Optimal & Cheap Van - Trabzon Uçak Bileti
Return Add
Adult   (18 and above)
Child   (2 - 11)
Infant   (2 and below)

The number of passengers is not more than 9!

Trabzon'da Gezilecek Yerler

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon, renkli kültürü, futbol takımı, derin tarihi ile insanların her zaman dikkatini çekmiştir. Hem tarihi ve kültürel zenginlik ile önemli bir şehir olan Trabzon ekonomik olarak da çevre iller arasında önemlidir. Trabzon’un aynı zaman doğa güzellikleri de insanların her zaman dikkatini çekmiş ve hem yurtiçinden hem de yurtdışından sayısız ziyaretçi almaktadır. Trabzon gezilerinde ise gezilmesi gereken yerleri önceden araştırmanız oldukça faydalı olacaktır.

Trabzon Yaylaları

Trabzon dendiğinde akla ilk gelenlerden biri Trabzon yaylalarıdır. Doğası gereği yeşilin eksik olmadığı şehirde birçok yayla ile karşılaşılmaktadır. Bu yaylalar özellikle korunmaktadır. Yapısının bozulmaması ve tahribata uğramaması için büyük bir özen gösterilmektedir. Temiz havanın hakim olduğu bu yaylalarda dilediğiniz gibi dinlenebilir, yöre mutfağını tadabilir ve doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Trabzon’da ünlü olan bazı yaylalar arasında ise Şolma Yaylası, Mavura Yaylası, Erikbeli Yaylası, Sazalanı Yaylası, Mızraklı Su gibi yerler gelmektedir. 

Sümela Manastırı

Sümela Manastırı Trabzon’un en bilindik tarihi eseridir tahminen 375-395 yılları arasında inşa edilmiştir. Eski bir Rum Ortodoks manastırı olan Sümela Manastırı Meryem Manastırı olarak da bilinmektedir. Trabzon ilinin Maçka ilçesinde bulunan bu manastır oldukça eski olması ile dikkat çekmektedir. Günümüzde yıpranmış olarak karşımıza çıksa da hem yerli hem de yabancı turistler tarafından çokça ziyaret edilen yerler arasındadır.

Trabzon Kalesi

Milattan sonra 5.yüzyılda yapıldığı düşünülen Trabzon Kalesi şehrin merkezinde bulunmaktadır. Ayrıca şehrin en yüksek bölgesinde bulunması ile de mükemmel manzaraya sahiptir. Günümüzde kendini en iyi şekilde koruyarak varlığını devam ettiren nadir kalelerden biridir. Kale eski olmasının yanı sıra uzunluğu ile de dikkat çekmektedir. Deniz kıyısından başlayan kale şehrin arka bölgesine kadar uzanmaktadır. Bizans zamanında yapılan bu kale Trabzon ziyaretlerinizde görmeniz gereken yerlerden biridir.

Uzungöl

Trabzon’da doğa harikası bir manzara görmek isteyenler Uzungöl’e gelebilirler. Bu göl şehrin en ünlü yerlerinden biridir. Ayrıca turistik açıdan da büyük öneme sahiptir. Mükemmeli bir tabiata sahip olan bu gölde gezi turları da düzenlenmektedir. Uzungöl’ü ziyaret edenler bu doğayı görebilecekleri gibi yöresel yemekleri de tadarak Trabzon mutfağına özgü lezzetleri deneyebilirler.

Boztepe

Bazı şehirlerde bulunan tepeler oldukça özel olmaktadır. Boztepe’de bu tepelerden biridir. Trabzon ilini tepeden izlemek ve mükemmel manzaranın keyfini çıkarmak isteyenler Boztepe’yi ziyaret edebilirler. Ayrıca bu tepe denizi de görmektedir. Güneşin doğuşunu ve batışını izleyebileceğiniz şehirde bulunan mükemmel yerlerden biridir.

Çal Mağarası

Çal Mağarası mükemmel görüntüsünün yanı sıra bazı hastalıklara iyi geldiği ile insanların dikkatini çekmektedir. Dünyadaki mağaralar arasında en uzun ikinci mağara olma özelliği taşıyan Çal Mağarası’nın yürüyüş yolunun altında bir su geçidi vardır. Bu su geçidi zaman zaman suyun artması ile su yolu haline gelir. Mağaranın içerisindeki havanın ise astım ve sinüzit hastalarına iyi geldiği düşünülmektedir.

Altındere Vadisi

Trabzon’da doğa oldukça güzel görüntüler oluşturmaktadır. Doğayı doyasıya yaşamak ve mükemmel havasını solumak isteyenler Altındere Vadisi’ni ziyaret edebilirler. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ne güzel görüntülerinden biri olan Altındere Vadisi’ni ziyaret ederek sizlerde bu doğaya harikasına yakından tanıklık edebilirsiniz.

Atatürk Köşkü Müzesi

Banker Kostantin Kbayanidis tarafından inşa edilen bu köşk 1890 yılında yapılmıştır. Atatürk’ün 1924 yılında Trabzon’u ziyaret ettiğinde bu köşkü görmüş ve beğenmiştir. Daha sonrasında ise 1930 yılında tekrar bu köşkü ziyaret etmiştir. Günümüzde ise bu yer müze olarak kullanılmaktadır.

Trabzon Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon ülkemizin en renkli kültüre sahip olan şehirlerden biridir. Kendine özgü kültürü ile insanların her zaman dikkatini çeken şehri aynı zamanda eski bir yerleşim yeridir. Eski bir tarihe sahip olması da birçok tarihi esere ev sahipliği yapmasına neden olmuştur. Manastırlar, camiler, müzeler, mağaralar gibi birçok değere sahip olan şehirde aynı zamanda doğa da mükemmel bir manzara sunmaktadır.

Trabzon’a yapacağını ziyaretlerde şehrin iklimini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Karadeniz ikliminin görüldüğü şehirde yaz ayları sıcak geçmekle birlikte kış ayları ise normal soğuklukta geçmektedir. Kış aylarında oldukça çok yağış almaktadır. Bu nedenle şehre yapacağınız gezilerinizde iklim şartlarını göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Şehirde geçi kaynağında ise ilk sırada tarım gelmektedir. Tarıma elverişli alanın oldukça çok olması bu konuda büyük bir gelişim göstermeniz alt yapı oluşturmuştur. Sanayi bitkilerinin yetişmesinde çok elverişli olması ile Türkiye geneline tedarikçi olmaktadır. İklim ve doğanın uygunluğu ile hayvancılıkta şehirde çok rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca ormancılık konusunda da ülkemizde önemli  bir yere sahiptir. Sanayi ise son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar ile hız kazanmıştır.

Trabzon’un kendine özgü mutfağı da ziyaretlerinizde denemeniz gereken özelliklerden biridir. Trabzon’a özgü lezzetler arasında Akçaabat köfte, hamsi tava, hamsiköy sütlacı, hamsi pilavı, kuymak, kara lahana çorbası gibi birçok lezzet bulunmaktadır. Trabzon mutfağında özellikle balık ve balıklar arasında hamsi önemli bir yere sahiptir. Hamsi üretiminde önemli bir yere sahip olması Trabzon mutfağının hamsi ile birçok yemeğe sahip olmasına neden olmuştur. Şehrin farklı yerlerinde bu lezzetleri tatmanız mümkündür.

Van - Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon şehrine ulaşım sağlamak ve şehri gezmek isteyenler hemen uçak bileti alabilirler. Web sitemizden Trabzon uçak bileti almak ise çok kolaydır. En uygun uçak bileti alarak şehri ziyaret etmek içinse öncelikle promosyonlu uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Uçak biletlerini özellikle sefer tarihinden önce almanız en uygun uçak biletini almanız için oldukça faydalı olacaktır. Diğer taraftan uçak bileti kampanyalarını takip ederek en düşük fiyatlara uçak bileti alabilirsiniz.

Trabzon uçak bileti almak içinse web sitemizi kullanabilirsiniz. Uçak bileti sorgulama işlemlerini gerçekleştirdikten sonra ise uçak biletinizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Uçak bileti alma işlemlerini gerçekleştirmek içinse gidiş ve varış şehirleri, kişi sayısı belirlenmelidir. Bu bilgileri belirttikten sonra ise sorgulama yaptığınızda sizlere belirttiğiniz günlerdeki uçuş bilgileri sunulmaktadır. Daha sonra belirlediğiniz uçak seferlerine ait Trabzon uçak biletini güvenli online ödeme yöntemlerini kullanarak hemen alabilir ve seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Van Uçak Bileti

Van uçak bileti almak istiyorsanız web sitemizden hemen uçak biletinizi alabilirsiniz. Uçak bileti almak artık çok kolay. Yapmanız gereken uçuş yönlerini ve tarih bilgilerini belirtmektedir. Kişi sayısını da belirterek toplam uçak bileti ücretinizin doğru hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız en uygun uçak bileti sorgulama işlemi sonrasında sizlere en uygun uçak bileti seçenekleri sunulacaktır.

Web sitemizden uçak biletinizi hemen alarak güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanabilir, sizlere sunduğumuz kampanyalar sayesinde en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız işlemler sonrasında uçak bileti iptal, iade, değişiklik gibi işlemleri de gerçekleştirerek seyahatlerinizi daha kolay planlayabilirsiniz.

Trabzon'a Ulaşım

Trabzon’a ulaşım sağlamak içinse karayolu veya havayolunu tercih edebilirsiniz. Trabzon iline Türkiye’nin her yerinden karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs seferlerini tercih ederek şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Çevre illerden yapılacak otobüs seferleri kısa süreler içerisinde gerçekleşse de uzak bölgelerden gerçekleştirilen otobüs seferleri uzun süreler alabilmektedir. Bu nedenle uçak bileti alarak havayollarını tercih ederek kısa süreler içerisinde şehre ulaşım sağlanabilir.

Trabzon uçak bileti alarak birçok noktadan şehre direk uçuşlardan faydalanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Direk uçuşların olmadığı şehirlerde ise genel olarak İstanbul aktarmalı olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Trabzon Havalimanı ise şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Trabzon Havalimanına ulaştıktan sonra toplu taşıma araçlarını tercih ederek şehir merkezine ulaşım sağlayabileceğiniz taksi veya araç kiralama seçeneklerini de tercih ederek ulaşım sağlamanız mümkündür. Tren hattının bulunmadığı Trabzon’da karayolu, deniz veya havayolu seçeneklerinden herhangi birini tercih ederek şehre ulaşabilir ve şehrin güzelliklerini yakından görebilirsiniz.

Van'a Ulaşım

Van şehrine ulaşım sağlamak isteyenler karayolunu tercih ederek birçok şehirden düzenlenen otobüs seferlerini tercih edebilirler. Ancak özellikle batı illerinden Van’a ulaşım sağlayacak kişiler için bu durum uzun süreler alabilmektedir. Aynı şekilde Van’a Van Gölü Ekspres tren seferleri de düzenlenmektedir.

Van uçak bileti alarak havayollarını tercih edipte şehre ulaşım sağlamanız mümkündür. Van’a birçok şehirden direk uçuşlar mümkündür. Özellikle yaz dönemlerinde uçak seferlerinde artışlar olmaktadır. Yılın her ayı direk ve aktarmalı uçuşlar ile şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Van Ferit Melen Havalimanı Van şehrinin Edremit ilçesinde bulunmaktadır. Van şehir merkezine ise 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir merkezine topu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi taksi veya araç kiralama seçeneklerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Van’a bu ulaşım seçeneklerinden birini tercih ederek ulaşımı gerçekleştirmeniz mümkündür.