Optimal & Cheap Van - Bodrum Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Türkiye’de tatil dendiğinde akla ilk gelen ilçelerden biri olan Bodrum, denizi, sahili, otelleri, kendine özgü evleri ve tarihi yapısı ile oldukça önemli bir bölgedir. Her yıl hem yurtiçinden hem de yurtdışından çok ciddi miktarda turist ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında artan turist oranı nüfusu artırmaktadır. Kendine özgü kültürü ile de dikkatleri üzerine çeken Bodrum’da birçok gezilecek bölge bulunmaktadır. Sadece deniz tatili yapmak istemeyip ilçeyi de gezmek isteyenler gezilmesi gereken yerleri inceleyerek Bodrum’um güzelliklerini keşfedebilirler.

Bodrum Kalesi

15.yüzyılda inşa edilen Bodrum Kalesi, ilçenin merkezinde bulunduğu gibi aynı zamanda Bodrum’um bir sembolü haline gelmiştir. Saint Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilmiş olan bu kale ilçeyi ziyaret ettiğinizde kolay ulaşım sayesinde gezip görmeniz gereken önemli yerlerden biridir. Kalenin yedi adet kapısı bulunmaktadır ve her kapıda hayvan figürleri göze çarpmaktadır. Kale içerisinde aynı zamanda farklı ülkeleri temsil eden kuleler bulunmaktadır. Bu kuleler Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ülkelerini temsil etmektedir. Günümüzde kale Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmaktadır. Günümüzde kadar ulaşmış sağlam kalelerden biridir.

Antik Tiyatro

Bodrum’un diğer bir simgesi olan Antik Tiyatro gezilmesi gereken yerlerinde başında gelir. Bodrum’um merkezinde bulunan Göktepe Dağı’nın eteklerinde inşa edilmiş antik tiyatro milattan önce 337 yılında inşa edilmiştir. Kral Satrap Mozolus tarafından inşa edilen antik tiyatro on üç bin kişinin sığabileceği şekilde inşa edilmiştir. Çok eski bir antik tiyatro olması ile bazı dönemlerde bakımı ihtiyaç duymuştur ve yapılan onarımlar ile günümüze kadar ulaşmıştır. Günün her saati ziyaret edebileceğiniz tiyatro günümüzde birçok festivale de ev sahipliği yapmaktadır. 

Tavşan Adası

Bodrum’da harika bir doğa deneyimi yaşamak isterseniz Tavşanlı Adası’na kesinlikle gitmeniz gerekir. Tavşanlı Adası Gümüşlük Koyunda bulunmaktadır. Bu adanın mükemmel görüntüsünün yanı sıra farklı bir özelliği de bulunmaktadır. Adaya denizden yürüyerek ulaşılabilmektedir. Ada ile kara arsında bulunan deniz en fazla bir metre derinliğe indiği için yürüyerek adaya ulaşmak mümkündür. Bu eşsiz deneyimi yaşadığınız gibi adanın tepesine çıkarak gün batımını izleyebilirsiniz. Diğer taraftan adada bulunan tavşanlar ise mükemmel bir doğa fotoğrafı oluşturmaktadır. 

Bitez Plajı

Bodrum yaz turizminin en yoğun olarak yaşandığı ilçelerden biridir. Mükemmel denizi ve sahilleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bodrum’da birçok sahil bulunmaktadır. Bunlardan en ünlülerinden biri ise Bitez Plajıdır. İlçe merkezine sekiz kilometre uzaklıktadır. Bu plajın önemli olmasındaki en büyük özellik ise temiz olmasıdır. Mavi Bayrak ödülüne sahip olan plaj, hem yerli hem de yabancı turistlerin tercih ettiği bir plaj olma özelliği taşımaktadır. Yüzmek için en elverişli plajlardan biri olmasının yanı sıra kumsalı ve güneşi ile insanların her zaman tercihi olmuştur. Sahil aynı zamanda çevresinde bulunan yeşil tabiat ile de dikkat çekmektedir. 

Zeki Müren Müzesi

Türkiye’de Türk Sanat Müziği’nin en önemli isimlerinden biri olan Zeki Müren’in Bodrum’da bulunan bu evi müzeye çevrilmiştir. Müze çalışması sonrasında oldukça yoğun ilgi göre bu müzede Zeki Müren ile ilgili birçok anı bulunmaktadır. Özellikle Zeki Müren ile diğer sanatçıların hatıralarının paylaşıldığı bu müze yakın tarihe gitmenizi sağlayacaktır. Müzede sanatçıya ait kostümler, birçok fotoğraf ve aldığı ödüller sevenleri ile paylaşılmaktadır. Ayrıca iki katlı olan bu evin bahçesinde sanatçıya ait arabası da sergilenmektedir.

Mavi Turlar

Bodrum bilindiği gibi bir turizm ilçesidir. Bu ilçeye geldiğinizde birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Bodrum doğası ile insanların ilgisini çekebilmiş bir ilçe olduğu için mavi turlarda Bodrum ziyaretlerinizde katılmanız gereken etkinlikler arasındadır. Bu turlarda denizim berraklığını yakından görebileceğiniz gibi birçok koyu ziyaret edebilir ve açık denizlerde denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum Hakkında

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum kendine özgü mimari yapısı, denizi, kumsalı ve tarihi eserleri ile insanların her zaman tercih edebileceği bir yer haline gelmiştir. Uzun yıllar boyunca en çok turist ağırlayan ilçelerden biri olan Bodrum’da gezilecek birçok bölge vardır. Bodrum’da özellikle evlerin beyaz boyalara sahip olması ilçeye özgü bir mimarinin oluşmasına sebep olmuştur. Eski dar sokakları insanların nostalji yaşaması için mükemmel bir fırsattır.

İlçenin en önemli gelir kaynağı turizmdir. Hem yabancı hem de yerli turistlerin sürekli olarak ziyaret ettiği bir yer olan Bodrum özellikle yaz tatili için tercih edilmektedir. Mükemmel denizi ve sahili ile insanların yaz turizmini yaşadığı bir yerdir. Denizi temiz olması da insanların sürekli tercih etme sebepleri arasındadır. Turizm bakımından önemli bir yer olmasının yanı sıra otel işletmeciliği de oldukça çok bulunmaktadır. Ünlü otellerin bulunduğu bölgede rahatlıkla otel bulunabilmektedir. Bodrum turizm açısından önemli bir yer olmasının yanı sıra tarım bakımında da önemli bir ilçedir. Yöre halkının gerçekleştirdiği tarım ile oldukça kaliteli ürünler üretilmektedir. Bodrum’da yaşayan kişilerin en önemli geçim kaynağı ise turizmdir.

Bodrum’da Akdeniz iklimi hakim sürmektedir. Yaz aylarında oldukça sıcak olan ilçede kış ayları ise ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bodrum’da kıyı kesimlerde Akdeniz iklimi net bir şekilde görülürken ilçenin iç kısımlarına girildikçe karasal iklimin ektileri görülmeye başlanmaktadır. Kıyı kesimlerde kar yağışı görülmezken iç kesimlerde yıl içerisinde birkaç gün kar yağışı görülmektedir. Sıcaklıklar ise ortalama olarak +43 ile -12 arasında değişmektedir. İlçenin yüzde yetmiş beşte civarında orman görülmesi de doğa bakımından zengin bir ilçe olmasını sağlamıştır.

Van - Bodrum Uçak Bileti

Bodrum Uçak Bileti

Bodrum uçak bileti özellikle yaz aylarında oldukça rağbet görmektedir. Uçak biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde almak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Sizlere daha iyi hizmet vermek adına sizlere sunduğumuz web sayfamızı kullanarak Bodrum uçak bileti alabilirsiniz. Biletinizi almanız ise çok basit. Bodrum’dan veya Bodrum’a yapacağınız seyahatlerde belirleyeceğiniz şehir sonrasında tarih belirlemeniz gerekir. Burada tek yön gidiş için tarih belirleyebileceğiniz gibi dönüş tarihi de belirlemeniz mümkündür. Son olarak kişi sayısını da belirledikten sonra en uygun uçak bileti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak bileti sorgulama işlemi sonrasında sizlere belirttiğiniz tarihlerdeki uçuş seferleri sunulmaktadır. Bu uçuş seferlerinden dilediğinizi seçerek hemen satın alabilirsiniz. Direk uçuşlar sunulduğu gibi aktarmalı uçuşlarda sunularak sizlere en uygun olan uçak bileti seçenekleri listelenmektedir. Sistemimize üye olarak biletinizi daha hızlı alabileceğiniz gibi iptal, iade, değişiklik işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilir ve sizlere sunduğumuz kampanyalardan hemen haberdar olabilirsiniz.

Van Uçak Bileti

Van uçak bileti almak istiyorsanız web sitemizden hemen uçak biletinizi alabilirsiniz. Uçak bileti almak artık çok kolay. Yapmanız gereken uçuş yönlerini ve tarih bilgilerini belirtmektedir. Kişi sayısını da belirterek toplam uçak bileti ücretinizin doğru hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız en uygun uçak bileti sorgulama işlemi sonrasında sizlere en uygun uçak bileti seçenekleri sunulacaktır.

Web sitemizden uçak biletinizi hemen alarak güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanabilir, sizlere sunduğumuz kampanyalar sayesinde en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız işlemler sonrasında uçak bileti iptal, iade, değişiklik gibi işlemleri de gerçekleştirerek seyahatlerinizi daha kolay planlayabilirsiniz.

Bodrum'a Ulaşım

Bodrum’a ulaşım seçenekleri arasında karayollarını tercih edebileceğiniz gibi denizyolunu da tercih edebilirsiniz. Bodrum’a tren yolu ile ulaşım yoktur. Hızlı bir ulaşım tercih ediyorsanız havayollarının düzenlediği uçak seferlerini tercih edebilirsiniz.

Bodrum uçak bileti alarak özellikle yaz aylarında birçok şehirden direk uçak seferlerinden yararlanabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda bulunmaktadır. Bodrum’a en yakın havalimanı olan Muğla Milas Havalimanı tercih edilmelidir. Muğla Milas Havalimanı’na ulaştıktan sonra ise toplu taşıma araçları, taksi ve araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak Bodrum’da ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla Milas Havalimanı ile Bodrum ilçesi arasında yaklaşık 37 kilometre bulunmaktadır. Havaş otobüsleri ile Bodrum ilçe merkezine ulaşım sağlamak mümkündür. Sizlerde bu ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek Bodrum’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Van'a Ulaşım

Van şehrine ulaşım sağlamak isteyenler karayolunu tercih ederek birçok şehirden düzenlenen otobüs seferlerini tercih edebilirler. Ancak özellikle batı illerinden Van’a ulaşım sağlayacak kişiler için bu durum uzun süreler alabilmektedir. Aynı şekilde Van’a Van Gölü Ekspres tren seferleri de düzenlenmektedir.

Van uçak bileti alarak havayollarını tercih edipte şehre ulaşım sağlamanız mümkündür. Van’a birçok şehirden direk uçuşlar mümkündür. Özellikle yaz dönemlerinde uçak seferlerinde artışlar olmaktadır. Yılın her ayı direk ve aktarmalı uçuşlar ile şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Van Ferit Melen Havalimanı Van şehrinin Edremit ilçesinde bulunmaktadır. Van şehir merkezine ise 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir merkezine topu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi taksi veya araç kiralama seçeneklerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Van’a bu ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek ulaşımı gerçekleştirmeniz mümkündür.