edebilmektedirler. Hızlı bir ulaşım sağlamak isteyenler ise havayollarını tercih edebilirler.

İzmir uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Havayolları bakımından gelişmiş bir şehir olma özelliği taşıması ile sık seferlerin düzenlenmesi uçak bileti bulunmasını da kolaylaştırmaktadır. Özellikle direk uçuşların gerçekleştirilmesi aktarma olmadan şehre ulaşımı sağlamaktadır. İzmir havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı ise şehir merkezine 14 kilometre uzaklıktadır. Havalimanına ulaşan ziyaretçiler otobüs veya taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlayabileceği gibi araç kiralama seçeneklerini de tercih edebilirler.  Havalimanı ülkemizde başbakanlık görevi yapan Adnan Menderes’in ismini taşımaktadır. İzmir’in Gaziemir ilçesinin sınırları içerisinde bulunmaktadır. Sık ziyaret edilen bir şehir olduğu için yoğun olan havalimanlarımız arasındadır.

Trabzon'a Ulaşım

Trabzon’a ulaşım sağlamak içinse karayolu veya havayolunu tercih edebilirsiniz. Trabzon iline Türkiye’nin her yerinden karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs seferlerini tercih ederek şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Çevre illerden yapılacak otobüs seferleri kısa süreler içerisinde gerçekleşse de uzak bölgelerden gerçekleştirilen otobüs seferleri uzun süreler alabilmektedir. Bu nedenle uçak bileti alarak havayollarını tercih ederek kısa süreler içerisinde şehre ulaşım sağlanabilir.

Trabzon uçak bileti alarak birçok noktadan şehre direk uçuşlardan faydalanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Direk uçuşların olmadığı şehirlerde ise genel olarak İstanbul aktarmalı olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Trabzon Havalimanı ise şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Trabzon Havalimanına ulaştıktan sonra toplu taşıma araçlarını tercih ederek şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz taksi veya araç kiralama seçeneklerini de tercih ederek ulaşım sağlamanız mümkündür. Tren hattının bulunmadığı Trabzon’da karayolu, deniz veya havayolu seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek şehre ulaşabilir ve şehrin güzelliklerini yakından görebilirsiniz.